Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-10-13, 12:12
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Smile angel eyes e46 ci

Καλημερα στην ομαδα! Θελω να βαλω angel eyes εχω δει καποια στο ebay αλλα δεν ξερω ποια ειναι καλυτερα. Εχω δει τα CCFL και τα LED SMD. Δεν θελω να τα αναβω και να φαινεται απλα μια λαμψη θελω να φαινεται κανονικα η γραμμη του δαχτυλιδιου.. Δεν ξερω αν καταλαβαινετε. Ποια ειναι τα ποιο καταλληλα απο τα 2? Η αν εχετε καποια αλλη προταση δεκτη. ευχαριστω!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-10-13, 00:26
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Κοίτα τα δικά μου που είναι CCFL...

[IMG][/IMG]
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-11-13, 00:10
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ δεν ξερω αν επρεπε να ανοιξω νεο θεμα οποτε γραφω εδω .εχω φαναρια με angel eyes αυτα τα ωραια δαχτυλιδια .τα φαναρια ειναι καλου φιλου νησιοτη απο εδω μεσα που τα πηρα παλιοτερα
γυρνοντας με το αμαξι μου αποψε αναψε στο καντραν αριστερη λαμπα καμενη.βγαινω να δω στο αριστερο φαναρι τα δαχτυλιδια δεν φωτιζουν.
ανοιξα το καπο, δεν ειδα καμενα τα καλωδια, πιθανολογω οτι καηκαν τα δαχτυλιδια angel. απο οτι θυμαμαι τωρα για να το διορθωσω και να επισκευαστει η βλαβη πρεπει να βγαλω ολο το φαναρι και να ανοιξω το κρυσταλλο? το κρυσταλλο βγαινει ευκολα η πρεπει να μπει στο φουρνο?? τοχω ακουσει και αυτο. για να βγει το φαναρι προδιαθετη και βγαλσημο προφυλακτηρα? και ποσο κοστιζουν τα angel??
ευχαριστω

ισως να μην το εγραψα σωστα εχω απλα φαναρια με εσωτερικα δαχτυλιδια angel . σε περιπτωση που δεν φτιαχνεται τι κανω αλλαζω φαναρια αριστερα δεξια?? αν αλλαξω μπωρω να βαλω φαναρια με projector?
sygnvmh αν κουρασα με τις ερωτησεις απλα δεν ειμαι γνωστης
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 05-11-13 στις 09:22
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-11-13, 09:30
Το avatar του χρήστη dimimav
dimimav Ο χρήστης dimimav δεν είναι συνδεδεμένος
bmw supertronic
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Μηνύματα: 178
dimimav is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagiotisE46ci Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ δεν ξερω αν επρεπε να ανοιξω νεο θεμα οποτε γραφω εδω .εχω φαναρια με angel eyes αυτα τα ωραια δαχτυλιδια .τα φαναρια ειναι καλου φιλου νησιοτη απο εδω μεσα που τα πηρα παλιοτερα
γυρνοντας με το αμαξι μου αποψε αναψε στο καντραν αριστερη λαμπα καμενη.βγαινω να δω στο αριστερο φαναρι τα δαχτυλιδια δεν φωτιζουν.
ανοιξα το καπο, δεν ειδα καμενα τα καλωδια, πιθανολογω οτι καηκαν τα δαχτυλιδια angel. απο οτι θυμαμαι τωρα για να το διορθωσω και να επισκευαστει η βλαβη πρεπει να βγαλω ολο το φαναρι και να ανοιξω το κρυσταλλο? το κρυσταλλο βγαινει ευκολα η πρεπει να μπει στο φουρνο?? τοχω ακουσει και αυτο. για να βγει το φαναρι προδιαθετη και βγαλσημο προφυλακτηρα? και ποσο κοστιζουν τα angel??
ευχαριστω

ισως να μην το εγραψα σωστα εχω απλα φαναρια με εσωτερικα δαχτυλιδια angel . σε περιπτωση που δεν φτιαχνεται τι κανω αλλαζω φαναρια αριστερα δεξια?? αν αλλαξω μπωρω να βαλω φαναρια με projector?
sygnvmh αν κουρασα με τις ερωτησεις απλα δεν ειμαι γνωστης
Καταρχάς τα φανάρια του e46 ειναι με klips και κουμπώνουν κ ξεκουμπωνουν
οπότε θέλεις.αλλα συνήθως καίγονται οι μετασχηματιστες που δίνουν ρεύμα στα angel eyes.αρα δεν χρειάζεται να ανοίξεις τίποτα απλά αλλάζεις τον μετασχηματίστη, ειναι ενα μαύρο κουτάκι πίσω απο τα φανάρια.λογικα θα το έχεις έτσι τουλάχιστον ειναι στο δικό μου
__________________
Το να ρωτας τις μηχανες αν μπορουν να σκεφτουν είναι σα να ρωτας τα υποβρυχια αν μπορουν να κολυμπουν
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-11-13, 09:39
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
σε ευχαριστω dimimav .θα κοιταξω πρωτα αυτο.τον μετασχηματιστη .οντος ειναι πανο απο το φαναρι.ενα μαυρο πλαστικο κουτακι.
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-11-13, 09:52
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sierra Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα τα δικά μου που είναι CCFL...

[IMG][/IMG]
Να σε ρωτήσω φίλε μου πως τα έβαλες τα angel eyes? Βασικά πήγα χθες σε κάποιον που περνάει ηχοσυστήματα για αυτοκίνητα και μου ότι δεν τα βάζει γιατί δεν παίρνει το ρίσκο να ανοίξει τα φανάρια. Έχει κάποια στεγανοποίηση εκεί μου λέει που αν δεν τα βάλεις καλά θα έχεις θέμα(στο υαλικό του φαναριού εννοώ). Τι παίζει με αυτο?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-11-13, 23:45
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Μόνος μου τα έβαλα. Το μόνο που θέλει είναι προσοχή στα κλιπ να μην σπάσουν. Τα φανάρια ανοίγουν με κλιπ και θέλει προσοχή όταν το κουμπόσης να πάει στην θέση του. Τίποτα άλλο. Δεν το είχα ξανακάνει...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-11-13, 09:33
spyros e46 Ο χρήστης spyros e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-05-2013
Μηνύματα: 172
spyros e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sierra Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνος μου τα έβαλα. Το μόνο που θέλει είναι προσοχή στα κλιπ να μην σπάσουν. Τα φανάρια ανοίγουν με κλιπ και θέλει προσοχή όταν το κουμπόσης να πάει στην θέση του. Τίποτα άλλο. Δεν το είχα ξανακάνει...
Και που τα συνδέεις τα angel για να πάρουν ρεύμα;
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-11-13, 15:48
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παίρνουν από το διακόπτη μόλις βάλω εμπρός, και σβήνουν αφού βγάλω το κλειδί σε μερικά δευτερόλεπτα μετά...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-11-13, 08:37
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
http://www.ebay.com/itm/2X-4-outputs...60edd7&vxp=mtr αυτα πρεπει να παρεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.