Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-10-08, 20:49
Το avatar του χρήστη Fraist
Fraist Ο χρήστης Fraist δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-11-2007
Μηνύματα: 89
Fraist is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blaze ocean Εμφάνιση μηνυμάτων
το 50% του 14 ειναι 7 χιλιαδες,δεν πληρωνεις ομως 7 χιλιαδες φορο!αφαιρουνται ποσοστα % απο τα χρονια κυκλοφοριας καθως και τα χλμ.οποτε το 7 γινεται 5 μπορει και 4.εσυ τι κατεβασες απο γερμανια?κομπακτ η κουπε?πχ η κουπε 2002 μοντελο εχει 17 εργοστασιακη αξια
Φίλε μου κατέβασα 316 compact 1800 με full extra μου πήγε περίπου 16.000 σύνολο με πινακίδες στο χέρι.
Δε λέω τσιμπιμένα αλλά εν γνώση μου πλήρωσα κάτι παραπάνω σε άνθρωπο να μου κάνει όλη τη δουλειά και δεν ασχολήθηκα καθόλου με γραφειοκρατία.
Τώρα εάν είχα το χρόνο και τα έκανα όλα μόνος μου μπορεί να έβαινε και 1000 φτηνότερα ή και 1000 ακριβότερα.
Ενδεικτικά με το χαρτί του extra εξοπλισμού του αυτοκινήτου στο χέρι μου ζήταγαν στο τελωνέιο 4500 και ο τύπος που ανέλαβε την εισαγωγή έκανε τη δουλειά με 3000 επειδή είχε το μέσο. Για περισσότερα σχετικά με την περίπτωσή μου ρίξε μια ματιά και εδώ.

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...t=10669&page=6

Επίσης εγώ το πήρα τέλος 2007 με την ψυχή στο στόμα γιατί αλλαζε ο νόμος οπότε δεν είχα πολυτέλειες για πιο πολύ ψάξιμο.
Τέλος για δες λίγο το νεο νομο περί εισαγωγών γιατί από οτι έχω ακούσει για μοντέλα πρίν από το 2004 ή EURO 3 η φορολογία δεν είναι 50% (2500 κυβικά) αλλά πολύ παραπάνω από 100% και πάλι με κάθε επιφύλαξη...

Α και μακρυά από Τούρκους εμπόρους χτύπα απευθείας σε αντιπροσωπεία BMW
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 21-10-08, 21:22
Το avatar του χρήστη blaze ocean
blaze ocean Ο χρήστης blaze ocean δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-07-2008
Μηνύματα: 54
blaze ocean is on a distinguished road
επειδη το εχω κοιταξει,τοσο περιπου υπολογιζω το τελωνειο...τωρα να βαλω και "γνωριμιες" δεν ξερω ποσο θα βγει...εχω συγγενη στη γερμανια που εμπιστευομαι καθ'οτι και ο ιδιος bmwδακιας και εχει ακρες και απο αντιπροσωπεια να παρουμε καλυτερη τιμη...κοιταω απο 2004 και μετα που αλλαξανε μοτερ και καλυπτονται απο νεους νομους...μην ξεχνατε πως τα ετη κυκλοφοριας παιζουν τον σημαντικοτερο πλεον ρολο στην μειωση του φορου...πχ πρν 1 χρονο το ιδιο αμαξι θα εβγαινει περισσοτερο απ'ο,τι με +12 μηνες...
__________________
Keep you doped with religion and sex and TV
And you think you're so clever and class less and free
But you're still ****ing peasants as far as I can see
A working class hero is something to be
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.