Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-09-09, 02:18
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Σκεψεις Roadster και βολτες

Σιγα-σιγα το καλοκαιρι φευγει και μαζι με αυτο φευγουν και οι βολτες με το αυτοκινητο ανοιχτο.
Μπορει για καποιους να ακουγεται χαζο αλλα για οσους εχουν ανοιχτο αυτοκινητο αυτη η περιοδος ειναι το τελος εποχης της καμπριοβολτας.
Απο τον Μαη και μετα καθε βολτα με το αυτοκινητο ειναι μια εμπειρια που περιμενεις ολο το χειμωνα.
Ανοιχτη οροφη και βραδυνη βολτουλα μακρια απο τον αστικο κυκλο σε χαλαρους ρυθμους μαζι με την πολυ καλη παρεα της γυναικας μου που πολλες φορες οδηγει και απολαμβανει.
Βραδυνη δροσια στην υπεροχη διαδρομη απο Αγιο Στεφανο για Μαραθωνα και χαλαρο ποτακι στην καφετερια στο φραγμα μαζι με φιλους.Οι αθλιοι εκαψαν σχεδον τα παντα προς τα κει....
Μεταμεσονυκτιες "ειδικες"διαδρομες σε ξεχασμενους δρομους παρεα με τον παιδικο μου φιλο να λιωνει το s2k του υπο γωνιες τρομου και να μετραμε τις ασπρες τριχες που αποκτησαμε σε ενα βραδυ κανοντας τσιγαρακι διπλα απο τα αυτοκινητα που συστελονται ολοκληρα.
Ταξιδακι για ΠΣΚ απογευματακι Παρασκευης και ροβολας εκτος των τοιχων απολαμβανοντας το ηλιοβασιλεμα ταξιδευοντας με την κουκουλα ανοιχτη
Ακομα και τα ψωνια στο σουπερ μαρκετ ειναι απολαυση με ανοιχτο αυτοκινητο.
Ολο το καλοκαιρι το αυτοκινητο δεν κλεινει.Παρκαρισμενο στο γκαραζ και η κουκουλα ανοιχτη...
Και ξαφνικα....Φθινωπορο!
Η αιθερια υπαρξη στο διπλα καθησμα φοραει μπουφανακι και βαζει και ελαφρως καλοριφερ,ετσι για να "σπαει" λιγο,αλλα ακομα τραβιεται και ειναι ευχαριστη η βολτα
Το παιρνεις σιγα σιγα αποφαση οτι απο δω και περα θα ειναι κλειστη η κουκουλα.
Τωρα οι βολτες ειναι λιγο πιο κλειστοφοβικες,χανεται η μαγεια της ανοιχτης απολαυσης.
Νιωθεις λιγο σα να σου εκατσε στο σβερκο αυτη η κουκουλα!
Τελοσπαντων καθε εποχη εχει τη χαρη της και αμα συνδιαστει με κεφι και την αναγκη να απλαμβανεις εχεις παντα καλο αποτελεσμα.
Ας αρχισουν λοιπον οι βολτες μεσα σε ορεινες διαδρομες με κλειστη κουκουλα πλεον αλλα με ανοιχτο παραθυρο για να λαμβανεις ολη την πληροφορηση που χρειαζεσαι.
Παγωμενο πρωινο καπου σε καποια ορεινη διαδρομη προς τη χαραδρα του Βικου και ο ηλιος να φωτιζει το δρομο μεσα απο τα πυκνα δεντρα αποκαλυπτοντας σου τα στεγνα πατηματα στην σφιχτη διαδρομη.
Ξερα πλατανοφυλλα πεσμενα μεσα στο δρομο να περιμενουν να περασεις απο πανω τους και υγρασιες στο apex να σου γεμιζουν το κεφαλι με ενδορφινη!!!
Και υστερα κουβεντα για τη διαδρομη με ζεστο καφε και καζουρα
Αντε να παμε καμια βολτα!!!!!

