Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-06-10, 11:06
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Exclamation ΚΡΙΣΗ-ΤΙΜΕΣ

Ανοίγω αυτο το θεμα γιατι πιστευω δεν παει αλλο η κοροιδια. Πηγα στο Σφακιανάκη στο Μαρουσι για μια αναταλλαγη και μου ζηταγε για ενα 320ι, Ε90, facelift, 170hp, μοντελο 2008, μεταχειρισμενο 31,000€ και για το δικο μου Ε46-318ci, μοντελο 2004, facelift 11.000€. Ωστόσο άσχετα με την ανατλλαγη και σαν αγορα ζηταγε 31.000. Μα καλα που ζουν αυτοί οι ανθρωποι, δεν ακουν ειδησες, σε άλλο πλανητη είναι? Καταλαβαίνετε φίλοι μου τι έχουν βγάλει όλες αυτές οι εκθέσεις μεγαλες και μικρες (με ελάχιστες εξαιρέσεις) τόσα χρόνια.... αλλά ορισμενοι συνεχιζουν παρα τη κριση. Για αυτό το λόγο λοιπόν προσοχή εκει εξω, τα λεφτά σας και τα ματια σας
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-06-10, 13:13
PanosB Ο χρήστης PanosB δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 82
PanosB is on a distinguished road
Φίλε ψάξε το και αλλού. και εγώ οταν έψαχνα να αγοράσω τη δική μου ΒΜW πήγα απο το Σφακιανάκη, και μου φάνηκαν κάμπως τσιμπιμένες οι τιμές του. Βέβαια έχει σαν διακαιολογία οτι είναι εξουσιοδοτημένος dealer και service της BMW, και οτι υποτίθεταθ το αυτοκίνητο είναι ελεγμένο, και σου δίνει και κάποια εγγύηση σε σχέση με τους μαντράδες. Αλλά και πάλι οι τιμές του είναι κάπως τσιμπιμένες μου φάνηκε τότε. Και σαν τιμή αγοράς του παλιού αυτοκινήτου πάλι δεν δίνει και πολλά. Μάλιστα εγώ ήθελα να του δώσω το παλιό μου αυτοκίνητο ενα Ibiza του 2002, και ψιλογκρίνιαξε... Μου είπε οτι είναι πολιτική τους να μην παίρνουν τόσο παλίά αυτοκίνητα...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-06-10, 13:39
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Angry ?????????????

Ειναι τρελοι εκει στον Σφακιανακη,πηγα προσφατα για ενα απο τα μεταχειρισμενα του (οχι BMW) για να το δω για εναν γνωστο μου και εφριξα....εχουνε μεινει εκτος εποχης-χωρας-χρονου-τοπου-πραγματικοτητας.....εξωφρενικες τιμες !!!!!Για αυτο εχουνε παρει τα @ρχ....@ τους απο πωλησεις,καλα να παθουνε τα λαμογια.Εκλεισε και 2 εκθεσεις του Σφακιανακη και θα ακολουθησουνε και αλλες οπως τους βλεπω,οταν σου ειπε ''δεν δεχομαστε τοσο παλια αμαξια'' επρεπε να του πεις δεν πειραζει ρε φιλε θα παω αλλου και θα δωσω εκει τα λεφτα μου!!!!!Εσεις εχετε αναγκη αυτη την εποχη οχι εμεις!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-06-10, 14:09
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Παιδιά, βαράτε στο ψαχνό...Κάνετε σκληρά παζάρια, όσο δεν πάει, ανεξαρτήτως μάρκας αυτοκινήτου.Αν έχετε αυτοκίνητο για ανταλλαγή, κλείστε πρώτα την τιμή του καινούριου και μετά συζητείστε για την ανταλλαγή. Αλλιώς, με λίγη υπομονή, πουλήστε το μόνοι σας σε ιδιώτη μέσω car.gr κλπ.
Όσο για τους πωλητές BMW, από εκεί που είχαν ύφος ύφος πολλών καρδιναλίων, τώρα σε κυνηγάνε τάζοντάς σου τρελές εκπτώσεις για να σε πιάσουν πελάτη. Πήγα στο "Joy Weekend" στον Ασπόπυργο και σας μιλάω εκ πείρας. Πάντως πολυ το χαίρομαι.Έχει ο καιρός γυρίσματα...
Τέλος, όσον αφορά τον Σφακιανάκη (και ιδίως αυτόν στη Λ.Λαυρίου) οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι. Πέραν της χείριστης εξυπηρέτησής τους, κατά τη διαδικασία αγοράς αυτοκινήτου, μου πούλησαν καινούριο αυτοκίνητο με βαμμένη την πόρτα του συνοδηγού !!! (και να φανταστείτε ότι είμαι και ψείρας με κάτι τέτοια...), γεγονός που ανακάλυψα μετά από έναν μήνα από την παραλαβή. Εάν μπορούσα να το αποδείξω ότι έγινε από αυτούς, δεν θα τους άφηνα σε χλωρό κλαρί. Τα μάτια σας δεκατέσσερα, λοιπόν, σε κάθε επίπεδο.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-06-10, 14:35
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Χρησταρα ακομα το ψαχνεις το θεμα;

