Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 02-10-08, 19:32
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
xmmmmm....απο 1600 κυβικα βγαζει 122...αρα οι κυλινδροι εχουν ειδικη επιστρωση.αυτο σημαινει οτι πρεπει να μαθεις τις αντοχες του μπλοκ.αυτο,μονο αν το δουλεψεις στο 1 μπαρακι,δλδ 220'240 αλογατα στον στροφαλο(γιατι στο μισο,αντεχουν ολα τα μαμισια).δεδομενου οτι θα αλλαξεις μπιστονια και εμαθες οτι το μπλοκ αντεχει,τοτε μενει ενας αδυνατος κρικος,οι μπιελες.
αν δεν τις αλλαξεις ,μαθε τουλαχιστον τι μηκος εχουν.βασικα αν ξερεις διαμετρο χ διαδρομη,ρηχτο εδω να γινουν οι υπολογισμοι.αν ειναι μακρια η μπιελα,τοτε θα ζοριζει λιγοτερο τον κυλινδρο και το πιστονι,αλλα τοτε η ιδια θα ειναι εν δυναμη ο αδυνατος κρικος.αν ειναι κοντη,τοτε θα ειναι ανθεκτικοτερη,αλλα ο κυλινδρος θα ξεβρακωθει εν καιρω,αναλογως την χρηση.
ολα αυτα ,αν δεν ειναι βαλβτρονικ,γιατι αν ειναι,δεν γινετε τπτ.
να ξερεις οτι οι μηχανικοι που θα ασχοληθουν,οσα και να πληρωσεις,θα κανουν τους κινεζους οταν θα εχεις προβλημα.αν δεν εχεις εμπειρια απο μετατροπες,θα προτεινα να μην το κανεις.δεν μπορεις να φανταστεις που θα μπλεξεις.
αν σε τσιγκλανε στην τσεπη,τοτε καντο.αλλα να ξερεις οτι το κοστος ,αν μιλαμε για καινουρια τουρμπινα και τσιμπραγκαλα,μαζι με μπιστονια χωρις εργασια,θα χτυπησει.........χμμμ......2500 με 3000 χιλιαρικακια.
.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-10-08, 19:35
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Mια είναι η λύση...Η τούρκικη (ο γνωστός ΤΟΥΡΚΟΣ)...Το έχουμε πει...ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣ....χαχαχααχχ!!!!!

Σοβαρά τώρα πέρα απο την πλάκα...
Το τελευταίο μοτέρ που άκουσα να τουρμπίζεται με σίγουρη επιτυχία 100% και αξιοπιστία είναι απο το Ε46 το Μ43 και μην φανταστείς και τα τρελά άλογα...Μετά το χάος...Φίλε καλύτερα πούλα το και πάρε άλλο μεγαλύτερο ή κάνε μετατροπή αν βρεις...Αλλιώς ρισκάρεις πολλά για να πάρεις στην χειρότερη το απόλυτο 0 και να έχεις χάσει και ένα σωρό λεφτά...
Αυτά απο εμένα,φιλικά Βασίλης
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-10-08, 19:50
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Ρε συ παληκαρε εχεις σκεφτει τι πας να κανεις ; ; ;

Προσεχε γιατι με αυτα δεν παιζουν . . .

Λοιπον γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα κομπλε μοτερ σασμαν διαφορικα και λοιπα απο 3.0 si με τα 265 ps . . .

Kαι θα εισαι πληρες ικανοποιημενος . . .

Στο τρυπακι και στην σκεψη σου ειχα μπει κ γω αλλα το πεταξα το 16αρι και εγινε το 330 . . .

Επισης ο αδερφος μου ως ποιο τολμηρος τουρμπισε μονος του το Ε30 2.700 eta και μεχρι σημερα που σχεδον ειναι στα 270-280 ps δεν εχει γινει το παραμικρο . . .

Βεβαια εχει ξεχασει τα δυνατα σκισηματα κτλ ποιο κυρια και απο κυρια θελει να το εχεις το τουρμπινατο . . .

Ελπιζω να βοηθησα καπως στην φαση που περνας . . .



