Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 11-01-15, 12:27
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Πολυ καλα νεα λοιπον! στο συγκοινωνιων τι εγγραφα θα χρειαστω για να γινει η αλλαγη?
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-01-15, 19:05
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeN Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ καλα νεα λοιπον! στο συγκοινωνιων τι εγγραφα θα χρειαστω για να γινει η αλλαγη?
εγω δεν εκανα κατι στο συγκοινωνιων ολα τα εκανε η λογιστρια μου και απο οσα ξερω δεν πηγε καν στο συγκοινωνιων τα εκανε online μεσω υπολογιστη
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 12-01-15, 08:01
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Κάποια στιγμή μπορεί να γίνει έλεγχος μεταξύ υπουργείου και εφορίας οπότε η γνώμη μου είναι να γίνει η διπλή αναγραφή στην άδεια (πρώτη άδεια στην Ευρώπη, πρώτη άδεια στην Ελλάδα).
Στην δήλωση φορολογίας εισοδήματος υπάρχει ένα κουτάκι για το έτος πρώτης άδειας στην ΕΕ, το οποίο για παράδειγμα σε εμένα ήταν συμπληρωμένο με το έτος 2006 όταν έγινε η εισαγωγή του αυτοκινήτου στην Ελλάδα. Αυτή την ημερομηνία την άλλαξα και έβαλα την σωστή, 2002.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 12-01-15, 15:50
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Μαλιστα..θα δω τι θα πει και ο λογιστης μου,θα κανω οτι μπορω να ειμαι καλυμμενος.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-02-15, 23:27
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Καλησπεριζω το φορουμ.Επιτελους την αγορασα την κουκλα μου.... 318ci Μοντελο 2004 facelift Ελληνικης αντιπροσωπειας με n46b20.Πολυ προσεγμενο χωρις ιχνος σκουριας πουθενα και οτι εχει πανω ειναι μαμα.Περισσοτερες πληροφοριες και φωτο μολις επιστρεψω Ροδο

Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 13-02-15, 08:00
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Καλοτάξιδο George
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 13-02-15, 08:04
Το avatar του χρήστη proroad
proroad Ο χρήστης proroad δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Μηνύματα: 48
proroad is on a distinguished road
καλοταξιδο να το χαρεις και να το δεις οπως θες!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 13-02-15, 09:41
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Ευχαριστω πολυ παιδια! Να ειστε καλα!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 13-02-15, 19:35
kan0enas Ο χρήστης kan0enas δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 28-08-2009
Μηνύματα: 4
kan0enas is on a distinguished road
καλοτάξιδο το αυτοκίνητο! !
Σχετικά με τα χιλιόμετρα που αναφέρετε πιο πάνω ήθελα να πω πως σε κάποια μέρη όπως π.χ στην Ρόδο όπου διαμενω και εγώ τα αυτοκίνητα δεν κάνουν πολλά χιλιόμετρα ιδίως αν υπάρχει και μότο μιας και το ευνοούν οι κλιματικές συνθήκες. . Βέβαια δεν ξέρω αν και κατά πόσο είναι καλό ένα αυτοκίνητο να μην κινείται πολύ. εν πάση περιπτώσει το δικό μου Ε46 ελληνικής αντιπροσωπίας ci Luxus 10ος 2002 με τις m ζαντες απο την παραγγελια του έχει μόλις 55305 χλμ. με τελικο τιμολογιο 35800...κάνω 3 με 5 χιλιάδες χλμ τον χρόνο και άλλα τόσα και περισσότερα με την μηχανή. έως τώρα δεν έχω βλάβες πάρα μόνο έναν αισθητήρα λ και 2 πολλαπλασιαστες. αν κάποιος έπρεπε να αγοράσει το αυτοκίνητο κατά την άποψή μου θα ήταν καλό να αλλάξει όλα τα κολαρα ψυγείου ιμάντες δυναμό και θερμοστάτη και θα είχε αυτοκίνητο για αλλά 5 χρόνια χωρίς πρόβλημα. Βέβαια ένα τέτοιο αυτοκίνητο μάλλον δεν αξίζει να πουληθεί γιατί το τίμημα του είναι απαγορευτικό. με τα ίδια χρήματα και λίγο παραπάνω παίρνει κανείς το νεότερο μοντέλο. δεν μπορώ να πω ότι μετάνιωσα για την αγορά του όμως αν γύριζα τον χρόνο πίσω θα ψαχνόμουν για μεταχειρισμενο τριετίας το οποίο θα άλλαζα έπειτα από 4 η 5 χρόνια
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 22-02-15, 20:34
Το avatar του χρήστη GeorgeN
GeorgeN Ο χρήστης GeorgeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-05-2014
Μηνύματα: 12
GeorgeN is on a distinguished road
Και ενα update. Κατ αρχην ευχαριστω πολυ ολα τα μελη του φορουμ,γιατι εδω και μηνες που περιμενα να ερθει η ωρα να αγορασω το αυτοκινητο διαβασα παρα πολλα θεματα και απαντησεις για το αμαξι αυτο,που μου φανηκαν πολυ χρησιμα και ενημερωτικα!

Πριν καν φερω το αμαξι Ροδο ειχα ηδη αγορασει αντλια υποπιεσης (Pierburg 189 Ευρω απο Ελληνικο e-shop) Τελικα αλλαξα την αντλια,φλαντζα καπακιου βαλβιδων (45Ευρω) και εναν αισθητηρα θερμοψυκτικου (18 Ευρω). Εργατικα 80 ευρω και περιμενω λαδια Castrol edge 5 λιτρα (47Ευρω).Επισης περιμενω και το μοντουλακι που διορθωνει το θεμα με τον αισθητηρα καταληψης θεσης συνοδηγου και αλλαξα και την μπαταρια του κλειδιου που ειχε αρχισει να τα φτυνει η καημενη μετα απο 11 χρονια!

Ειχα σκοπο να αλλαξω και τα κολαρα του ψυγειου και το παγουρι αλλα πραγματικα ειναι σε παρα πολυ κατασταση οποτε το αφηνω για λιγο αργοτερα που θα ειμαι πιο ανετος οικονομικα.

Το εχω μονο λιγες μερες το αμαξι αλλα μπορω να πω οτι ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος και ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ μεχρι στιγμης,πραγματικα δεν μπορω να περιμενω την ωρα που θα το ξαναβγαλω βολτα.... Επισης απο καταναλωση ειναι μια χαρα!

Μολις φτιαξει λιγο ο καιρος θα βγαλω και θα ανεβασω μερικες καλες φωτο!

Και παλι ευχαριστω για την βοηθεια!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
coupe, e46


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.