Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-07-10, 21:47
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Τα φίατ που έχουν εγκατεστημένα εργοστασιακά όλα τα καλούδια για το φυσικό αέριο,
γιατί δεν ήρθαν στην Ελλάδα???
Πλέον του 25% απο τις πωλήσεις της φίατ είναι τέτοια σε όλη την Ευρώπη...
Γεία σου ΓΙΩΡΓΑΚΗ με την πράσινη ανάπτυξη...
Αντε, θα βρίσω και θα φάω BAN...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-07-10, 22:40
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
μην αγχωνεστε ρε παιδια...αν διαδωθει πολυ το υγραεριο και αρχισει να ανταποκρινεται ο κοσμος στην τοποθετηση του,θα γινει μπιζνα...κι οταν γινει μπιζνα..ξερει πολυ καλα η λαμογιοκυβερνηση πως θα σας ξεβρακωσει..θα φτασει το υγραεριο ακριβοτερα απ'τη βενζινη...(ελα τωρα που δεν το πιστευεις!!)
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-07-10, 09:59
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε αγόρι,
αφού είμαστε Μπ@ρδέλο, το ξέρεις καλά..
Μεμβράνες βάλαμε στην Τσεχία, και μας έγραψαν στην Καλαμαριά..
Ε.Ε. και κουραφέξαλα... Με αυτοκόλλητα, και πιστοποίηση, και κτέο και όλα...
Στα δικαστήρια θα τρέχω σαν τον Μ@λ@κ@, γιατί μου την έδωσαν...
Βλέπεις που λέω θεωρία...

ΚΑΝΟΝΙΚΑ λέμε έτσι θα έπρεπε να γίνεται.

Αλλά ξέρεις κάτι, για τον ίδιο λόγο που ΔΕΝ έχω αγοράσει αναλώσιμα για το Ε30 από Ελλάδα τα τελευταία 5χρόνια (εκτός από ένα αφυγραντήρα A/C), για τον ίδιο λόγο όταν βάλω υγραέριο θα βάλω έξω.

Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι ποντάρουν στην άγνοια και στο έλα μωρέ που να τρέχει τώρα, ας τα σκάσει εδώ και βλέπουμε.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-07-10, 17:21
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Λευτέρη και Σταύρο θα σας μεταφέρω την ανάλυση ενός κορυφαίου Ευρωπαιστή που διάβασα προ 3μήνου (ήταν παλαιότερη αλλά δεν θυμάμοι πόσο).
Έλεγε λοιπόν ο αρχηγός ότι τα πρώτα σημάδια του γεγονότος ότι μπαίνουμε στη φάση αποσύνθεσης της ΕΕ (που θα μπορούσε να οδηγήσει μέχρι και στην διάλυση της αν κάτι δεν αλλάξει στην αρχιτεκτονική της) θα την δούμε όταν σε εθνικά κράτη που την αποτελούν (μετά από κρατική παρεμβαση) υψωθούν τείχη προστατευτισμού μέσα από την εθνική νομοθεσία τους.
Τότε να σας πω την αλήθεια το θεώρησα παντελώς άσχετο με την πραγματικότητα. Αλλά τωρα πια νομίζω ότι τα εθνικά κράτη της ΕΕ όλο και πιο συχνά θα σηκώνουν παρόμοια (με αυτο που περιγράφουμε παραπάνω) τείχη προστατευτισμού των επιχειρήσεων και των κεφαλαίων τους από τους "εταίρους" τους.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-07-10, 18:31
dimis_gr Ο χρήστης dimis_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 280
dimis_gr is on a distinguished road
η τιμή του υγραερίου καθορίζεται με νόμο να είναι ενα ποσό κάτω από την βενζίνη απ' όσο ξέρω μέχρι το 2018 απο κει και πέρα .....θα χει διαδωθεί κ όλας.....ωχ ωχ ωχ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-08-10, 10:38
Το avatar του χρήστη baklavas
baklavas Ο χρήστης baklavas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 108
baklavas is on a distinguished road
με ενδιαφερει κ εμενα πολυ το θεμα αυτο...κ σταδιακα, αν οχι αμεσα, θα ενδιαφερθει πολυς κοσμος...


πηρα τηλ σε μια εταιρεια να ρωτησω κοστος εγκαταστασης (αθηνα) ....
2.200 ευρω περιπου μου ειπε... καπου στην Ν.Ιωνια ....

κ σε ενα αλλο ειδα στο ιντερνετ καπου στα 1900 μετρητοις μονο...
αλλιως ηταν τα ιδια με πιο πανω...

περα απο το κοστος εγκαταστασης ...οι γνωριζοντες εδω θα παρακαλουσα να κανουν κ μια αναφορα για επιδοσεις, συντηρηση...κτλ κτλ....

ευχαριστω
__________________
εγώ τους έδειχνα το φεγγάρι....και αυτοί κοιτούσαν το δάχτυλο.....
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-08-10, 10:54
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Έχω βάλει εγώ στο δικό μου (ε46/318ci/Μ43) εδώ και 2500km 5ης γενιάς σύστημα. Απόδοση ίδια, κατανάλωση ίδια (ίσως και λιγότερη..), συντήρηση τίποτα. Ένα φίλτρο που βρίσκεται πίσω απο την τάπα που γεμίζεις αλλα απο ότι μου είπε το αλλάζεις μια φορά στα 2/3 χρόνια. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι οτι μερικές φορές (όταν θυμάται) κάνει διακοπές σαν να προέρχονται απο ρεύμα (μπουζί? πολλαπλασιαστές? ακόμη δεν έχω καταφέρει να μάθω τί μπορεί να είναι...)
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-08-10, 11:01
Το avatar του χρήστη baklavas
baklavas Ο χρήστης baklavas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 108
baklavas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω βάλει εγώ στο δικό μου (ε46/318ci/Μ43) εδώ και 2500km 5ης γενιάς σύστημα. Απόδοση ίδια, κατανάλωση ίδια (ίσως και λιγότερη..), συντήρηση τίποτα. Ένα φίλτρο που βρίσκεται πίσω απο την τάπα που γεμίζεις αλλα απο ότι μου είπε το αλλάζεις μια φορά στα 2/3 χρόνια. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι οτι μερικές φορές (όταν θυμάται) κάνει διακοπές σαν να προέρχονται απο ρεύμα (μπουζί? πολλαπλασιαστές? ακόμη δεν έχω καταφέρει να μάθω τί μπορεί να είναι...)
αν δε σου κανει κοπο...στειλε σε παρακαλω ενα πμ αναλυτικα με το τι εκανες....που....κ ποσο..
__________________
εγώ τους έδειχνα το φεγγάρι....και αυτοί κοιτούσαν το δάχτυλο.....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-08-10, 12:37
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από baklavas Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δε σου κανει κοπο...στειλε σε παρακαλω ενα πμ αναλυτικα με το τι εκανες....που....κ ποσο..
Έχεις p.m. !!!
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-08-10, 13:35
Το avatar του χρήστη baklavas
baklavas Ο χρήστης baklavas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 108
baklavas is on a distinguished road
ριξτε κ μια ματια εδω...


http://www.4troxoi.gr/default.php?pn...11442&pbreak=0

http://www.autotriti.gr/data/magazin...hema/38463.asp
__________________
εγώ τους έδειχνα το φεγγάρι....και αυτοί κοιτούσαν το δάχτυλο.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη baklavas : 07-08-10 στις 13:43
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.