Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-07-09, 08:51
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Με αλλαγή κολώνας δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά τις πιο πολλές φορές για να σε ξεφορτωθούν κάνουν μόνο προγραμματισμό και στις περιπτώσεις που έχω δει με τα μάτια μου έχει επανέλθει το πρόβλημα μετά απο καιρό
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-07-09, 09:26
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
αν δεν έχεις δυνατότητα facelift+efficient dynamics πάρε έστω μόνο facelift.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-07-09, 12:49
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αλλαγή κολώνας δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά τις πιο πολλές φορές για να σε ξεφορτωθούν κάνουν μόνο προγραμματισμό και στις περιπτώσεις που έχω δει με τα μάτια μου έχει επανέλθει το πρόβλημα μετά απο καιρό

Δεν έχει τέτοια... ξέρω - ευτυχώς - και δε φοβάμαι να χρησιμοποιήσω το ότι είμαι μέλος σε bmw forum, και ΠΑΝΤΑ ζητάω το όνομα ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ με εξυπηρετεί...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δεν έχεις δυνατότητα facelift+efficient dynamics πάρε έστω μόνο facelift.
Μακάρι να βρεθεί κάτι στα χρήματα που δίνω (για facelift σκέτο)...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-07-09, 18:20
Το avatar του χρήστη ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Ο χρήστης ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 216
ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ is on a distinguished road
καλη επιλογη!! ηταν να παρω ενα τετοιο και ειχα κανει και ερευνα αγορας απο γερμανια,αλλα τελικα πηρα ενα καινουργιο μετα ιδια χρηματα.βεβαια 1600 βεντζινα! ποσα χρηματα θα δωσεις?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-07-09, 18:40
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΑΓΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
καλη επιλογη!! ηταν να παρω ενα τετοιο και ειχα κανει και ερευνα αγορας απο γερμανια,αλλα τελικα πηρα ενα καινουργιο μετα ιδια χρηματα.βεβαια 1600 βεντζινα! ποσα χρηματα θα δωσεις?
15000€, παραπάνω με μεγάλο ζόρι.

Καλορίζικο, είχα δει το νήμα που άνοιξες και έψαξες.

Βρήκα το παρακάτω, βγαίνει με το κλειδί στο χέρι 17.000€.

Μια άποψη περί τιμής;

Στα έξτρα είναι η ηλιοροφή (την οποία χρυσοπληρώνεις στο κ@λ@τελωνείο...)

