Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: ΤΑΒΟΟ
ΕΙΝΑΙ ΤΑΒΟΟ (ΔΕΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΠΟΤΕ) 6 18,75%
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ( ΚΑΙ Ι ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΕ 200 ΠΑΕΙ) 26 81,25%
Ψήφισαν: 32. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-11-13, 21:53
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
κρατα το γιατι θα μου φαει τα λεφτα στα μαζεματα

__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
  #22  
Παλιά 07-11-13, 22:30
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
ε ενταξη τωρα εδω παιζονται πολλα!
Σημασια εχει και τι αυτοκινητο Υπαρχη σε Διαθεση ετσι?????
δλδ. δεν μπορει να εχη καπιος ενα αυτοκινητο που δεν εχει καμια ασφαλεια και να το εχει στη τζιτα γιατι τοτε πλεον μπορει να παρη καπιους αλλους στο λαιμο του
Παντως Πρωσοπικα μενω στα Περιχωρα σαλ/κης τα τελευταια ορια του νομου θεσ/κης και οταν κατεβενω κατω σαλ/κη με το 850CSI φυσικα και παω απο την Εγνατια σερρων-θεσ/κης που ειναι εκεινα τα κομματια απο τα πιο καινουργια και τα πιο εξελιγμενα σε πιοοτητα στην ελλαδα.
Οποτε εχω γουστο εκει στα τελευταια κομματια μετα τις ανοιχτες στροφες φερνω την πεμτη στα κοκκινα στο κοφτη που δινη 250χ.α.ω. και πριν τη γεφυρα για δερβενι φερνω την εκτη αρκετα Ψηλα κοντα στις 5000σ.α.λ. φτανωντας τα 270 - 280
Κριμα που αν ειχε εκει σε κεινο το σημειο ενα χιλιομετρακι ακομη θα 300ριζα + 308
αλλα θα συμφωνισω ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ με τον συμφ/τη που ειπε οτι δεν περναμε με τετιες ταχυτητες αλλους συριζα γιατι λιγο να αφαιρεθη καπιος , και να σου βγη τελειωσε

