Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 19-01-16, 18:22
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Γιατι να εχει αυτοφορο? Και με τι κατηγορια? Η παραβαση ειναι πολυ συγκεκριμενη, οπως και η ποινη της (βλεπε ΚΟΚ: "δεν εχει και τις δυο πινακιδες ή για οποιοδηποτε λογο δεν φαινονται ευκρινως").
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 19-01-16, 21:33
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Δεν είναι αυτή η παράβαση αν σε πιάσουν μ' αυτό το πράγμα. Αυτό έχει σεξάκι.
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 19-01-16, 22:05
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
και την ωρα που σε σταματανε να μην δουλεψει η κινεζια να ανεβει η κουρτινα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 20-01-16, 11:47
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
και την ωρα που σε σταματανε να μην δουλεψει η κινεζια να ανεβει η κουρτινα
Στην περιπτωση αυτή, διαλέξεις την κουρτίνα με το Ζονγκ.
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 20-01-16, 20:16
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
άσε έχω ζοριστεί πολύ κάθε φορά είμαι Αττική έτσι πάω όταν βλέπω κάμερες.
και όχι τπτ άλλο το δίπλωμα είναι πακέτο να μου το ξαναπάρουν. Θα ψάξω να βρω αυτό που λεει ο admin.

Eίδα αυτό
αλλά έτσι και περάσεις κανένα περιπολικό το αυτόφωρο το έχεις πιστεύω.
κάτι τέτοιο το είχα δει πριν κανένα 6μηνο ένας τύπος το είχε βάλει σε ένα fiat panda για να μην πληρώνει διόδια πέρναγε από τα διόδια χωρίς να πληρώσει και μετά το ανέβαζε
__________________
bmw e93 325i
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 21-01-16, 01:10
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι να εχει αυτοφορο? Και με τι κατηγορια? Η παραβαση ειναι πολυ συγκεκριμενη, οπως και η ποινη της (βλεπε ΚΟΚ: "δεν εχει και τις δυο πινακιδες ή για οποιοδηποτε λογο δεν φαινονται ευκρινως").
H λογική αυτό λέει αλλά γενικότερα είναι τόσο εφευρετικοί και γλωσσοπλάστες που νομίζω ότι θα έχει δαχτυλοσκόπηση μετά.

Προς το παρών σήμερα πάλι Αττική με 120 άστραψε και βρόντηξε η κάμερα σε ένα σημείο που δυστυχώς μετά είδα ότι ήταν για 80…
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 21-01-16, 16:30
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι να εχει αυτοφορο? Και με τι κατηγορια? Η παραβαση ειναι πολυ συγκεκριμενη, οπως και η ποινη της (βλεπε ΚΟΚ: "δεν εχει και τις δυο πινακιδες ή για οποιοδηποτε λογο δεν φαινονται ευκρινως").
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι αυτή η παράβαση αν σε πιάσουν μ' αυτό το πράγμα. Αυτό έχει σεξάκι.
Ποια ειναι τοτε η παραβαση? "μεγιστη πουστια" με δικαστηριο "αυτοφορο" ?
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 21-01-16, 17:04
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Ψαχνοντας λιγο στο νετ βρηκα οτι κανονικα θα επρεπε να ειναι 300 ευρω για αποκρυψη πινακιδας. Αυτο. Τπτ παραπανω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fanatic : 21-01-16 στις 17:07
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 21-01-16, 19:50
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια ειναι τοτε η παραβαση? "μεγιστη πουστια" με δικαστηριο "αυτοφορο" ?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψαχνοντας λιγο στο νετ βρηκα οτι κανονικα θα επρεπε να ειναι 300 ευρω για αποκρυψη πινακιδας. Αυτο. Τπτ παραπανω.
Όχι ρε σεις, αυτό προσπαθώ να πω. Καμία σχέση με νομικά δεν έχω, αλλά από τα λίγα που ξέρω (όχι ερμηνεύοντας όπως νομίζω εγώ νόμους που όπως είπα δεν έχω ιδέα, αλλά από πραγματικές περιπτώσεις που έμπλεξαν) αυτό δεν είναι το πταίσμα "πέταξα μια χούφτα λάσπη στην πινακίδα να μην φαίνεται, ω με σταμάτησαν, ένα προστιματάκι, συγνώμη θα την καθαρίσω κύριε μπάτσε μας".

Αυτό ξεκινάει από πλαστογραφία-παραποίηση και τελειώνει όπου μπορεί να φανταστεί κανείς αν ξεκινήσεις με τέτοια, πχ. με δόλο καθώς υπάρχει οικονομικό όφελος κλπ.

Σοβαρά τώρα, καλύτερα να αρχίσεις τα σβουρίδια μέσα στις λάσπες και αν γίνει η στραβή να πληρώσεις "για απόκρυψη" ως πταίσμα. Τη photo σίγουρα τη γλυτώνεις και έχεις και μεγάλες πιθανότητες να τη γλυτώσεις εντελώς κιόλας αν γενικά το 'χεις και αρχίσεις τίποτα του στυλ "κόλλησα σε κάτι λάσπες, ούτε που το είχα σκεφτεί αυτό που μου λέτε για την πινακίδα" κλπ.

Ολόκληρο σύστημα εγκατεστημένο για να την αλλάζει, ξαναλέω, έχει σεξ. Δεν εμπίπτει στην "απόκρυψη". Βασικά καλά θα 'ταν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konc : 21-01-16 στις 19:55
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 22-01-16, 02:39
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
δεν αλλαζει τιποτα (αφου η πινακιδα παραμενει η ιδια), και φυσικα δεν πλαστογραφει κατι (αφου η πινακιδα ειναι η πραγματικη του οχηματος). απλα τη κρυβει.

το να "ανακαλυψουν" μια αλλη σοβαροτερη παραβαση, ειναι αλλο θεμα. ΑΥΤΟ ομως, για την ακριβεια, ειναι ο ορισμος του "κρυβω". κατεβαινει ενα "παραβαν" και κρυβει τη πινακιδα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.