Ο Σφακιανακης και ο καθε ντεαλερ ζητα οτι νομιζει. Δεν εχεις λογο να πας σε εμπορο αλλά εαν θελεις ανταλλαγή τι να κανεις, θα μου πεις. Το καλοκαιρι που μας περασε εδινε 14000 ευρω σε φιλο με Ζ4 2.2 αυτοματο του 06 με 31000 χιλιομετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-06-10, 14:44
Το avatar του χρήστη montoya
montoya Ο χρήστης montoya δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2007
Μηνύματα: 1.910
montoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to all
Ρε παιδιά, ας ηρεμήσουμε λίγο. Ας δούμε τα πράγματα από άλλη γωνία. Δουλειά τους είναι να βγάζουν κέρδος από τα αυτοκίνητα (είτε αγοράζουν είτε πουλάνε). Εμείς είμαστε ελεύθεροι να πάμε όπου θέλουμε. Είναι ακριβοί; πάμε αλλού. Απλά πράγματα. Κατά την γνώμη μου: οποίος πάει σε αντιπροσωπίες και μάντρες, καλά να πάθει ότι πάθει.... Υπομονή θέλει και αγγελίες παντού. Προσωπικα αυτό κάνω (εκτός από το τελευταίο που το πήρα καινούργιο λόγω της γνώστης προσφοράς) και δεν νομίζω να έχασα. Αλλά αν μας πιάνει η τρέλα "άντρα θέλω, τώρα τον θέλω" τότε να μην κλαιγομαστε μετά.
__________________
Από τη θέση του οδηγού.....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-06-10, 15:06
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
πολύ ακριβό 31000 κατα την γνώμη μου...απο τυχαία αναζήτηση βρήκα αυτό στο car....δεν το ξέρω το αυτοκίνητο,αλλα είδα ότι είναι καινουργιο κ κανει 29500.... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/699849/
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-06-10, 15:17
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανοίγω αυτο το θεμα γιατι πιστευω δεν παει αλλο η κοροιδια. Πηγα στο Σφακιανάκη στο Μαρουσι για μια αναταλλαγη και μου ζηταγε για ενα 320ι, Ε90, facelift, 170hp, μοντελο 2008, μεταχειρισμενο 31,000€ και για το δικο μου Ε46-318ci, μοντελο 2004, facelift 11.000€. Ωστόσο άσχετα με την ανατλλαγη και σαν αγορα ζηταγε 31.000. Μα καλα που ζουν αυτοί οι ανθρωποι, δεν ακουν ειδησες, σε άλλο πλανητη είναι? Καταλαβαίνετε φίλοι μου τι έχουν βγάλει όλες αυτές οι εκθέσεις μεγαλες και μικρες (με ελάχιστες εξαιρέσεις) τόσα χρόνια.... αλλά ορισμενοι συνεχιζουν παρα τη κριση. Για αυτό το λόγο λοιπόν προσοχή εκει εξω, τα λεφτά σας και τα ματια σας
εχεις ενα απο τα ομορφοτερα κουπε του πλανητη και θες να το σκοτωσεις για να παρεις αυτην την κατσαριδα και να δωσεις και ενα καρο λεφτα;...δε φταιει ο σφακιανακης λοιπον...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-06-10, 15:41
sword75 Ο χρήστης sword75 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 6
sword75 is on a distinguished road
καλησπέρα παιδιά
ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας
θέλω να πουλήσω το 320 cabrio Ε93 μου (αγορασμένο μεταχειρισμένο από αντιπροσωπεία της BMW στη Γερμανία) μοντ. 6/08 με 27.000 χλμ και φουλ εξτρα σε αρίστη κατάσταση
ποιά τιμή πιστευετε ότι θα πρέπει να έχει σε μία αγγελία.
Ρωτάω γιατί βλέπω μεγάλες διαφορές από αγγελία σε αγγελία
Ευχαριστώ,
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-06-10, 16:00
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις ενα απο τα ομορφοτερα κουπε του πλανητη και θες να το σκοτωσεις για να παρεις αυτην την κατσαριδα και να δωσεις και ενα καρο λεφτα;...δε φταιει ο σφακιανακης λοιπον...
Εγραψες!!!
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.