Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 06-11-13, 19:04
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν εχω κατι με τους ανθρωπου που εχουν αυτα τα αυτοκινητα, ουτε τους ζηλευω με την κακη εννοια.

Ομως δεν καταλαβαινω γιατι αυτη η κινηση θα πρεπει να γινει σε δημοσιο δρομο.

Για να χαρεις ενα πολυ γρηγορο σπορ αμαξι η καλυτερη λυση ειναι να μπεις σε πιστα.

Οταν απλα δημιουργεις ενα κομβόι απο ακριβα αμαξια στην εθνικη "για να χαρεις το αμαξι σου" οπως λες , εγω καταλαβαινω οτι το κανεις για να το δειξεις στους διερχομενους. Αφου δε θα μπορεσεις να το χαρεις οπως στην πιστα.

Αποδειξη τα cayenne που δεν πατανε ποτε χωμα, ουτε μπαινουν σε πιστα ποτε γιατι θα γελαμε με τους χρονους. Υπ οψην εχω οδηγησει cayene και σε χωμα, και σε πετροδρομο, και να το στριψουμε στο οριο σε κλειστες στροφες.


Το μονο το οποιο δεχομαι ειναι οτι μπηκες σε ενα φορουμ premium μαρκας , ελπιζοντας να βρεις κατοχους ακριβων αυτοκινητων.

http://fastestlaps.com/tracks/bedfor...st_062008.html

Απλα το στέλνω για να γελάσουμε ολοι Κε τους χρόνους του cayenne...
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 06-11-13, 20:56
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Εμένα δέν με χαλάνε ούτε οι ταχύτητες που αναφέρεις,ούτε το κονβόι απο τα φανταχτερά αυτοκίνητα,άλλωστε ΌΛΟΙ εδω μέσα είμαι σίγουρος ότι έχουν ξεπεράσει τα 130 που είναι το max όριο,και σίγουρα το έχουν ξεπεράσει κατα πολύ.
Το να βάζεις όρια στο ποιοί μπορούν να έρθουν με βάση το μέγεθος της τσέπη τους είναι απο προκλητικό εώς ρατσιστικό.
Καταλαβαίνω το σκεπτικό αλλά ο τρόπος που το παρουσιάζεις είναι λάθος,στο μιλητό γίνονται αυτά,έτσι ώστε να μήν προσβάλεται κανένας.


Υ.Γ Μήν με παρεξηγείς για το ύφος μου,προσωπικά περιμένω video με πλούσιο ακουστικό κυρίως υλικό.
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 06-11-13, 21:38
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Γιωργο καλησπερα και απο εδω.Εδω και καποιους μηνες εχω αποχωρησει απο τον φανατικο χωρο του αυτοκινητου και ασχολουμαι με αλλα πραγματα που μου εχουν κεντρισει το ενδιαφερον.Αυτο και σε συνδιασμο οτι ειμαι απο τα παλαιοτερα ενεργα μελη εδω μεσα και εχουν δει τα ματια μου πολλα,θα μου επιτρεψεις να γραψω μια απο τις πιο αντικειμενικες μου αποψεις που εχω θεσει εδω και χρονια εδω μεσα

Ο καθε ενας μπορει να κανει ενα club/forum για οτιδηποτε θελει.Κανεις δεν προκειται να του πει οχι,οπως επισης δεν απαγορευεται σε κανεναν να ειναι γραμμενος σε 50 φορουμ.Η διαφορα ειναι στο αισθητικο κομματι,μιας και θεωρω πως δεν χτυπαει ομορφα να μπαινεις σε ενα φορουμ της οποιαδηποτε χ,ψ φιρμας που καλυπτει ολα τα μοντελα,απτο απλο οικογενειακο μεχρι το κορυφαιο σπορ μοντελο,και να ανακοινωνεις την δημιουργια ενος αλλου ιστοτοπου οπου μπορουν να συμμετεχουν μονο οσοι πληρουν τα κριτηρια.Οπως και να το κανουμε δεν ειναι ωραιο και προκαλει και ζηλεια,ειτε κακοπροαιρετη,ειτε καλοπροαιρετη...

Ενδεικτικα θα σου πω οτι το ιδιο πραγμα ακριβως εχει ξαναγινει στο παρελθον με την δημιουργια και ανακοινωση του εδω,του παλαι ποτε ///M Club (για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι) και πιστεψε με οταν σου λεω οτι τα ποστ ηταν πολυ πιο επιθετικα και καμια σχεση δεν εχουν με τα σημερινα.

Επειδη σε εχω γνωρισει και καθε αλλο παρα την εντυπωση του ψωνισμενου κλαρινογαμπρου μου εχεις δωσει,ισα ισα που σε θεωρω απτους πιο παντελονατους και σοβαρους οδηγους γρηγορων-exotic cars,επετρεψε μου να αναφερω τα εξης και παντα καλοπροαιρετα
1)μου αρεσει σαν ιδεα η δημιουργια του speed sector,πλεον οπως ειναι τα πραγματα δεν βλεπεις τετοια αυτοκινητα καθε μερα,
2)δεν μου αρεσε ο τροπος παρουσιασης του εδω (για τους λογους που σου προανεφερα) και
3)θεωρω οτι χωλαινει καπου το κριτηριο "επιλογης" των αυτοκινητων.Νομιζω πως φαιρνει πιο πολυ στην κατηγορια των luxury παρα των "αυτοκινητων επιδοσεων-supercars" οπως προανεφερες...Δηλαδη με πια λογικη βρισκεται το Μ3 διπλα σε μια 911,458,corvette,GTR???To cayenne turbo γιατι να ειναι μεσα και να μην ειναι το cayenne S?Και αν μπει το cayenne S,γιατι να μην ερθω και εγω,αφου το compacτακι ειναι πιο γρηγορο απο 350 αλογα σε 2,5 τοννους??Και μετα γιατι να μην μπει ενα saxo turbo που κανει κηδεια σε ολα τα προαναφερθεντα???Και ολο αυτο παει λεγοντας οπως καταλαβαινεις

Αυτη ειναι η αποψη μου επι του θεματος,και τωρα που το ξαναδιαβαζω απορω με τον εαυτο μου μιας και τετοιο ποστ δεν υπηρχε περιπτωση να εγραφα μεχρι και πριν 2 χρονια.Οπως και να εχει,καλη επιτυχια στο εγχειρημα σας και μακαρι να φτιαξουν τα πραγματα για να βλεπουμε και εμεις οι μπανιστηρτζηδες ακομα περισσοτερα τετοια αυτοκινητα.

P.S.-Επειδη ειδα οτι ασχολεισαι και με το ποδηλατο,οταν αποφασισεις να το παρεις πιο "αντρικα" το θεμα και να μαθεις τι εστει MTB και DH στο βουνο,πες μου να σου πω ενα καλο φορουμ να γραφτεις!
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo_3D : 06-11-13 στις 21:40
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 06-11-13, 21:47
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Οff topic on

Για πες το φόρουμ με τα ποδήλατα..με ενδιαφέρει

Δεν νομίζω να δέχονται μόνο συγκεκριμένες μάρκες ποδήλατα γιατί θα πέσει κράξιμο...

Off topic off
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.