Υ.Γ Κανεις μα κανεις δεν θελει το κακο σου . . .

Βλεπε γνωμες συγκρινε και αναλογα πραξε εσυ εχεις την πιτα εσυ εχεις και το μαχαιρι φιλε!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-10-08, 19:56
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ παληκαρε εχεις σκεφτει τι πας να κανεις ; ; ;

Προσεχε γιατι με αυτα δεν παιζουν . . .

Λοιπον γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα κομπλε μοτερ σασμαν διαφορικα και λοιπα απο 3.0 si με τα 265 ps . . .

Kαι θα εισαι πληρες ικανοποιημενος . . .

Στο τρυπακι και στην σκεψη σου ειχα μπει κ γω αλλα το πεταξα το 16αρι και εγινε το 330 . . .

Επισης ο αδερφος μου ως ποιο τολμηρος τουρμπισε μονος του το Ε30 2.700 eta και μεχρι σημερα που σχεδον ειναι στα 270-280 ps δεν εχει γινει το παραμικρο . . .

Βεβαια εχει ξεχασει τα δυνατα σκισηματα κτλ ποιο κυρια και απο κυρια θελει να το εχεις το τουρμπινατο . . .

Ελπιζω να βοηθησα καπως στην φαση που περνας . . .



Υ.Γ Κανεις μα κανεις δεν θελει το κακο σου . . .

Βλεπε γνωμες συγκρινε και αναλογα πραξε εσυ εχεις την πιτα εσυ εχεις και το μαχαιρι φιλε!!!!

Με το τεκμήριο τί γίνεται όμως??

Α, και κάτι άλλο, που το έχω παρατηρήσει απο πολλούς... Αν εχεις σκοπο να εχεις το αμαξι κυρια και να μην το πατάς καθόλου, τότε ποιός ο λόγος για να πεταξεις τα λεφτα σου σε τούρμπισμα? Για να λες ξερω γω "εχω μπεμπα (πχ) με 350 αλογα φιλα'ακι.."??
Ποιος ο λογος να ξοδεψεις τοσα λεφτα σε αυτο που αγαπας, αν δεν τιμωρεις τον καθε μπαγλαμα που εκατσε διπλα σου στο φαναρι και νομιζει οτι ειναι πιο γρηγορος σε κάθε ευκαιρία που έχεις (χαχαχ, ειμαι καγκουρας το ξερω ) ή ξέρω γω δεν το πας με το πλαι συνεχεια, γενικα αν δεν κανεις πλακα και χαβαλε με το αμαξι, ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΣΟΥ βρε αδερφέ
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 02-10-08 στις 20:01
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-10-08, 20:04
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το τεκμήριο τί γίνεται όμως??

Α, και κάτι άλλο, που το έχω παρατηρήσει απο πολλούς... Αν εχεις σκοπο να εχεις το αμαξι κυρια και να μην το πατάς καθόλου, τότε ποιός ο λόγος για να πεταξεις τα λεφτα σου σε τούρμπισμα? Για να λες ξερω γω "εχω μπεμπα (πχ) με 350 αλογα φιλα'ακι.."??
Ποιος ο λογος να ξοδεψεις τοσα λεφτα σε αυτο που αγαπας, αν δεν τιμωρεις τον καθε μπαγλαμα που εκατσε διπλα σου στο φαναρι και νομιζει οτι ειναι πιο γρηγορος σε κάθε ευκαιρία που έχεις? (χαχαχ, ειμαι καγκουρας το ξερω )
Ωπα ωπα ωπα . . .

Πηρες καπως φορα . . .

Το τεκμηριο ετσι και αλιως τελος . . .

Δεν υπαρχει . . .

Παμε παρακατο . . .

Εσυ πρωσοπικα μπαινεις στο τρυπακι αμαξι 2007 μοντ να το κανεις τουρμπο????

Να ανοιξεις μοτερ κτλ???

Με ενα κοστος 5-8 χιλιαρικα???

Παρα μια ολοκληρωμενη μετατροπη σε 6κυλινδρο με ενα μοτερ (δοξα τον θεο) ξυραφι???

