Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-10-11, 11:03
Το avatar του χρήστη ni19852003
ni19852003 Ο χρήστης ni19852003 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-07-2007
Μηνύματα: 413
ni19852003 is on a distinguished road
Προβλημα στο συστημα διευθυνσης ε36

Το προβλημα που εχω με το αυτοκινητο ειναι το εξης ο ο μπροστινος τροχος απο τη μερια του οδηγου ειναι μετατοπισμενος αρκετα πισω σε σημειο που φαινεται με γυμνο ματι. Γυρω στον ενα ποντο απο το θολο. Το ειχα παρατηρησει και με τα 15αρια και τωρα με τα 17αρια. Ειδικα τωρα με τα 17αρια που οταν στριβω αριστερα γυρω στη μια στροφη το τιμονι να ακουμπαει ο τροχος στο πλαστκο γυρω απο το θολο. Λογω στρατιωτικων υποχρεωσεων δεν βρισκομαι αθηνα για να το παω στο μηχανικο μου αλλα σε επαρχια και θα ηθελα να ξερω ποσο περιπλοκο ειναι το προβλημα. Εχω ακουσει αποψεις για στραβο ψαλιδι για κρεμαγερα κ αλλα πολλα εσεις τι λετε?επισης οταν με το καλο λυθει το προβλημα θελω να το χαμηλωσω λιγο μιας κ ειναι αρκετα ψηλα τωρα.οι αναρτησεις που φοραω ειναι τα bilstein τα κιτρινα τα sport.γινεται να χαμηλωσει μονο με ελατηρια? Γιατι τα αμορτισερ ειναι ουτε 5 μηνων.κ αν ναι τι προτεινετε? Τελος αν γνωριζει καποιος καποιον εμπιστο μηχανικο καπου στη λαρισα αν μπορει να μ δωσει καποια διευθυνση με pm. Ευχαριστω ολους προκαταβολικα.
__________________
Θέλω....
Τιμόνι ....
Όταν Νυχτώνει....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-10-11, 12:14
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ni19852003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το προβλημα που εχω με το αυτοκινητο ειναι το εξης ο ο μπροστινος τροχος απο τη μερια του οδηγου ειναι μετατοπισμενος αρκετα πισω σε σημειο που φαινεται με γυμνο ματι. Γυρω στον ενα ποντο απο το θολο. Το ειχα παρατηρησει και με τα 15αρια και τωρα με τα 17αρια. Ειδικα τωρα με τα 17αρια που οταν στριβω αριστερα γυρω στη μια στροφη το τιμονι να ακουμπαει ο τροχος στο πλαστκο γυρω απο το θολο. Λογω στρατιωτικων υποχρεωσεων δεν βρισκομαι αθηνα για να το παω στο μηχανικο μου αλλα σε επαρχια και θα ηθελα να ξερω ποσο περιπλοκο ειναι το προβλημα. Εχω ακουσει αποψεις για στραβο ψαλιδι για κρεμαγερα κ αλλα πολλα εσεις τι λετε?επισης οταν με το καλο λυθει το προβλημα θελω να το χαμηλωσω λιγο μιας κ ειναι αρκετα ψηλα τωρα.οι αναρτησεις που φοραω ειναι τα bilstein τα κιτρινα τα sport.γινεται να χαμηλωσει μονο με ελατηρια? Γιατι τα αμορτισερ ειναι ουτε 5 μηνων.κ αν ναι τι προτεινετε? Τελος αν γνωριζει καποιος καποιον εμπιστο μηχανικο καπου στη λαρισα αν μπορει να μ δωσει καποια διευθυνση με pm. Ευχαριστω ολους προκαταβολικα.
Απο κρεμαγιερα δεν μπορει να ειναι ξεχασε το.
Μπορει να εχεις στραβο ψαλιδι αμορτισερ η ακρο μπορει και θολο.
Απο ποτε το καταλαβες αυτο η το πηρες ετσι, πιστεβω ενας καλος ευθυγραμισας θα μπορει να σε βοηθησει.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-10-11, 13:49
Το avatar του χρήστη ni19852003
ni19852003 Ο χρήστης ni19852003 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-07-2007
Μηνύματα: 413
ni19852003 is on a distinguished road
Το αυτοκινητο το πηρα ξερωντας οτι ο γερμανος που το χε ειχε φαει μια στουκα μπροστα αριστερα. Στο δρομο δεν ειχα παρατηρησει κατι. Τον απριλη αλλαξα αναρτησεις κ μ χε πει αυτος που μ τις αλλαξε οτι το αμαξι ειναι τρακαρισμενο μπροστα αριστερα κ το εφερε οσο μπορουσε στη ευθυγραμμιση.Επισης οτι στα 100 θα εχω ενα ψιλοτρεμουλο στο τιμονι και οντως το ειχε παρολλαυτα εμενα στο δρομο δε μ εκανε νερα εκτος και αν ηταν ετσι παντα και το ειχα συνηθισει.Προσφατα παρατηρησα αυτη τη διαφορα δλδ οτι ο αριστερος τροχος ειναι πολυ πιο πισω αποτι πρεπει. Αυτο που φοβαμαι ειναι μν εχει παρει σασι και δεν δεν φτιαχτει ποτε. Μακαρι να ειναι ψαλιδι να τελιωσει. Οι επομενες ωρες και μερες θα δειξουν.
