Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 05-10-13, 07:27
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
Μηπως λεω μηπως με τις νοθευμενες και δεν ξερω τι αλλο κανουν βενζινες των πρατηριων, δεν ''καιμε'' επουδενι 95 και 100 οκτανια και απλα με ορισμενα απο τα προσθετα πετυχαινουμε στην καλυτερη των περιπτωσεων την σωστη εργοστασιακη λειτουργια;;(χωρις πυρακια, αβανςκλπ)Μιλαω παντα για απειραχτα μοτερ. Μηπως τελικα με τις βενζινες των πρατηριων δεν γνωριζουμε και την πραγματικη αποδοση των κινητηρων και απλα βαζοντας τα προσθετα βλεπουμε (μεσα σ αυτους κι εγω) την αισθητη βελτιωση της αποδοσης;
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 05-10-13, 08:42
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Εγω παντως παιδια εχω ενα Ε46 328 ci μαμα. Την κυριακη πηγα στην λαμια ειχε ευρωπαικους αγωνες drift (αλλη φαση) και εβαλα 100 αρα βενζινη. Ξεκινησα απο την καρδιτσα με αλλα δυο ατομα και ενας εγω τρεις και εκαψα να παω και να ερθω ( και στο πηγαινε το πηγαινα και λιγο τσιτομενα ) 14 με 15 λιτρα και βολτες μεσα στην πολη της λαμιας. Βεβαια εχω και ενα κιτ υδρογονου περασμενο που πιστευω οτι κανει δουλεια και αυτο.
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 05-10-13, 11:53
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως λεω μηπως με τις νοθευμενες και δεν ξερω τι αλλο κανουν βενζινες των πρατηριων, δεν ''καιμε'' επουδενι 95 και 100 οκτανια και απλα με ορισμενα απο τα προσθετα πετυχαινουμε στην καλυτερη των περιπτωσεων την σωστη εργοστασιακη λειτουργια;;(χωρις πυρακια, αβανςκλπ)Μιλαω παντα για απειραχτα μοτερ. Μηπως τελικα με τις βενζινες των πρατηριων δεν γνωριζουμε και την πραγματικη αποδοση των κινητηρων και απλα βαζοντας τα προσθετα βλεπουμε (μεσα σ αυτους κι εγω) την αισθητη βελτιωση της αποδοσης;
Εχω κάνει την πλάκα σε ένα φίλο μου πρίν 20 χρόνια φίλε..
Του έβαλα μέσα στο ρεζερβουάρ ένα μπουκαλάκι πρόσθετο, που ήταν απλά βενζίνη, και μάλιστα με λάδι μαζί, γιατί ήταν απο βάρκα..
Είχε κόκκινο χρώμα, και ήταν βενζίνη που καθόταν μέσα στο ρεζερβουάρ πάνω απο 6 μήνες.
Μιλάμε για τελειωμένο καυσιμο..
Και είδε διαφορά στην απόδοση..!!
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 05-10-13, 12:27
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω κάνει την πλάκα σε ένα φίλο μου πρίν 20 χρόνια φίλε..
Του έβαλα μέσα στο ρεζερβουάρ ένα μπουκαλάκι πρόσθετο, που ήταν απλά βενζίνη, και μάλιστα με λάδι μαζί, γιατί ήταν απο βάρκα..
Είχε κόκκινο χρώμα, και ήταν βενζίνη που καθόταν μέσα στο ρεζερβουάρ πάνω απο 6 μήνες.
Μιλάμε για τελειωμένο καυσιμο..
Και είδε διαφορά στην απόδοση..!!
Eίσαι κακός
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.