Η αναζήτηση συνεχίζεται, αν έχετε να προτείνετε κάτι εδώ είμαι (πλέον η απαίτηση για ηλιοροφή απομακρύνεται καθώς δεν ειμαι διατεθιμένος να προσθέσω το έτρα νταβατζιλίκι)
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip 120d.zip (179,2 KB, 26 εμφανίσεις)
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-07-09, 18:41
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Εγώ Λευτέρη το αυτοκίνητο το έχω μόλις 2 εβδομάδες -νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα αξιοπιστίας. Αυτά που έχω να σου όμως είναι τα εξής: Φοράω κι εγώ τον ίδιο κινητήρα που σε ενδιαφέρει (163ps), η ροπή του και η οικονομία του... απλά απιστευτα!!!
Το μόνο που θα σου έλεγα είναι να το πάρεις (αν βρεις στα λεφτά που ζητάς) με το αυτόματο σασμαν steptronic κι αυτό γιατί εκτος του οτι κάνει πολύ γρηγορα τις αλλαγες, είναι παρα πολυ ξεκουραστο μεσα στην πολη και το κυριοτερο, λογω της μεγαλης ροπης και του μικρου φασματος στροφων του κινητηρα χρειαζεσαι να αλλαζεις πολυ συχνα ταχυτητα... το steptronic τα κάνει ολα μονο του και ξεκουραστα!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-07-09, 18:44
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strof Εμφάνιση μηνυμάτων
μόνο που θα σου έλεγα είναι να το πάρεις (αν βρεις στα λεφτά που ζητάς) με το αυτόματο σασμαν steptronic κι αυτό γιατί εκτος του οτι κάνει πολύ γρηγορα τις αλλαγες, είναι παρα πολυ ξεκουραστο μεσα στην πολη και το κυριοτερο, λογω της μεγαλης ροπης και του μικρου φασματος στροφων του κινητηρα χρειαζεσαι να αλλαζεις πολυ συχνα ταχυτητα... το steptronic τα κάνει ολα μονο του και ξεκουραστα!
Πολύ σωστή παρατήρηση.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-07-09, 18:45
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strof Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ Λευτέρη το αυτοκίνητο το έχω μόλις 2 εβδομάδες -νωρίς για να βγάλω συμπεράσματα αξιοπιστίας. Αυτά που έχω να σου όμως είναι τα εξής: Φοράω κι εγώ τον ίδιο κινητήρα που σε ενδιαφέρει (163ps), η ροπή του και η οικονομία του... απλά απιστευτα!!!
Το μόνο που θα σου έλεγα είναι να το πάρεις (αν βρεις στα λεφτά που ζητάς) με το αυτόματο σασμαν steptronic κι αυτό γιατί εκτος του οτι κάνει πολύ γρηγορα τις αλλαγες, είναι παρα πολυ ξεκουραστο μεσα στην πολη και το κυριοτερο, λογω της μεγαλης ροπης και του μικρου φασματος στροφων του κινητηρα χρειαζεσαι να αλλαζεις πολυ συχνα ταχυτητα... το steptronic τα κάνει ολα μονο του και ξεκουραστα!
το ξέρω ρε γμτ, αλλά ξέρεις ποιο είναι το θέμα;

Ότι
1)στα λεφτά που δίνω δυστυχώς (ή ευτυχώς) δεν υπάρχει steptronic.
2)δε με ενθουσιάζει η ιδέα από τα 25 μου (τρομάρα μου) να έχω αυτόματο, δεν έχω οδηγήσει βέβαια, συν τοις άλλοις εδώ με το 325 Ε30 μου όταν βαριόμουν στην κίνηση ξεκίναγα πάντα με δευτέρα και μετά έβαζα τετάρτη (κάλος στον εγκέφαλο)

Σε ΧΙΛΙΟευχαριστώ για τις πληροφορίες, ειδικά εκεί που έλεγες για την κατανάλωση.

θέματα αξιοπιστίας δε βρήκα κάτι σημαντικό ούτε σε φόρουμ του εξωτερικού, οπότε δεν ανυσηχούμε...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-07-09, 19:04
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
το ξέρω ρε γμτ, αλλά ξέρεις ποιο είναι το θέμα;

Ότι
1)στα λεφτά που δίνω δυστυχώς (ή ευτυχώς) δεν υπάρχει steptronic.
2)δε με ενθουσιάζει η ιδέα από τα 25 μου (τρομάρα μου) να έχω αυτόματο, δεν έχω οδηγήσει βέβαια, συν τοις άλλοις εδώ με το 325 Ε30 μου όταν βαριόμουν στην κίνηση ξεκίναγα πάντα με δευτέρα και μετά έβαζα τετάρτη (κάλος στον εγκέφαλο)

Σε ΧΙΛΙΟευχαριστώ για τις πληροφορίες, ειδικά εκεί που έλεγες για την κατανάλωση.

