Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-01-12, 20:58
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
...παρα κατι για την ακριβεια!

Και φωτος για του λογου το αληθες!

Απ' τις ελαχιστες σειρα 1 ολων των εκδοσεων στην Ελλαδα, που εχουν πιασει τετοιο νουμερο χιλιομετρων νομιζω.
Ποιό έτος το πήρες??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-01-12, 21:09
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
....να τα εκατομμυριάσεις!!
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-01-12, 23:25
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Λοιπον...

Για τη σειρα 1 πρωτοενημερωθηκα απ τον ειδικο τυπο, ανοιξη-αρχες καλοκαιριου του 2004. Τοτε ειχα ενα VW Golf IV 1.6 105PS. Μου αρεσε πολυ η ιδεα ενος hatch BMW με πισω κινηση, το μοναδικο στην κατηγορια, και με τον ελκυστικο για Ελλαδα κινητηρα 1600κ.εκ. Μου αρεσε το εμπρος μερος που εφερνε πολυ σε μουρη 3αρας Ε46 f/l εκεινης της εποχης και πισω μερος 5θυρου hatchback. Στο πλαι μου θυμιζε πολυ τη Ζ3 coupe. Το εσωτερικο το λατρεψα γιατι παντα μου αρεσαν τα σπαρτιατικα, λιτα και ποιοτικα εσωτερικα αυτοκινητων με γνωμονα τη χρηστικοτητα κι οχι τη φιγουρα με πολλα πολλα 'μπλιμπλικια'. Καθολου φορτωμενο, οδηγοκεντρικο και ποιοτικο, ανωτερο κι απ του Α3 της εποχης που θεωρουσα κορυφαιο εσωτερικο τοτε για hatchback, καλυτερο και της 147 επισης της εποχης που εκτος του ντηζαιν δε μου ελεγε και τιποτα αλλο. Ετσι για να το συγκρινουμε και με τους αντιπαλους της εποχης του.
Εως τοτε δεν ειχα σκοπο να αλλαξω αυτοκινητο καθως το Golf ηταν τοτε μολις 1μιση ετους. Ειδα ομως απο κοντα τελος Ιουνιου του '04, σε μια υπαιθρια εκθεση BMW στη Γερμανια, ενα αυτοκινητο δοκιμων και απλα ερωτευτηκα! Δε ξερω αν σας εχει τυχει ποτε να ερωτευτειτε κεραυνοβολα με αντικειμενο και οχι με προσωπο... Εμενα μου τυχε και μου στοιχειωσε τα ονειρα!
Τοτε αποφασισα οτι το Golf θα επαιρνε ποδι, εξαλλου ειχα και κατι τραβηγματα με αυτο, με ειχαν τρακαρει ασχημα, η επισκευη εγινε ακομα χειροτερα με αποτελεσμα να ειχα ενα κακοφτιαγμενο στραβο αμαξι που καθε φορα που εμπαινα μεσα ξενερωνα. Ατυχο αυτοκινητο, δε μου πηγε καθολου καλα.
Εψαξα βρηκα οσες πληροφοριες ηταν δυνατον για τη νεα σειρα 1, τελος Αυγουστου (στους Ολυμπιακους) του '04 το Golf πουληθηκε και αρχες του ιδιου Σεπτεμβρη παραγγελθηκε η 116!
Να σημειωσω εδω πως τοτε στις Ελληνικες αντιπροσωπειες δεν ειχαν ουτε φωτογραφια να μου δειξουν, δε ξερανε τιποτα απο τιμες, εξοπλισμο κλπ. Η παραγγελια εγινε στη Γερμανια, εν τω μεταξυ εγω ειχα ηδη μετακομισει εκει απ τον Ιουλιο. Κι εκει αν και ειχαν καταλογους με τιμες εξοπλισμους κλπ δεν ειχαν ακομα αυτοκινητα στις εκθεσεις! Οποτε εγω παρηγγειλα τ αυτοκινητο απο καταλογους καθαρα χωρις καν να το εχω οδηγησει! Εχοντας δει μονο ενα 'μουλαρι' δοκιμων! Θα μου πειτε εισαι τρελος! Και ναι ειναι καθαρη τρελα και μεγαλο ρισκο! Σα να παιρνεις γουρουνι στο σακι, ολοκαινουριο μοντελο, πρωτοεμφανιζομενο στην αγορα κι εγω παρηγγειλα στα τυφλα τελειως!
Η παραγγελια εγινε στο τμημα διπλωματικων πωλησεων στο Βερολινο. Καμια 10αρια μερες αφου παρηγγειλα εγινε η επισημη παρουσιαση του μοντελου στη Γερμανια! Το αυτοκινητο ηταν ετοιμο Οκτωβρη και το παρελαβα αρχες Νοεμβρη απ το Μοναχο απ το κεντρο πελατων Ευρωπης της BMW. Τοτε το BMW Welt απο οπου παραλαμβανουν σημερα δεν υπηρχε, το εχτιζαν τοτε...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-01-12, 23:37
