Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-07-16, 15:48
kwstas316bmw Ο χρήστης kwstas316bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-06-2016
Μηνύματα: 24
kwstas316bmw is on a distinguished road
καλησπέρα πρόβλημα καθρέφτες τζάμι πίσω

καλησπέρα όπως λέω και στο θέμα πάνω έχω ένα πρόβλημα με μια bmwe30 m40 μοντελο 1990 οταν έχει υγρασία το πίσω τζάμι και ανάβω το λαμπάκι για το πίσω τζάμι δεν μου το καθαρίζει παραμενει θολω θα ήθελα να μάθω για πιο λόγο γίνεται αυτό το τζάμι το πίσω είναι εργοστασιακό δεν έχει άλλαχτη πότε να πω λέτε για αυτό?η έχει καμιά ασφάλεια λοιπόν το 2 πρόβλημα που έχω είναι το εξής στην πόρτα του οδηγού έχω ένα τηλεχειριστιριο μοχλό που ρυθμίζει τους καθρέφτες και όταν γυρνάω να ρυθμίσω τον δεξί η τον αριστερό δεν κάνει τίποτα από που οφείλετε αυτό το πράγμα οποίος ξέρει ας μου απαντήσει ευχαριστώ πολυ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-07-16, 16:09
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Η' εχεις καποιες ασφαλειες καμμενες η' καπου εχει κοπει η καλωδιωση .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-07-16, 16:13
kwstas316bmw Ο χρήστης kwstas316bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-06-2016
Μηνύματα: 24
kwstas316bmw is on a distinguished road
σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα η ασφαλειες της ειναι μπροστα στο καπω γιατι τις εχω δει για τους καθρεφτες αν λες για το πισω τζαμι λες καλωδιο??
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-07-16, 16:22
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Αν εχεις δει ολες τις ασφαλειες και ειναι ενταξει , τοτε το πιθανοτερο καλωδιωση .
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-07-16, 16:40
kwstas316bmw Ο χρήστης kwstas316bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-06-2016
Μηνύματα: 24
kwstas316bmw is on a distinguished road
και κατι αλλο αδερφε μου να σε ρωτησω αυτη η καλωδιωση ξερουμε που ερχεται να το κοιταξω ευχαριστω πολυ για το πισω τζαμι και τους καθρευτες
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-07-16, 18:10
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
στα πισω κολονακια φτανει η γραμμη,και εκει συνδεονται με το τζαμι.βγαλε τις πισω επενδυσεις και ελεγξε αν ειναι συνδεμενα.εκτος αυτου,με πολυμετρο μπορεις να δεις αν στελνει ρευμα πισω.αν στελνει,τοτε καπου εχει διακοπη στην γραμμη του τζαμιου.αν την βρεις,ευκολα με υγρο χαλκο μπορεις να την γεφυρωσεις..........
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-07-16, 12:02
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas316bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα όπως λέω και στο θέμα πάνω έχω ένα πρόβλημα με μια bmwe30 m40 μοντελο 1990 οταν έχει υγρασία το πίσω τζάμι και ανάβω το λαμπάκι για το πίσω τζάμι δεν μου το καθαρίζει παραμενει θολω θα ήθελα να μάθω για πιο λόγο γίνεται αυτό το τζάμι το πίσω είναι εργοστασιακό δεν έχει άλλαχτη πότε να πω λέτε για αυτό?η έχει καμιά ασφάλεια λοιπόν το 2 πρόβλημα που έχω είναι το εξής στην πόρτα του οδηγού έχω ένα τηλεχειριστιριο μοχλό που ρυθμίζει τους καθρέφτες και όταν γυρνάω να ρυθμίσω τον δεξί η τον αριστερό δεν κάνει τίποτα από που οφείλετε αυτό το πράγμα οποίος ξέρει ας μου απαντήσει ευχαριστώ πολυ
Κώστα,
το πίσω τζάμι είναι η μεγαλύτερη ηλεκτρική κατανάλωση του αυτοκινήτου..
Πρέπει να σου βουλιάζει και το ρελαντί όταν το ανάβεις...
Βάλε τη γείωση του πολύμετρου πάνω στην κεντρική γείωση του κινητήρα,
και τον θετικό του πολύμετρου πάνω στην ασφάλεια του πίσω τζαμιού, για να δείς αν
η διακοπή είναι πρίν, ή μετά τον διακόπτη του ταμπλώ..
Για τους καθρέπτες, πρέπει να βγάλεις το διακόπτη, και να δείς αν φέρνει ρευμα στην πλεξούδα. Αν φέρνει, επαληθεύεις την γείωση.
Μετά ψάχνεις για διακοπή στην έξοδο για τους καθρέπτες...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.