μου το εχουν κανει και ευτυχως πηγαινα μονο με 140 το αυτ. μου κοκκαλωσε σε 5,5 Μονο μετρα (Εκοψε 95%)
Βασικα τις πιο πολλες φορες οταν δεν εχω Γκαβλες και κατεβαινω θεσ/κη η οταν παω ταξιδια οπως π.χ. Καρδιτσα - Πλαταμωνα - Καβαλα,, βασικα Βρισκομε σε ενα για το 850CSI Relax Economic Modus Drive δλδ. στις 3.000 σ.α.λ. η εκτη μου δινη 150χ.α.ω. και εκει κινουμαι στις 3.000/3.200 σ.α.λ. στα 150-160 χ.α.ω. και ακουω τα Hits μουσικη και ετσι ρεμβαζω
Συν του οτι πρεπει εδω να τονισω το αυτ. δεν μπορεις να το πας κατω απο τα 140χ.α.ω. με την εκτη δλδ. τα 140 τα δινη στις 2.800 στροφες , παρακατω θα,,,,, ρεταρει σα να θελλει να σου ριξη μονο του σφαλιαρα, ( ΔΩΣΕΕΕΕΕ πατα)
αλλα επειδη το ξερω τον Εαυτο μου Αν σε περιπτωση δω απ'τους καθρεφτες να ερχετε αλλο οχημα με ταχυτητα πανω απο αυτη τοτε,,,,,,, τους γρηγωρους τους ριχνω κυαλια χαχαχαχα
δε θα Ξεχασω τη φαση μετα το τουνελ απο κατερινη προς λιτοχορο-πλαταμωνα εως τα τεμπη ενα ττ απο τα τελευταια βαλθηκε να με περασει με καμια 220-230
χαχαχαχαχα
Πραγματι πηγα δεξια και κατεβασα πεμτη Ετοιμη ( Ο τυπος ηταν Νεαρος μαυρο γιαλακι και με την κοπελαρα του μεσα)
με κοιταει μια και του δειχνω εμπρος ( Παμε) ενω ειμασταν πλαι πλαι με 210 χλμ.
τα δινουμε , σπαω πεμτη φτανω στα 255 σε κατι κλασματα το κομμματι της εθνικης εκει αρχισε να καμπυλωνη δεν εριξα εκτη ( το αυτοκινητο με τεταρτη - Πεμτη και φυσικα ολες οι αλλες εκτος της εκτης Καρφωνετε Κυριολεκτικα στον Ασφαλτο.)
Διαπερασα ολη την καμπυλη τουυ δρομου μ'αυτα τα 255 και μετα στο επομενο κομματι ηεκτη ηδη ειχε ερθη σε κατι δευτερα στις 6.000στροφες Αποτελεσμα 295-300 , ο φιλος μας δεν ειμαι σιγουρος αν τον εβλεπα στους καθρεπτες αλλα δε φαινοταν με Τιποτα,,,χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Φιλοι Συμφ/τες μετα εκοψα χαλαρα το περιμενα με 160χ.α.ω. και ηρθε τελικα και καθισε πισω μου και ΔΕ τολμισε να Προσπερασει του εκοψα τη μαγκια χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
μεχρι τα τεμπη πηγαινα με ετσι χαχαχαχαχαχαχαχαχααχ
γιατι δε βρεθηκε και αλλος να ερθη πιο γρηγορα χαχαχαχα
Εχω Τυχει και στο δρομο των σερρων για θεσ/κη την εγνατια πολλες τετιες φασεις με rx-8 με λεων κουπρα και αλλα και εχω ταιση πολλα κυαλια χαχαχαχαχαχαχαχα
Μεχρι στιγμης δεν εχω χαση Μαχη,
Βασικα δεν Τρεχω (εκτος αν εχω τις Γκαυλες Δοκιμων χαχαχαχααχ) οπως τωρα π.χ. που εχω Αρκετο Καιρο να μπω στο αερωθουμενο την Προσεχη φαση που θα κατεβω στην ακροθαλασια στην σκαλα της νεας μηχανιωνας στα κομματια της εγνατιας πριν η 270ρα Θα Πεση,,,,,
Ετσι Βασικα δε Τρεχω ,,,,,,,,,, Φυσικα οταν ειμαι Παντα Μπροστα Πρωτος σε τετιους Δρομους χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αλλα φιλοι συμφ/τες ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ δω να'ρχετε κανας (γρηγορος) χαχαχαχα εκει το βιδωνο
του δινω το συναισθημα να χρειαζετε ετσι απλα τζι πι ες να με Ψαχνη χαχαχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχαχαχαχ
Αν μπορούσα θα το έβαζα υπογραφή.

Εγώ γενικά δεν τρέχω γιαυτό πήρα BMW για να πηγαίνω με τα όρια σε όλους τους δρόμους (30 το όριο, 29 ο Λευτέρης) να ταξιδεύω άνετα (43 ώρες με τα όρια ανκάνεις Αθήνα Θεσσαλονίκη), να πηγαίνω οικονομικά (μερικές φορές το σπρώχνω κιόλας) και γενικά δεν πηγαίνω όσο θα μπορούσε να πάει τα αμάξι με την πρώτη ευκαιρία ούτε στην εθνική ούτε στο δημόσιο δρόμο απλά έβαλα μεγάλο μοτέρ στο Ε30 και πήρα και τον άσσο δίλιτρο για να βγάλει πολλά χιλιόμετρα.

Αλλά ναι ΕΙΝΑΙ ταμπού η κ@λ@ταχύτητα γιατί αν δείτε όλοι - και όσοι μάλιστα δεν την θεωρείτε ταμπού - ότι λέτε ότι όταν τρέχετε προσέχετε ΛΟΛ (προφανώς εννοείτε ότι τρέχετε πάνω από το όριο, λες και αν πηγαίνεις με 50 δεν τρέχεις πας περπατώντας ή δεν υπάρχουν κανενός είδους κίνδυνοι με 50χαω).

Ε ναι ρε παιδιά τρέχουμε εννοείται.

Και μάλιστα όταν ήμουν φοιτητής είχα σκάσει και 10 - 20 μπάφους. (μια που λέμε για παρανομίες)

Τα πα και ξεθύμανα
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
  #23  
Παλιά 07-11-13, 22:36
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μπορούσα θα το έβαζα υπογραφή.

