Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-11-09, 16:44
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι τα μοτερ 2,5 & 3,0si βγαζουν ΑΠΙΣΤΕΤΟ ηχο απο μαμα...

Οπως πολυ σωστα ειπαν τα παιδια παραπανω, λογο valvetronic, δεν παιρνουν πολλα πραγματα αυτα τα μοτερ, περαν του 1ου σταδιου..

Εγω θα ελεγα, αν καποια στιγμη θελεις να βαλεις κατι, να βαλεις απλα ενα προγραμμα επωνυμο (οπου γινεται ενας "συντηριτικος" επαναπρογραμματισμος του εγκεφαλου) και ΤΙΠΟΤΑ παραπανω.. Θα νιωσεις το αμαξι λιγο πιο σβελτο και το ηλεκτρογκαζο να ακουει λιγο παραπανω και εισαι μια χαρα.. Ουτε εισαγωγη να σκαλισεις, ουτε εξαγωγη.. Γνωμη μου..

Τα 17 αλογα που σου ειπαν με remapping, απλα τα ξεχνας, γιατι ΔΕΝ γινεται αυτο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-11-09, 17:32
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
φιλε μου επειδη εχω το ιδιο ξεχνατο τπτ δεν γινεται παραμονο οπως το εχεις δινιεσ ενα 15αρι και το κανεισ FUll M... αυτα τα ολιγα...! να το πουλησεις ξεχνατο... η βαζεις το τριλιτρο μοτερ..!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-11-09, 18:05
GABRIELO Ο χρήστης GABRIELO δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-09-2009
Μηνύματα: 16
GABRIELO is on a distinguished road
το καταλαβαίνω shido πως 17 άλογα και τόση ροπή δεν παίρνεις με ένα πρόγραμμα και 500 ευρό.. απλά θέλω τις απόψεις σας, σαν πιο έμπειροι και γνώστες! ευχαριστώ πάντως.. όντως zaxaria ο ήχος για μαμά είναι απόλαυση, ειδικά όταν το τρέξεις πρώτα για λίγο.. και όταν φυσικά είναι ενεργοποιημένο το sport όλα γίνονται καλύτερα!!! μάλλον αν κάποια στιγμή μπορέσω οικονομικά, να το δώσω και αν μπορώ (μακάρι) να πάρω το καινούριο με το twin turbo.. αχ όνειρα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-11-09, 18:17
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GABRIELO Εμφάνιση μηνυμάτων
το καταλαβαίνω shido πως 17 άλογα και τόση ροπή δεν παίρνεις με ένα πρόγραμμα και 500 ευρό.. απλά θέλω τις απόψεις σας, σαν πιο έμπειροι και γνώστες! ευχαριστώ πάντως.. όντως zaxaria ο ήχος για μαμά είναι απόλαυση, ειδικά όταν το τρέξεις πρώτα για λίγο.. και όταν φυσικά είναι ενεργοποιημένο το sport όλα γίνονται καλύτερα!!! μάλλον αν κάποια στιγμή μπορέσω οικονομικά, να το δώσω και αν μπορώ (μακάρι) να πάρω το καινούριο με το twin turbo.. αχ όνειρα!!!
αχ και να ηξερες ποσο μπορεις να το δωσεις μολις πριν ενα μηνα πουλησε σε αντιπροσωπια ενας ενα 2.5si 26000 kai h αντιπροσωπια το πουλησε 28:P:P
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-11-09, 18:29
GABRIELO Ο χρήστης GABRIELO δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-09-2009
Μηνύματα: 16
GABRIELO is on a distinguished road
Unhappy

