Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-05-16, 23:44
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Εγώ πάντως εδώ στην Αθήνα έκανα τσιμουχάκια βαλβίδων με 450 ευρώ μαζί και την βαλβίδα αναθυμιάσεων. Εδώ και δύο χρόνια περίπου είμαι μια χαρά. Ίδιο κινητήρα του 2002 μοντέλο με 216.000 χλμ.
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-05-16, 00:54
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Αυτό είναι καλό με λίγα λόγια καθάρισες!
Θυμάσαι τα συμπτώματα που είχες?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-05-16, 10:11
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Εκαιγε πολύ λάδι και έβγαζε και κάπνα. Μετά από κουβέντα εδώ μέσα (που συνειδητοποίησα τη διαφορά άσπρου και μπλε καπνού!) και από ένα γνωστό, καταλήξαμε εκεί και πήγα και το κάνα.

Εδώ θα δεις όλο το ιστορικό.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ighlight=S1fis
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-05-16, 22:46
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Τελικά βρέθηκε μηχανικός στην κρήτη (χανιά) που μου έκανε καλή τιμή (200€) για αλλαγή στα τσιμουχάκια απο πάνω και τελικά το τόλμησα!
Όλοι οι άλλοι μηχανικοί μου λέγανε οτι το μοτέρ είναι άχρηστο και θέλει γενική επισκευεί και οτι δεν αξίζει. Το αποτέλεσμα είναι παραπάνω απο οικανοποιητικό και δυο μέρες που το κυκλοφορώ δεν ξανακάπνισε (πρίν γινόμουν ρεζίλι χαλαρά). Τώρα αν καταναλώνει λάδι και πόσο δεν ξέρω αλλά θα το μάθω στην πορεία, απο βδομάδα θα γίνει μια αλλαγή λαδιών και βλέπουμε.
Όταν το πήγα επισκεύαζε ήδη ένα ν42 με το ίδιο θέμα και όταν πήγα να το πάρω είχε ένα κόμπακτ απο Σητεία για τον ίδιο λόγο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-05-16, 23:39
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Ωραίος! Καλή τύχη! Μακάρι να πάνε όλα καλά!
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-05-16, 12:53
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά βρέθηκε μηχανικός στην κρήτη (χανιά) που μου έκανε καλή τιμή (200€) για αλλαγή στα τσιμουχάκια απο πάνω και τελικά το τόλμησα!
Όλοι οι άλλοι μηχανικοί μου λέγανε οτι το μοτέρ είναι άχρηστο και θέλει γενική επισκευεί και οτι δεν αξίζει. Το αποτέλεσμα είναι παραπάνω απο οικανοποιητικό i και δυο μέρες που το κυκλοφορώ δεν ξανακάπνισε (πρίν γινόμουν ρεζίλι χαλαρά). Τώρα αν καταναλώνει λάδι και πόσο δεν ξέρω αλλά θα το μάθω στην πορεία, απο βδομάδα θα γίνει μια αλλαγή λαδιών και βλέπουμε.
Όταν το πήγα επισκεύαζε ήδη ένα ν42 με το ίδιο θέμα και όταν πήγα να το πάρω είχε ένα κόμπακτ απο Σητεία για τον ίδιο λόγο.
Ωραίος!!!
Όπως έχουμε ήδη πει, διαδικασία "ρουτίνας" η αλλαγή στα τσιμουχάκια από πάνω. Μια χαρά θα είσαι πλέον! Πολύ καλή τιμή! Εκτιμώ ότι max 0.5-1.0lt / 10.000km θα έχεις κατανάλωση που είναι απόλυτα λογική!
Καλές διαδρομές!!
Keep Valvetroning!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.