Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 24-01-12, 12:39
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Δυστυχως στα 6κυλινδρα BMW, για να δεις καποια ατμοσφαιρικα αλογα πρεπει να δωσεις αρκετα χρηματα με μικρο κερδος..
Απλα, ισως αμα τα ζυγισεις στο τελος.. ολα τα λεφτα που εχεις δωσει για ατμοσφαιρικες βελτιωσεις.. να συμφερει ενα κομπρεσσορ κιτ και να τελειωνει η υποθεση.. (δηλ ολα αυτα που θα εχεις δωσει για χταποδια-καταλυτες-εισαγωγες-προγραμμα κτλ.. βαζεις λιγα ακομη και παιρνεις κομπρεσσερ). Απο το να βαζεις λιγα λιγα και να εχει μικρη διαφορά..

Το 28αρι παντως φαινεται οτι παιρνει αλογα με συγκεκριμενα πραγματα.. Σιγουρα θα εχει διαφορά με το χταποδι.. απλα, ακουω απο καποιους οτι μπορει να χασει χαμηλα και να κερδισει ψηλα.. Εγω αυτο προσωπικα, δεν το θελω.. Επισης κατι αλλο που πρεπει να εχουμε υποψην μας ειναι ο θορυβος.. Με πιο ελευθερο χταποδι-καταλυτες θα ανεβει ο θορυβος..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 24-01-12, 12:55
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
από τα εκατοντάδες posts που έχω διαβάσει στα ξένα forums έχω συμπεράνει ότι η πιο αξιόλογη και φτηνή βελτίωση για Μ52/54 είναι τα χταπόδια.
ακόμα και της ebay τα χταπόδια
επίσης στις δυναμομετρήσεις κανένα αυτοκίνητο δεν έχει χάσει δύναμη είτε χαμηλά, είτε ψηλά
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 24-01-12, 14:24
psilos2010 Ο χρήστης psilos2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-07-2008
Μηνύματα: 19
psilos2010 is on a distinguished road
+1
Από τότε που έβαλα χταποδια (από ebay) το αμάξι πήρε παντού!! και χαμηλά και ψηλά, μη σας πω τη μεγαλύτερη διαφορα την κατάλαβα στις χαμηλές στροφές!!
Η διαφορά δεν είναι στη φαντασία μου γιατί οποια αλλαγή κάνω, βγαίνω και το δοκιμάζω με το αμάξι του αδερφού μου (επίσης 330ci) και ξέρω επακριβώς τις διαφορές.!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 24-01-12, 14:43
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Κι εγώ όταν έβαλα χταπόδι στο ΜΙΝΙ και έβγαλα καταλύτες, πάταγα στις 2000rpm και ένιωθα πολύ μεγάλη διαφορά. Είμαι σίγουρος ότι πήρε πολύ χαμηλά.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 24-01-12, 14:52
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
χαχαχα κοιτα να δεις που θα με πεισουν στος τελος για χταποδοκαμαλαροραμο!
με τους λ τι παιζει?τους μονταρει ο εξατμισας πανω στο καινουργιο?(μην βαρατε ειμαι αδαης ακομα μαθαινω...)
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 24-01-12, 15:18
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχα κοιτα να δεις που θα με πεισουν στος τελος για χταποδοκαμαλαροραμο!
με τους λ τι παιζει?τους μονταρει ο εξατμισας πανω στο καινουργιο?(μην βαρατε ειμαι αδαης ακομα μαθαινω...)
Σωστή απορία....
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 24-01-12, 15:19
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από psilos2010 Εμφάνιση μηνυμάτων
+1
Από τότε που έβαλα χταποδια (από ebay) το αμάξι πήρε παντού!! και χαμηλά και ψηλά, μη σας πω τη μεγαλύτερη διαφορα την κατάλαβα στις χαμηλές στροφές!!
Η διαφορά δεν είναι στη φαντασία μου γιατί οποια αλλαγή κάνω, βγαίνω και το δοκιμάζω με το αμάξι του αδερφού μου (επίσης 330ci) και ξέρω επακριβώς τις διαφορές.!
Έχεις να μας προτίνεις κάτι καλό απο ebay????
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 24-01-12, 15:30
psilos2010 Ο χρήστης psilos2010 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-07-2008
Μηνύματα: 19
psilos2010 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις να μας προτίνεις κάτι καλό απο ebay????
Αυτα που σου προτεινω ειναι αυτά που αναφέρεις και συ εδω:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...4%E9%E1&page=8
Τα δικα μου, αν και μου βγήκαν λίγο φθηνότερα, δεν τα συνιστώ γιατι με παιδεψαν λίγο στην τοποθέτηση.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 24-01-12, 15:34
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχα κοιτα να δεις που θα με πεισουν στος τελος για χταποδοκαμαλαροραμο!
με τους λ τι παιζει?τους μονταρει ο εξατμισας πανω στο καινουργιο?(μην βαρατε ειμαι αδαης ακομα μαθαινω...)
Σελίδες τώρα στο λέμε αλλά δε νιώθεις... τα χταπόδια αξίζουν, οι καταλύτες όχι και τόσο..
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 24-01-12, 16:18
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχα κοιτα να δεις που θα με πεισουν στος τελος για χταποδοκαμαλαροραμο!
με τους λ τι παιζει?τους μονταρει ο εξατμισας πανω στο καινουργιο?(μην βαρατε ειμαι αδαης ακομα μαθαινω...)
αν το μοτέρ σου είναι TU κι έχεις καταλύτες πάνω στις εξαγωγές, τότε παίρνεις χταπόδια με υποδοχές για δύο λάμδα
εκτός αν βάλεις και καταλύτες πιο πίσω

αν έχεις όρεξη για λίγη παραπάνω δουλειά μπαίνουν χταπόδια γνήσια-κούκλες-ίσου μήκους αυλοί από S50 B30/B32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.