Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-11-13, 08:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cayman S Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδώ κανεις ένα λαθος... ένα boxster S πχ αυτή την εποχη κανει 18.000euro.

Ενας με ένα Leon TFSI για να το φτασει 500ps μπορει να εχει δοσει τοσα μονο για την βελτιωση του αυτοκινητου του. Οποτε δεν είναι θεμα νεοπλουτου-φαντασμενου όπως γραφεις αλλα πιο πολύ θεμα sportscar. To να επιτρεψω να ερθουν 2-3 jeep δυνατα εχει να κανει ότι τα παιδια που θα ερθουν για καποιο λογο ή δεν εχουν το sportcar του διαθεσιμο εκεινη την ημερομηνια ή θελουν να ερθουν πιο πολλα ατομα μαζι...οποτε ένα Cayenne Turbo S με 550ps δεν το λες ότι δεν είναι spor πχ.

Πιο είναι το ιαπωνεζικο ιαπωνικο κουβαδακι??? Το GTR??

Καλα κανεις και γραφεις καλυτερους χρονους στην πιστα απο τα βαλκανικα Ferrari,γνωριζω ότι είναι μεγαλο το ποσοστο των ανθρωπων που δεν ξερουν να τα πανε...αλλα πιστεψε με στην παρεα μας μονο τέτοιους δεν εχουμε!
Μα όταν μου λές για sportscar και μου βάζεις μέσα ένα τζίπ επειδή έχει 550 άλογα τι συζητάμε..??
Οταν μου λές δεν είναι θέμα νεοπλουτισμού αλλά μου λές οτι επιτρέπεις το σούπερ τζίπ, των 130.000 ευρω επειδή εκείνη την μέρα ο τύπος δεν έχει διαθέσιμο το supercar !! τι λέμε??
Δεν λέμε για αστείρευτα κεφάλαια?
Για ένα κλάμπ ακριβών οχημάτων με ενδεχόμενη υψηλή ιπποδύναμη συζητάμε..
Και σου ξαναλέω, καλή επιτυχία να έχετε, και καλά να περνάτε...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-11-13, 08:25
Το avatar του χρήστη Cayman S
Cayman S Ο χρήστης Cayman S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-07-2007
Μηνύματα: 122
Cayman S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα όταν μου λές για sportscar και μου βάζεις μέσα ένα τζίπ επειδή έχει 550 άλογα τι συζητάμε..??
Οταν μου λές δεν είναι θέμα νεοπλουτισμού αλλά μου λές οτι επιτρέπεις το σούπερ τζίπ, των 130.000 ευρω επειδή εκείνη την μέρα ο τύπος δεν έχει διαθέσιμο το supercar !! τι λέμε??
Δεν λέμε για αστείρευτα κεφάλαια?
Για ένα κλάμπ ακριβών οχημάτων με ενδεχόμενη υψηλή ιπποδύναμη συζητάμε..
Και σου ξαναλέω, καλή επιτυχία να έχετε, και καλά να περνάτε...
Eνα Cayenne turbo S δεν μπορει να ακολουθησει του ρυθμους ενός Boxster-Cayman 2,7 δηλαδή σε εθνικη και επαρχιακο δρομο??

Eπισης πιο είναι το ιαπωνικο κουβαδακι δεν μου ειπε?
__________________
http://img36.imageshack.us/img36/2026/09042011236.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-11-13, 09:49
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cayman S Εμφάνιση μηνυμάτων
Eνα Cayenne turbo S δεν μπορει να ακολουθησει του ρυθμους ενός Boxster-Cayman 2,7 δηλαδή σε εθνικη και επαρχιακο δρομο??
Μην το πάρεις στραβά, αλλά κι ένα Ε30 με Μ50 κινητήρα (2000€ όχημα, με το ζόρι) τα ακολουθεί. Όχι γιατί είναι αμαξάρα, αλλά γιατί φεύγει "σφεντόνα" και δεν έχεις πουθενά δρόμο να ανοίξεις μεγάλες ταχύτητες - πόσο μάλλον στην εθνική, όπου, όπως σου είπα, ένα κοπάδι "υπεράμαξα" έχουν κι ένα τεράστιο στόχο ζωγραφισμένο πάνω τους. Οπότε, σε δρόμους με ανώτατο όριο 130χλμ/ω (οπουδήποτε στην Ελληνική περιφέρεια δηλαδή), καλό είναι να αφήσετε τις "μερικές επιταγχύνσεις", ειδικά όταν θα είστε όλοι μαζί. Όσο καλό και αν είναι ένα αυτοκίνητο, 2 χρόνια χωρίς πινακίδες και δίπλωμα το κάνουν άχρηστο. Αν δεν σκοτωθεί κανείς κιόλας, επειδή θα πηγαίνουμε με 200+ σε δρόμο με όριο 100, θα μας στείλει καμία ανάποδη στροφή ή λακούβα σε κανένα γκρεμό και μετά θα φταίει "ο κακός δρόμος", "το κράτος" και "οι πολιτικοί".