Οταν λεω δεν σκιζεται δεν ξερω πως το εννωεις εσυ αυτο . . .

Αλλα . . . .

Εκει που χρειαζεται η δυναμη ειναι παρων . . .

Οταν δεν χρειαζεται πολυ απλα κανεις την βολτα σου . . .

Πολυ απλα χωρις κανεναν λογο δεν χρειαζεται ο καθε ενας να το παιζει ο ιποτης της

ασφαλτου . . .

Και η κοντρα θα μπει και το σβουριδι θα φερει παν μετρον αριστον . . .
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 02-10-08, 20:07
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Απλα δεν το δηλωνει,η το διλωνει ως διλιτρο αν μπορει.
Πιστευω και εγω οτι ειναι καλυτερη λυση του μοτερ μιας και υπαρχει μεγαλυτερη αξιοπιστια.


Υ.γ Χριστο τι εννοεις τελος τεκμηρια??
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 02-10-08, 20:08
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
εγω να ξαναρωτησω μιας και ο καρρας ειναι ο πλεον ειδικευομενος εχει καποια αποψη στο θεμα??? γτι αν δεν εχει και αυτος τοτε τι συζηταμε...
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 02-10-08, 20:08
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
Dimzan...ρώτησα και μου είπε δεν υπάρχει για 116...saikoE39 αμα είναι να βάλω μοτερ δεν θα βάλω απο μοντελο του 2000...η απο άλλο μοντελο...γιατι η εξατμίσεις και τα λοιπά δεν θα ταιριάξουν...εξάλλου στο καντραν έχω τόσα λαμπάκια και ρυθμίσεις...να μην χαθούν...αλλα απο την σειρα ένα ...κ οποιος βρει μοτερ απο 130 ας πει κ εμένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bmw116isport : 02-10-08 στις 20:12
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 02-10-08, 20:11
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωπα ωπα ωπα . . .



Το τεκμηριο ετσι και αλιως τελος . . .


Δεν υπαρχει . . .

Παμε παρακατο . . .
Σοβαρα? ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ, δεν το ηξερα!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσυ πρωσοπικα μπαινεις στο τρυπακι αμαξι 2007 μοντ να το κανεις τουρμπο????

Να ανοιξεις μοτερ κτλ???

Με ενα κοστος 5-8 χιλιαρικα???

Παρα μια ολοκληρωμενη μετατροπη σε 6κυλινδρο με ενα μοτερ (δοξα τον θεο) ξυραφι???

Οταν λεω δεν σκιζεται δεν ξερω πως το εννωεις εσυ αυτο . . .

Αλλα . . . .

Εκει που χρειαζεται η δυναμη ειναι παρων . . .

Οταν δεν χρειαζεται πολυ απλα κανεις την βολτα σου . . .

Πολυ απλα χωρις κανεναν λογο δεν χρειαζεται ο καθε ενας να το παιζει ο ιποτης της

ασφαλτου . . .

Και η κοντρα θα μπει και το σβουριδι θα φερει παν μετρον αριστον . . .
Χμ, εγω προσωπικααααα.... μιας και ειμαι εξω απο το χορο, δεν μπορω να εκφέρω γνώμη, αν και με ορθολογικά κριτήρια έχεις απολυτο δικιο... Μονο αν ημουν ξερω γω ερωτευμενος με τις τουρμπίνες και/ή το μοτέρ μου θα προχώραγα... (κατα βαση ειμαι, αλλα εμενα ειναι 91 και δεν πιάνει στη συζητηση lol)
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 02-10-08, 20:11
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
μιας και μιλαμε για καινουριο (σχετικα ) αμαξι ειναι λογικο να μην υπαρχουν πολλες προτασεις στη βελτιωση του. Ουτε τροπετα υπαρχουν πολλα ωστε να βρεις μηχανες αλλα και ουτε θα πουλησεις τη δικη σου μετατροπη (εστω τα 1500 που ας πουμε μπορει να σου κοβαν γτι ειναι καινουριο μοτερ). Γενικως μαλλον ρπεπει αν επριμενεις...
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.