θέματα αξιοπιστίας δε βρήκα κάτι σημαντικό ούτε σε φόρουμ του εξωτερικού, οπότε δεν ανυσηχούμε...
Είναι και σειριακό το κιβωτιο! Συγκεκριμένα έχει 3 προγράμματα, το 'd' από 'drive' που σου αλλαζει τις ταχυτητες σαν κυρία, την ds (drive sport) που τις αλλαζει λίγο πριν τον κόφτη, και την σειριακή λειτουργια (με σφαλιάρες που λέμε) που το μόνο που κανεις εσυ ειναι κατεβάσματα (χωρις φυσικα να αφηνεις το γκαζι) και οταν φτασει στο κοφτη ανεβαζει μονο του (εννοειται τις αλλαζεις και οποτε θελεις εσυ). Πάντως πριν αγορασεις κανε μια βολτα ενα αυτοματο και μετα κρινε! κι εγω στην αρχη ημουν επιφυλακτικος, τωρα δεν το αλλαζω!
Για θεματα αξιοπιστιας ρωτα τον skantzoxoiro (εχει το facelift βεβαια) αφού το έχει σαν ταξι και του εχει πιει το αιμα!!
Αν δεν γινομαι αδιακριτος ποσα διαθετεις;
Αααααα!!! και μην το φοβιθεις στα χιλιομετρα... τα 150.000 σε αυτο το μοτερ αντιστοιχουν σε 50... σε αναλογο μοτερ βενζινης!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-07-09, 19:13
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από strof Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι και σειριακό το κιβωτιο! Συγκεκριμένα έχει 3 προγράμματα, το 'd' από 'drive' που σου αλλαζει τις ταχυτητες σαν κυρία, την ds (drive sport) που τις αλλαζει λίγο πριν τον κόφτη, και την σειριακή λειτουργια (με σφαλιάρες που λέμε) που το μόνο που κανεις εσυ ειναι κατεβάσματα (χωρις φυσικα να αφηνεις το γκαζι) και οταν φτασει στο κοφτη ανεβαζει μονο του (εννοειται τις αλλαζεις και οποτε θελεις εσυ). Πάντως πριν αγορασεις κανε μια βολτα ενα αυτοματο και μετα κρινε! κι εγω στην αρχη ημουν επιφυλακτικος, τωρα δεν το αλλαζω!
Για θεματα αξιοπιστιας ρωτα τον skantzoxoiro (εχει το facelift βεβαια) αφού το έχει σαν ταξι και του εχει πιει το αιμα!!
Αν δεν γινομαι αδιακριτος ποσα διαθετεις;
Αααααα!!! και μην το φοβιθεις στα χιλιομετρα... τα 150.000 σε αυτο το μοτερ αντιστοιχουν σε 50... σε αναλογο μοτερ βενζινης!!
Ναι το ξέρω φίλε μου (δεν ξέρω και το όνομα σου συγνώμη), ξέρω για τα προγράμματα, οδήγησα σειρά 1 στον τρικαλιώτη (116) χειροκίνητη, για το αυτόματο δεν είχε διαθέσιμο ούτε σε άλλη σειρά. Περισσότερο με πωρώνει το 6αρι παρά το οποιοδήποτε αυτόματο (στη θεωρία βέβαια, αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια ρε γμτ, σκέψου ότι αύριο μεσημέρι πρέπει να έχω βρει ΚΑΙ να καταλήξω κιόλας).

Για να μην έχει αναφέρει ο σκατζόχοιρος τίποτα...πάμε καλά!

Ένα παληκάρι έφαγε τα ελατήρια και είχε γίνει θέμα αλλά μάλλον είναι η εξαίρεση που επιβαιβεώνει τον κανόνα.

15000€ μετρητά δίνω, σε δόσεις δε θέλω να μπω ούτε για 100€(έχει καεί η γούνα μου δυστυχώς), ευτυχώς έχω ΠΟΛΥ οικογενειακό φίλο που θα μου το φέρει και οι προμήθειες εκατέρωθεν μειώνονται κατά πολύ

ναι ρε συ το ξέρω οι dieselιες είναι σκυλιά, σαν όχημα εννοώ αξιοπιστία, τα ηλεκτρικά / ηλεκτρονικά του λέω, και είπα ότι δεν βρήκα κάτι το πολύ σημαντικό (εκτός από την κολώνα τιμονιού, που σε ότι όχημα pre facelift έχω βρει έχει αλλαχτεί και μάλιστα υπάρχει και απόδειξη, αυτό θα το φοβόμουν αν αγόραζα ελληνικό)
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
120d

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.