ΥΓ. Το Boxster ίσως το αγοράζεις με 18.000€ πλέον, αλλά μόνο για σήμα και ασφάλεια θέλεις κάτι χιλιάδες κάθε χρόνο. Ασχέτως τεκμηρίων, φόρων πολυτελείας, συντήρησης, κτλ. Άρα δεν το λες και προσιτό αυτοκίνητο στον μέσο Έλληνα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 05-11-13 στις 09:51
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-11-13, 11:27
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Ρε παιδιά δε ρώτησα για να δημιουργήσω φασαρία.

Ένα καημό έχω ο άνθρωπος. Έλεγα μπας και καταφέρω να τον ικανοποιήσω μερικώς ή ολικώς μέσα από την παρέα σας.
Μου αρέσουν οι Porsche 911. Δηλαδή άμα μου λέγανε θες να οδηγήσεις μια Ferrari ή μια 911, θα διάλεγα την 911. Θα ήθελα έστω να πάω βόλτα με μια. Αυτό, τίποτα παραπάνω.
Έχω οδηγήσει πολλά αυτοκίνητα, συμπεριλαμβανομένου και του GTR35, αλλά Porsche ποτέ. Έχω καημό, τί να κάνω!!
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-11-13, 11:41
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Για πάντως βλέπω μίσος απο πολλούς...

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όμως..
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-11-13, 11:53
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Βασίλη, δεν είναι μίσος... Αν το δείς από μια άλλη οπτική θα το καταλάβεις....

Είναι πολύ ''εύκολο'' να λές σε κάθε τέτοιο πράγμα ''ουαου μπράβο παιδιά''....

Είναι πολύ δύσκολο να λές στον άλλο τα κακώς κείμενα του όποιου εγχειρήματος του και να είσαι αρεστός.

Κάθε εγχείρημα έχει τα καλά του και τα κακά του πάντα....

Θα αδιαφορούσα, αν δεν υπήρχε το ''θα έρθουν και μεγάλα τζιπ, αλλά μην έρθεις εσύ με το φτιαγμένο Leon'' (που ξεσκίζει την όποια φεράρι 10ετίας και άνω).

Έλα εσύ με το Μ3, αλλά όχι ο άλλος με το Ε30 Μ50Β25 που ίσως να είναι λίγο πιο γρήγορο από Μ3 2.3

Αυτά τα πράγματα είναι εντελώς άκομψα στην εποχή μας.

Επίσης, δεν απαγορεύει κανείς να κάνουν ότι θέλουν. Ίσα ίσα, καλά να περάσουν οι άνθρωποι.
Αλλά όταν δημοσιεύεται το οτιδήποτε, ενδέχεται να έχει την κριτική του.

Παράδειγμα.
Θα μπορούσα και εγώ να κάνω ένα αντίστοιχο κλαμπ και να λέω....ελάτε όλοι. Dim77a$$holeclub.gr
ΑΡΚΕΙ να έχετε γρήγορο αυτοκίνητο και επάγγελμα με ''κύρος'' (whatever).
Π.χ. έχεις φεράρι, αλλά είσαι ταξιτζής? Είσαι οικοδόμος? Όχι φίλε κάτσε σπίτι. Μας βρωμάς. Μόνο γιατροί, αρχιτέκτονες, σύμβουλοι επιχειρήσεων, αστροφυσικοί και εργοστασιάρχες.
Το παράδειγμα είναι τυχαίο.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 05-11-13 στις 11:58
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-11-13, 12:01
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
To Γιώργο τον Cayman, τον ξέρω, έχουμε κάνει πολύ παλιά παρέα.

Δε θα με θυμάται, αλλά αν με θυμάται θα καταλαβαίνει ότι δεν το γράφουμε με κακία.

Είναι λάθος ο τρόπος προσέγγισης πως να το κάνουμε.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-11-13, 12:06
Το avatar του χρήστη Cayman S
Cayman S Ο χρήστης Cayman S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-07-2007
Μηνύματα: 122
Cayman S is on a distinguished road
Εχεις μπερδεψει ένα πραγμα και δεν σε παρεξηγώ γιατι μπορει να μην εχεις ζησει τέτοιες καταστασεις!