__________________
Θέλω....
Τιμόνι ....
Όταν Νυχτώνει....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-10-11, 15:48
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ni19852003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το προβλημα που εχω με το αυτοκινητο ειναι το εξης ο ο μπροστινος τροχος απο τη μερια του οδηγου ειναι μετατοπισμενος αρκετα πισω σε σημειο που φαινεται με γυμνο ματι. Γυρω στον ενα ποντο απο το θολο. Το ειχα παρατηρησει και με τα 15αρια και τωρα με τα 17αρια. Ειδικα τωρα με τα 17αρια που οταν στριβω αριστερα γυρω στη μια στροφη το τιμονι να ακουμπαει ο τροχος στο πλαστκο γυρω απο το θολο. Λογω στρατιωτικων υποχρεωσεων δεν βρισκομαι αθηνα για να το παω στο μηχανικο μου αλλα σε επαρχια και θα ηθελα να ξερω ποσο περιπλοκο ειναι το προβλημα. Εχω ακουσει αποψεις για στραβο ψαλιδι για κρεμαγερα κ αλλα πολλα εσεις τι λετε?επισης οταν με το καλο λυθει το προβλημα θελω να το χαμηλωσω λιγο μιας κ ειναι αρκετα ψηλα τωρα.οι αναρτησεις που φοραω ειναι τα bilstein τα κιτρινα τα sport.γινεται να χαμηλωσει μονο με ελατηρια? Γιατι τα αμορτισερ ειναι ουτε 5 μηνων.κ αν ναι τι προτεινετε? Τελος αν γνωριζει καποιος καποιον εμπιστο μηχανικο καπου στη λαρισα αν μπορει να μ δωσει καποια διευθυνση με pm. Ευχαριστω ολους προκαταβολικα.
φίλε Νί19852003, το θέμα είναι πόσο δυνατή στούκα έχει φάει το αυτοκίνητο.μπορεί απλά να είναι ένα ψαλίδι, ,μπορεί να είναι και το χειρότερο .Σασί δηλαδή. σε πολλές περιπτώσει "έρχεται", αλλα ΠΟΤΕ δέ θα είναι όπως όταν βγήκε.πολλοί μαστόροι κάνουν δουλειά τσαπατσούλικη, τραβάνε το ένα μέρος , στραβώνουν το άλλο και έρχεται λίγο και φαίνεται εντάξει. το θέμα όμως δέν είναι να είναι οπτικά ωραίο , αλλα να είναι ίσιο τα αυτοκίνητο. πήγαινε σε μηχανηκό να δέις άν είναι το ψαλίδι ή κάποιο άλλο μηχανικό μέρος, ΠΧ συνεμπλόκ, αλλιώς επισκέψου λαμαρινά με καλίμπρα!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-10-11, 10:38
Το avatar του χρήστη ni19852003
ni19852003 Ο χρήστης ni19852003 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-07-2007
Μηνύματα: 413
ni19852003 is on a distinguished road
Φιλε ThaNOS E46coupe έπραξα όπως μου είπες πήγα σε λαμαρινά. Το "τσαλάκωμα" το είδα και ευτυχώς είναι αρκετά μικρό αλλά κάνει μεγάλο πρόβλημα. Αύριο δευτέρα θα μπει μέσα για ίσιωμα. Το καλό είναι ότι έχω ακούσει αρκετά θετικά σχόλια για τον συγκεκριμένο μάστορα και ελπίζω να μου κάνει καλή δουλειά. ευχαριστω για τις συμβουλες
__________________
Θέλω....
Τιμόνι ....
Όταν Νυχτώνει....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-10-11, 10:47
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ni19852003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε ThaNOS E46coupe έπραξα όπως μου είπες πήγα σε λαμαρινά. Το "τσαλάκωμα" το είδα και ευτυχώς είναι αρκετά μικρό αλλά κάνει μεγάλο πρόβλημα. Αύριο δευτέρα θα μπει μέσα για ίσιωμα. Το καλό είναι ότι έχω ακούσει αρκετά θετικά σχόλια για τον συγκεκριμένο μάστορα και ελπίζω να μου κάνει καλή δουλειά. ευχαριστω για τις συμβουλες
αντε με το καλο.αφου ειναι μαγκας θα σε φτιαξει...καλα τελειωματα....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.