Εγώ γενικά δεν τρέχω γιαυτό πήρα BMW για να πηγαίνω με τα όρια σε όλους τους δρόμους (30 το όριο, 29 ο Λευτέρης) να ταξιδεύω άνετα (43 ώρες με τα όρια ανκάνεις Αθήνα Θεσσαλονίκη), να πηγαίνω οικονομικά (μερικές φορές το σπρώχνω κιόλας) και γενικά δεν πηγαίνω όσο θα μπορούσε να πάει τα αμάξι με την πρώτη ευκαιρία ούτε στην εθνική ούτε στο δημόσιο δρόμο απλά έβαλα μεγάλο μοτέρ στο Ε30 και πήρα και τον άσσο δίλιτρο για να βγάλει πολλά χιλιόμετρα.

Αλλά ναι ΕΙΝΑΙ ταμπού η κ@λ@ταχύτητα γιατί αν δείτε όλοι - και όσοι μάλιστα δεν την θεωρείτε ταμπού - ότι λέτε ότι όταν τρέχετε προσέχετε ΛΟΛ (προφανώς εννοείτε ότι τρέχετε πάνω από το όριο, λες και αν πηγαίνεις με 50 δεν τρέχεις πας περπατώντας ή δεν υπάρχουν κανενός είδους κίνδυνοι με 50χαω).

Ε ναι ρε παιδιά τρέχουμε εννοείται.

Και μάλιστα όταν ήμουν φοιτητής είχα σκάσει και 10 - 20 μπάφους. (μια που λέμε για παρανομίες)

Τα πα και ξεθύμανα
Ασε μωρη κουφαλιτσα που ειναι μονο αυτα...μην ντρεπεσαι πες κι αλλα
  #24  
Παλιά 07-11-13, 22:40
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε μωρη κουφαλιτσα που ειναι μονο αυτα...μην ντρεπεσαι πες κι αλλα
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
  #25  
Παλιά 07-11-13, 22:43
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
  #26  
Παλιά 08-11-13, 20:02
M8CSI Ο χρήστης M8CSI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-11-2009
Μηνύματα: 133
M8CSI is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
κρατα το γιατι θα μου φαει τα λεφτα στα μαζεματα