Εμενα προσωπικα πολλοι φιλοι μου εχουν και φτιαγμένα leon και φτιαγμένα S3 και φτιαγμένα scoda και κολητος εχει E36 318is turbo με 450ps και επειδή είμαι και τις κοντρας δεν εχω κανενα πρόβλημα...

Η ομαδα που φτιαχνεται όμως εχει ένα άλλο σκοπο....οι ιδιοκτητες πιο ''ξεχωριστων'' αυτοκινητων δεν μπορουν να τα χαρουν πουθενα... ή δεν εχουν τις κατάλληλες παρεες. Εμεις αυτό το κενο παμε να καλυψουμε και να κανουμε μια πολύ ωραια παρεα με τετοια αυτοκίνητα που θα χαιρεται και ο κοσμος να τα βλεπει και πανω απ όλα οι ιδιοκτητες να περνουν μερος σε διαφορες τέτοιες εκδηλώσεις,πιστες κλπ όπως κανουν και στο εξωτερικο!

Επισης για φαντασου μεσα στα F430 τα 911 κλπ μερικα Leon αναμεσα...θα ξενιζε πολύ και επιπλέον είναι τοσοι πολλοι οι ιδιοκτητες που δεν θα υπηρχε πια κανενας ελεγχος σε κατι οργανομενο....

Να μου ελεγες ένα Μ3 Ε30 καθαρο και ομορφο θα σου ελεγα με τα 1000 ότι το θελουμε και εας είναι 220ps ....

Ελπιζω καποιοι να καταλαβαινουν το σκεπτικο μας...σε λιγο καιρο εάν καταφέρουμε και κανουμε ένα event-αγωνα που θελουμε στα πρωτυπα του εξωτερικου θα ηθελα να ξανα ακουσω την γνωμη σας!!!
__________________
http://img36.imageshack.us/img36/2026/09042011236.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-11-13, 12:08
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Καταλαβαίνω την σκέψη σου...αλλά σκέψου όμως και το άλλο

Να βλέπεις ένα κονβόι με Porsche,GTR,AMG,M3 των 500φεύγα αλόγων..γενικά καμια 30αριά supercars (ωραίο θέαμα μαζεμένα όλα μαζί να ταξιδεύουν)

Και να έχεις και τον καθένα με το saxo,το golf gti,το Honda των 500+ αλόγων...να πατάνε και να βγαίνει να λέει "μ@λάκα πάτησα το GTR,το Porsche..μπλα μπλα μπλα" και να χαίρεται και να νομίζει ότι είναι κάποιος..

Προτιμάς να βλέπεις συνέχεια τον παππού ή τον κλαρινογαμπρό με την Ferrari να πηγαίνει σαν κυριά και να αράζει στην καφετέρια..

Εμένα αυτή είναι η άποψη μου για το θέμα,και καλά κάνουν και τα χαίρονται τα αυτοκίνητα τους τα παιδιά και τα ζούνε...

Ένα μεγάλο μπράβο απο εμένα!!!

*Δεν μπορώ να ακολουθήσω με την γριούλα...χαχα
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-11-13, 12:10
Το avatar του χρήστη Cayman S
Cayman S Ο χρήστης Cayman S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-07-2007
Μηνύματα: 122
Cayman S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά δε ρώτησα για να δημιουργήσω φασαρία.

Ένα καημό έχω ο άνθρωπος. Έλεγα μπας και καταφέρω να τον ικανοποιήσω μερικώς ή ολικώς μέσα από την παρέα σας.
Μου αρέσουν οι Porsche 911. Δηλαδή άμα μου λέγανε θες να οδηγήσεις μια Ferrari ή μια 911, θα διάλεγα την 911. Θα ήθελα έστω να πάω βόλτα με μια. Αυτό, τίποτα παραπάνω.
Έχω οδηγήσει πολλά αυτοκίνητα, συμπεριλαμβανομένου και του GTR35, αλλά Porsche ποτέ. Έχω καημό, τί να κάνω!!
Νομιζω ότι η ζωη πρεπει να σου βαζει μεγαλύτερους στοχους από το να μπεις σε αυτό το 911

Από εκει και περα εάν θες να το ζησεις τοσο πολύ εγω μπορω να διαθεσω το αμαξι μου για μια βολτιστα για να δεις τι κανει ένα 911tt ...ελπιζω να μην ζαλίζεσαι πανω από τα 90κιλα ροπης!
__________________
http://img36.imageshack.us/img36/2026/09042011236.jpg
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.