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
...Την 1η μερα μετα την παραλαβη του εκανα 1100χμ! Απο τοτε εκανα περιπου 70.000χμ σε 2 χρονια κοντα, σχεδον ολα ειχαν γινει σε Γερμανικες autobahn και Ευρωπαικους αυτοκινητοδρομους. Προσωπικο ρεκορ ηταν 1600και κατι ψιλα χιλιομετρα σερι, non stop σε 17 ωρες απο εμενα μονο οδηγο! Απο Βορεια Γερμανια ως την Ανκονα με στασεις μονο για κατουρημα, καφε, βενζινη, φαγητο και τσιγαρο των 2 συνοδηγων μου, που κοιμοντουσαν εν αλλαξ για να ειναι παντα ενας ξυπνιος να μου μιλαει! Στο τελος της διαδρομης και πριν το λιμανι της Ανκονας κοιμηθηκαν κι οι 2, κι εγω ημουν χάλια λιγο ακομα να ειχε δε θα αντεχα ουτε κι εγω, φοβερη εμπειρια αλλα ξανα σερι δεν το εκανα ποτε!
Στην Ελλαδα ηρθε παραμονες Χριστουγεννων 2006 και εκτελωνιστηκε Γεναρη του 2007.
Εκτοτε δυστυχως δεν ξαναβγηκε απ τα συνορα για κανενα λογο...
Οι συνθηκες και οι δρομοι που οδηγηθηκε ηταν απο υπεραυτοκινητοδρομους στην Ευρωπη εως κατσικοδρομους Ελληνικης επαρχιας και νησιων. Ο καλυτερος δρομος που οδηγησα ηταν στην Ελβετια με τουνελ δεκαδων χιλιομετρων και ο χειροτερος κατι νεροφαγωμενοι χωματοδρομοι σε επαρχια και νησια εδω Ελλαδα. Εξωτερικες θερμοκρασιες που δουλεψε ηταν η χαμηλοτερη -12.5C, αλλα εκανε και απειρες πρωινες εκκινησεις μετα απο παγωμενες νυχτες που κατεβαζε και -20. Υψηλοτερη ηταν καυσωνας του καλοκαιριου του 2007 στην Αθηνα με περιπου +55. Για προβληματα και βλαβες με νεοτερα posts...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-01-12, 02:39
Το avatar του χρήστη Xristis_Smpena
Xristis_Smpena Ο χρήστης Xristis_Smpena δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Μηνύματα: 65
Xristis_Smpena is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
...Την 1η μερα μετα την παραλαβη του εκανα 1100χμ! Απο τοτε εκανα περιπου 70.000χμ σε 2 χρονια κοντα, σχεδον ολα ειχαν γινει σε Γερμανικες autobahn και Ευρωπαικους αυτοκινητοδρομους. Προσωπικο ρεκορ ηταν 1600και κατι ψιλα χιλιομετρα σερι, non stop σε 17 ωρες απο εμενα μονο οδηγο! Απο Βορεια Γερμανια ως την Ανκονα με στασεις μονο για κατουρημα, καφε, βενζινη, φαγητο και τσιγαρο των 2 συνοδηγων μου, που κοιμοντουσαν εν αλλαξ για να ειναι παντα ενας ξυπνιος να μου μιλαει! Στο τελος της διαδρομης και πριν το λιμανι της Ανκονας κοιμηθηκαν κι οι 2, κι εγω ημουν χάλια λιγο ακομα να ειχε δε θα αντεχα ουτε κι εγω, φοβερη εμπειρια αλλα ξανα σερι δεν το εκανα ποτε!
Στην Ελλαδα ηρθε παραμονες Χριστουγεννων 2006 και εκτελωνιστηκε Γεναρη του 2007.
Εκτοτε δυστυχως δεν ξαναβγηκε απ τα συνορα για κανενα λογο...
Οι συνθηκες και οι δρομοι που οδηγηθηκε ηταν απο υπεραυτοκινητοδρομους στην Ευρωπη εως κατσικοδρομους Ελληνικης επαρχιας και νησιων. Ο καλυτερος δρομος που οδηγησα ηταν στην Ελβετια με τουνελ δεκαδων χιλιομετρων και ο χειροτερος κατι νεροφαγωμενοι χωματοδρομοι σε επαρχια και νησια εδω Ελλαδα. Εξωτερικες θερμοκρασιες που δουλεψε ηταν η χαμηλοτερη -12.5C, αλλα εκανε και απειρες πρωινες εκκινησεις μετα απο παγωμενες νυχτες που κατεβαζε και -20. Υψηλοτερη ηταν καυσωνας του καλοκαιριου του 2007 στην Αθηνα με περιπου +55. Για προβληματα και βλαβες με νεοτερα posts...

Πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα, περιμενουμε τη συνεχεια!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-01-12, 11:07
Το avatar του χρήστη gsova
gsova Ο χρήστης gsova δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 624
gsova has a spectacular aura aboutgsova has a spectacular aura about
28.000 χλμ /έτος μέσος όρος... αυτά είναι! Να το χαίρεσαι το καμάρι, άντε και στα 400.000...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 31-01-12, 15:22
sdrala Ο χρήστης sdrala δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-12-2006
Μηνύματα: 57
sdrala is on a distinguished road
φίλε γιάννη καλά ταξίδια σου εύχομαι με την μπέμπα σου.εχουμε ακριβώς το ίδιο αυτοκίνητο στο ίδιο χρώμα.
το δικό μου είναι 6ος του 2005 και γράφει αισίως 190.000 χλμ.
είμαι απόλυτα ικανοποιημένος , αν το άλλαζα πάλι το ίδιο θα έπαιρνα.
με έχει αφησει μόνο μια φορά από κομπρεσορα aircondition απο βλακεία όμως του service γιατι το είχαν δει το πρόβλημα και με άφησαν να το πάρω , κατα τα άλλα μόνο βενζίνη θελει.δεν ξέρει τι πάει να πει συνεργείο.
ειχα golf kai ξερω....
αν εξαιρέσεις το γκαζι είναι φοβερό αυτοκίνητο και δεν χάνει το καμάρι του ακόμα και 7 χρόνια μετά.
welldone bmw.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 31-01-12, 16:15
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Δεν παίζει ρε συ, λες ψέμματα, και το λέω αυτό από προσωπική εμπειρία, γιατί δεν έχω δει ΠΟΥΘΕΝΑ (ΠΟΥΘΕΝΑ) να πωλείται αμάξι με περισσότερα από 5000 χλμ το χρόνο στην Ελλάδα.

Είσαι απατεώνας και πρέπει να καείς στην κόλαση.

Παρακαλώ τους admin να επιληφθούν αυτού του καταφανούς ψέμματος.

ΥΓ: 178χιλ χλμ αισίως το δικό μου.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 31-01-12, 16:29
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Όσοι δήλωσαν πάνω από 100900 χλμ που γράφει το Ε46 μου,



Να τα εκατομμυριάσεις Γιάννη. Έτσι χαίρεσαι το αυτοκίνητο σου. Το αγόρασες γιατί σου άρεσε πραγματικά και το απόλαυσες σε πληθώρα διαδρομών.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 31-01-12, 16:32
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Μια χαρα τα χλμ αυτα!!!

Καλη συνεχεια!
Να παιρνουμε και θαρρος οσοι θελουμε m3 ε36 τα οποια εχουν στανταρ τοσα χλμ και παραπανω φυσικα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.