ρε αστα τωρα αυτα φιλαρακο ΧΩΝΕΨΕΤΟ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑ το μ3 ,850CSI δεν γινετε ΠΟΤΕ
κατ αρχην φυγαμε απο 150-160?
τοτε τι μιλας το διπλασιο βαρος του εχω απ τα 60 με δευτερες δεν θα φευγε?????
οταν τουπα ομως στον γυρισμο να βαλουμε 3 χιλιομετρακια η οσο θελλει απ τα 150 Ξερεις τι μου πε ο μιτριακιας??????????????????
ακομα ερχετε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχα
Φιλε μου ααααααααασε
Αυτα ΔΕΝ σε Παρηγορουν με τιποτα ο Κοσμος ολος ξερει ποσο τρεχει ενα 850CSI τι Τελικη εχει και τα παντα το διαφορικο του δινει με εκτη στις 6.500 στροφες 315 χιλιομετρα Ακριβως μπες στο -νετ και μαθε.
Τωρα Οταν σου λεω το μ3 ΔΕΝ γινετε ΠΟΤΕ 850CSI ειναι οτι Τ α κορυφαια αυτοκινητα της BMW ειναι το 850CSI και το ///Μ1.
το μ3 ειναι αυτ/το Παραγωγης και του κιλου μπροστα στο 850CSI ακομη και τα λιγα gt m3
Το 850CSI η Ποιοτητα του και η Διαχρονικη του Εμβελεια στο Χρονο Ακομη και σημερα στο 2013 ειναι Χρονια Μπροστα γιατι Δημιουργηθηκε με σκοπο να ζηση για παντα και οχι να εχει ημερα ληξης.
π.χ. στην πιστα σερρων ειδαμε ενα μ3 ε92 βε 8 ηρθε απο αθηνα στη Τζιτα και οταν πηγε πισω κελαηδισε ο στροφαλος
σε 850 αυτο δεν θα το δης ουτε μετα απο 1 εκκ. χιλιομετρα
Αυτη ειναι η Διαφορα εχω το καλλυτερο και πιο Δαπανηρο μοτερ της ///Μ βε 12 το μοναδικο εχω αυτη τη στιγνη 205.500 χιλιομετρα και η συμπιεση ολων των κιλινδρων οχι ειναι απλως καλη στο 8μιση - εννια αλλλα ΟΛΟΙ οι κιλινδροι στους 11.
σαν Μολις να βγηκε το μοτερ καινουργιο ακομη σα να ειναι στο στρωσιμο. αυτα τα χει για πρωινο τα χιλιομετρα αυτα
ενω ενα μ3 ΟΠΙΟΔΗΠΟΤΕ ποσες φορες θα το'χες πεταξη και ποσες αλλες θα το,χες με Γενικη επισκευη και μετα Παλι πεταμα
αυτα ειναι φιλαρακο.
εδω,,,,,,,,,,στην ελλαδα 850CSI ειναι και Κυκλοφορει ΜΟΝΟ ΕΝΑ 1
Το Δικο μου οχι δειξε μου ενα αλλο αλλα να κυκλοφορει οχι σε μαντρα οπως μου δειξε καπιος χαχα
αντε φιλαρακο Μανολακη εδω σε θελω
φετος ηρθαν οι δικοι σου στους Πορους και φοβοταν με τα μιτριακια και τα αλλα να πατησουν το γκαζακι να,,,,,,,μην Παθουν τιποτα και δεν μπορουν να τα πουλησουν μετα και δεν παρουν ΟΥΤΕ τα μισα απο Οσα εδωσαν,,,,,,
Αυτος που Εκαψε Λαστιχο ομως ηταν ΕΝΑΣ , 850.
και γουρλωθηκανε ΟΛΟΙ με τα βιντεο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη M8CSI : 08-11-13 στις 20:04
  #27  
Παλιά 08-11-13, 20:08
M8CSI Ο χρήστης M8CSI δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-11-2009
Μηνύματα: 133
M8CSI is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάθε φορά βγάζω τα μάτια μου για να καταλάβω τι ακριβώς γράφεις.Για την ιστορία δεν τα καταφέρνω ποτέ.Οτι πιάνω από τα συμφραζόμενα!!!
σιγουρα αλλα καπιοι δειχνουν οτι δεν καταλαβαινουν ασχετα αν Καταλαβαινουν Καλυτερα απο ολλους ισως δεν τους συμφερει να καταλαβουν
  #28  
Παλιά 08-11-13, 21:19
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M8CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν τουπα ομως στον γυρισμο να βαλουμε 3 χιλιομετρακια η οσο θελλει απ τα 150
Μ8,κόντρα θα κάνετε ρε φίλε,δε θα μεταναστεύσετε!3 χιλιόμετρα?ίσως έχεις το διπλάσιο βάρος,αλλά έχεις σχεδόν τα διπλάσια κυβικά από το Μ3 και τους διπλάσιους κυλίνδρους.....
  #29  
Παλιά 08-11-13, 22:59
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Να υπολογίσω πόσα G είναι το 140χλμ/ω σε στοπ σε 5,5 μέτρα;

Σίγουρα θα βγαίνει παραπάνω από το μέγιστο που σου δίνει ένα F16 Block 52+...

Προσωπικά ακολουθώ κατά 99% τα όρια ταχύτητας ειδικά σε εθνικές. Και το κεφάλι μου ήσυχο έχω, και δεν καίει σα διάολος. Το μόνο μέρος που έχω δώσει αρκετά για τα δικά μου στάνταρ είναι η Ιωνία οδός (170χλμ), 3 το βράδυ ξημερώματα καθημερινής.

Είμαι φλώρος.
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Veldrin : 08-11-13 στις 23:02
  #30  
Παλιά 09-11-13, 07:40
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
Να υπολογίσω πόσα G είναι το 140χλμ/ω σε στοπ σε 5,5 μέτρα;

Σίγουρα θα βγαίνει παραπάνω από το μέγιστο που σου δίνει ένα F16 Block 52+...

Προσωπικά ακολουθώ κατά 99% τα όρια ταχύτητας ειδικά σε εθνικές. Και το κεφάλι μου ήσυχο έχω, και δεν καίει σα διάολος. Το μόνο μέρος που έχω δώσει αρκετά για τα δικά μου στάνταρ είναι η Ιωνία οδός (170χλμ), 3 το βράδυ ξημερώματα καθημερινής.

Είμαι φλώρος.
Πλέον με την τιμή της βενζίνης στα ύψη και με την τροχαία πανταχού παρούσα λογικό είναι να έχουμε σηκώσει το πόδι από το γκάζι...
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.