Καλο Φθινωπορο και καλους δρομους

Υ.Γ. Σε οσους απολαμβανουν γενικως
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-09-09, 13:35
Το avatar του χρήστη Αριαδνη
Αριαδνη Ο χρήστης Αριαδνη δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-07-2009
Μηνύματα: 211
Αριαδνη will become famous soon enough
Τι γλυκο παιδι που εισαι βρε..... ♥♥♥ καλο καμπριοχειμωνα !
__________________
its never about the car ...its always about the driver ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-09-09, 13:46
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Φίλε Δημήτρη,
μην μου πείς ότι καμιά Κυρακή μεσημέρι,
η κανένα πρωινό μόνος και καλά ντυμένος δεν ανοίγεις την κουκούλα...............

Νομίζω ότι κανένας λάτρης του ανοικτού αυτοκινήτου δεν αντέχει έναν χειμώνα κλειστός !!!

Η καλή παρέα βέβαια δεν είναι εποχιακή σαν τα cabrio!!!
Αντε να γίνουν βόλτες φθινοπορινές και χειμωνιάτικες για κλειστούς και ανοιχτούς !!!
__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-09-09, 14:16
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Nικολα το αυτοκινητο δουλευει μονο απογευματα και Σαββατοκυριακα.Με λιγα λογια δεν το παιρνει κανεις να παει στη δουλεια.
Και ναι φιλε μου μεσα στο χειμωνα αμα εχει καμια ηλιολουστη μερα μπουφανακι βαζω και καλοριφερακι και το ανοιγω...και ειναι απολαυση....ξερεις εσυ!!!
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-09-09, 14:27
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Ρε Δημήτρη μου θύμησες πριν δύο χρόνια εδώ στην Κύπρο.

Το φθινόπωρο είναι αρκετά ζεστό αλλα ο Χειμώνας σε κανονικούς ρυθμούς. Και εγώ με οδηγό το κολλητάρι μου με Mazda MX-5 Mk2 facelift να αλωνίζουμε τους δρόμους της Λευκωσίας και να τρώμε βενζίνη πουλώντας δήθεν μούρη στα κοριτσάκια με τα μπιχλιμπιδοάμαξα.

Και φυσικά όλη φάση να γίνεται Δεκέμβριο έως και Μάρτιο με ανοιχτή την οροφή, τέρμα το καλοριφέρ, κασκολάκι και ανεμοθραύστη της κακιάς ώρας και "βυθησμα" στο κάθισμα γιατί εγώ σνα πιο ψηλός έσκιζα ελαφρά τον αέρα με το αεροδυναμικό μαλί μου.

Έχεις δίκιο. Αυτή η αίσθηση δεν παίζεται με τίποτα. Επέλξα coupe αμάξωμα καθαρά και μόνο για χώρους και για να έχω το σωστό μεταξόνιο και κατανομή βάρους για ταρζανιές. Αλλιώς ένα cabrio θα ήταν η επιλογή μου.

Καλές βόλτες και έρχονται και άλλες ζέστες.
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-09-09, 14:11
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Επειδή και εγώ το αμάξι μόνο καθημερινές απογεύματα (που δεν υπάρχει και εκεί χρόνος βέβαια) και ΠΣΚ το χρησιμοποιώ, σας πληροφορώ πως είναι απίστευτα χειμώνα, διαδρομή νωρίς το πρωί cabrio από Γλυφάδα που μένω προς Σούνιο με κοπέλα στο διπλανό κάθισμα και φουλ καλοριφέρ!!!
Μην απογοητεύεστε τα cabriakia είναι all weather...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-09-09, 16:08
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Κανεις δεν απογοητευεται!!!!!Ανοιχτο και το χειμωνα λεμε!!!
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-09-09, 16:30
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Αμέεεεεε, αμέεεε
Φουλ cabrio και για ωραίες διαδρομές , χειμώνα καλοκαίρι...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-09-09, 20:32
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Εμενα μου κανει πολυ περισσοτερο να το ανοιξω μια ηλιολουστη χειμωνιατικη μερα παρα σα κατι τυπακια στα ορια θερμοπληξιας 22 Ιουλιου 15.30 στο Κολωνακι!!!!χαχαχαχαχαχα!!!
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-09-09, 08:22
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Δημήτρη σε καταλαβάινω απόλυτα σε όλα όσα έγραψες σ'αυτό το thread
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.