ψηλοξεφτύλα η τιμή ε?? και γω κάπου στα 30000 υπολόγιζα με κάποια extra που έχει.. τι να κάνουμε.. όλα χάνουν κάποτε αξία..
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-11-09, 20:04
leyteris Ο χρήστης leyteris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2008
Μηνύματα: 366
leyteris is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GABRIELO Εμφάνιση μηνυμάτων
κάτι άλλο.. μήπως έχετε υπόψιν σας κάποιο συνεργείο popovits center?? επικοινώνησα πριν κάτι μέρες και μου πρότεινε remapping με κόστος 450 ευρό και κέρδος 17 αλογάκια και 3,5 - 4 κιλά ροπής επιπλέον καθώς και μικρή μείωση της κατανάλωσης...! μήπως είναι μούφα?? αν και μετα το μνμ του merbeind μάλλον θα ταφήσω μαμά..
το μαγαζι αυτο αντιπροσωπευει την ελβετικη digital tuning.Το προγραμμα ειναι απο ελβετια αλλα για τους 17 ιππους δεν ξερω αν ειναι μουφα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 04-11-09, 10:37
merbeind Ο χρήστης merbeind δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Μηνύματα: 131
merbeind is on a distinguished road
Digital tuning....Μαλιστα την βρηκα παλι μπροστα μου.Οχι 17 αλογα δεν θα παρεις μπορει να χασεις και αυτα που εχεις.Ειχα βαλει προγραμμα της σε αλλο αμαξι turbo ομως.Η ροπη βελτιωθηκε λιγο αλλα εμπαινε ο εγκεφαλος σε safe mode...Χρειαστηκε να ξαναπεραστει το μαμα προγραμμα και ενω ειχα 5 χρονια εγγυηση οτι μπορω να ξαναπερασω το προγραμμα οτι και αν γινει αυτοι εξαφανιστηκαν 3 μηνες κιολας μετα...Μακρυα και παλι μακρυα και απλα μην το πειραζεις
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-11-09, 12:08
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παιδιά επειδή έχω αυτό το αμάξι, μην κάνετε τίποτα, δεν κερδίζετε κάτι
Εάν θέλετε κάτι για ήχο και μόνο αλλάξτε ένα τελικό , τίποτα άλλο δεν αξίζει, αλλιώς αλλάχτε το αμάξι σας!
Ο ήχος ο μαμά και μόνο είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-11-09, 14:45
konstantinosz4s23i Ο χρήστης konstantinosz4s23i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 146
konstantinosz4s23i is an unknown quantity at this point
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GABRIELO Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σε όλους.. τι θα μπορούσα να κάνω από άποψη βελτίωσης (κάποιο πρόγραμμα ή παράλληλο εγκέφαλο) για το 2.5si με τα 218 ps.. ο κωδικός του κινητήρα απότι ξέρω πρέπει να ναι ο Ν52.. υπάρχει κάποια επιλογή σε ac schnitzer ή gpower??
καλησπερα φιλε..και εμενα αυτο με βασανιζει αν και εχω μονο 2500 χιλιομετρα..αν σε ενδιαφερει η ατμοσφαιρικη βελτιωση υπαρχει η noelle..με 6900ευρω (χωρις εγκατασταση) στο κανουν υπερκυβισμο στα 3,2 και 306 ps..ροπη 35 στις 2900..και κοντα στα 310-315 ps και ροπη 37 με αλλους καταλυτες..εκει σκεφτομαι να κινηθω αλλα οχι ακομη..να το χαρω λιγο μαμα το αυτοκινητο..οντως τα si εχουν απιστευτο ηχο μαμα..συμφωνω..
επιπλεον εχω επικοινωνησει με moselleman turbo systems και ακομη να μου απαντησουν με σιγουρια για το τι μπορουν να κανουν..απλα μου ειπαν οτι αν ειμαστε 2-3 ατομα με το ιδιο μοτερ μπορουν να εξελιξουν απο τον ιανουαριο(τωρα ασχολουνται με m3 και 335) supercharger kit για το μοτερ μας..2,5si n52b25..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-11-09, 14:48
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konstantinosz4s23i Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα φιλε..και εμενα αυτο με βασανιζει αν και εχω μονο 2500 χιλιομετρα..αν σε ενδιαφερει η ατμοσφαιρικη βελτιωση υπαρχει η noelle..με 6900ευρω (χωρις εγκατασταση) στο κανουν υπερκυβισμο στα 3,2 και 306 ps..ροπη 35 στις 2900..και κοντα στα 310-315 ps και ροπη 37 με αλλους καταλυτες..εκει σκεφτομαι να κινηθω αλλα οχι ακομη..να το χαρω λιγο μαμα το αυτοκινητο..οντως τα si εχουν απιστευτο ηχο μαμα..συμφωνω..
επιπλεον εχω επικοινωνησει με moselleman turbo systems και ακομη να μου απαντησουν με σιγουρια για το τι μπορουν να κανουν..απλα μου ειπαν οτι αν ειμαστε 2-3 ατομα με το ιδιο μοτερ μπορουν να εξελιξουν απο τον ιανουαριο(τωρα ασχολουνται με m3 και 335) supercharger kit για το μοτερ μας..2,5si n52b25..
σοβαρα μιλας? υπαρχει περιπτωση να βγει κατι τετοιο? μην μου λες τετοια θα τρελαθω...

ΟΕΟΕΟΕΟΟΟΕοεεοεοοεοε πως και πως περιμενω αλλα δεν νομιζω αδικα ονειρευομαι..!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.