Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 19-10-07, 17:12
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Babis_Compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Να'σαι καλά φίλε, όταν το πάρω απόφαση και τα παραγγείλω, θα σε ειδοποιήσω!
Τώρα βρήκα κι αυτά βέβαια, σε εξευτελιστική τιμή:
http://cgi.ebay.co.uk/ULTRA-BRIGHT-A...ayphotohosting
22 ευρώ με τα έξοδα μεταφοράς. Τι λες?

Eγώ αυτά πήρα και έβαλα φίλε Babis... Πάντως τα πιο ακριβά που έστειλες σε προηγούμενο message σου νομίζω είναι πιο ποιοτικά γι αυτό και πιο ακριβά!!!Όχι ότι και αυτά είναι ασχημα,λέμε τώρα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 19-10-07 στις 17:14
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 24-10-07, 15:43
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
BILL007, ΄σήμερα παρέλαβα το πακέτο 4 angel-eyes και στεφάνια οργάνων από εκεί που τα παράγγειλες και εσύ ! Το Σάββατο έχει μπάξιμο στην μπέμπα και φώτος μετά εδώ !

Τελικά, άφησες τις ψίρες λαμπάκια της μαμάς επάνω και ανάβουν και αυτά για να μην δίνει failure καμμένης λάμπας στα πορείας ?
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demis_330 : 24-10-07 στις 22:59
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 25-10-07, 07:27
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Arrow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demis_bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
BILL007, ΄σήμερα παρέλαβα το πακέτο 4 angel-eyes και στεφάνια οργάνων από εκεί που τα παράγγειλες και εσύ ! Το Σάββατο έχει μπάξιμο στην μπέμπα και φώτος μετά εδώ !

Τελικά, άφησες τις ψίρες λαμπάκια της μαμάς επάνω και ανάβουν και αυτά για να μην δίνει failure καμμένης λάμπας στα πορείας ?
Να πω απλα την γνωμη μου δεν θα το προτεινα να μεινουν επανω... φενεται ασχημο... γνωμη μου και γουστο μου...αν σου αρεσει οκ.... ελπιζω να μην παρεξηγηθηκα..
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 25-10-07, 13:32
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Δλδ αυτα κανουν και σε εμενα....?????????????
Το μονο που δεν μπορω ακομα να καταλαβω ειναι τι σκατα θα κανω με ψιρες -λαμπες...???
Δεν θελω να υπαρχουν.......και στο οχημα μηδενισμος απο τον εγκεφαλο δεν παιζει....!!!!!!!!
Για πετε πως θα το κανω.....!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 25-10-07, 15:20
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Τις "ψείρες" ένας λόγος που τις άφησα πάνω ήταν για τις ενδείξεις καμμένης λάμπας που εμφανίζεται εν απουσία τους και δυστηχώς δεν μπόρεσα να βρω αντίσταση κατάλληλη για να σβήσω την ένδειξη μιας και βαρέθηκα να ψάξω....Αλλά άμα το καλοσκεφτείς όταν ανάβεις τη μεσαία ή τη μεγάλη σκάλα τα δαχτυλίδια φωτίζονται πλεον οχι μόνο απο τα LED αλλά και απο τα φώτα κατα κύριο λόγο...Οπότε είτε υπάρχουν,είτε δεν υπάρχουν οι ψείρες μην τρώτε κόλλημα παιδιά,στο ίδιο καταλήγουμε!!!Ανοιχτή μεσαία πάλι διχρωμία!!!Τουλάχιστον όταν είναι ανοιχτές και οι ψείρες και τα μεσαία φαίνονται ομοιόμορφα!!!εκτός και αν πατε μόνο με τη μικρή σκάλα ανοιχτή και δεν χρησιμοποιείται τα μεσαία οπότε πάσο!!!

Φίλε με το Ε39 αν δεν θες τις ψείρες μέσα στα φανάρια παρέμβαλες τες πριν απο αυτά και άστες να ανάβουν μέσα στο καπό σου που δεν θα φαίνεται τίποτα!!!και η βλάβη δεν θα σου ανάψει ποτέ!!!

φίλε Demis αναμένουμε φωτός!!!Καλό μπάξιμο και καλή υπομονή γιατί εμένα μου πήρε δυο μέρες εντατικής δουλειάς μέχρι να τα φτιάξω όπως ήθελα!!!Ότι θέλεις με ρωτάς!

Οι υπόλοιποι παιδιά η απάντηση μου στα άνωθεν γραμμένα!!!χιχιχιχι!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 25-10-07 στις 15:28
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 25-10-07, 15:29
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Το Σάββατο θα βάλω τα xenon μαζί με τα angel-eyes, θα τα ταιριάξω και θα ποστάρω αποτελέσματα, σκέφτομαι για τις ψίρες ή να τις αφησω στο κύκλωμα να ανάβουν αλλά να τις βγάλω από το φανάρι να μην φαίνονται, ή να φτιάξω κανένα κυκλωματάκι να μπει παράλληλα με την τροφοδοσία των Angel-eyes για να καταλαβαίνει αντίσταση και να μην βγάζει σφάλμα. Θα δούμε, το σκέφτομαι το πράγμα...

Όχι Cabriolakia, δεν παρεξηγώ εύκολα, δεκτή η γνώμη σου, θα δω τελικά τι θα κάνω, ευχαριστώ πάντως για την ιδέα σου.

saikoE39, τα angel-eyes γράφουν ως περιγραφή => ULTRA BRIGHT ANGEL EYES FOR BMW E30 E34 E36 E38 E39 E46 => http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...MEWN:IT&ih=005

άρα κάνουν και για σένα
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demis_330 : 25-10-07 στις 15:33
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 25-10-07, 15:37
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Κάνουν φίλε saiko39 όπως σου πε ο Demis, αλλά δεν σβήνουν τη βλάβη!!!Αυτό ξεκαθαρισμένο εξαρχής!!!H λύση είναι ή αυτό που σου πα με το λαμπάκι στο εσωτερικό ή αυτό που έκανα εγώ,ή σωστή αντίσταση που να πλησιαζει την αντίσταση της λάμπας "ψείρας"...
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 25-10-07, 21:46
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Για πειτε λιγο για το λαμπακι στο εσωτερικο δλδ......τι κανουμε....??????
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 25-10-07, 22:15
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Απλό...Εκεί που πανε τα καλώδια προς τη φύσα τις "ψείρας" βάζεις δυο κλέφτες(σαν ελάσματα που πιάνουν πάνω στα καλώδια) εναν για το κάθε καλώδιο και εκεί μετά συνδέεις το λαμπάκι...So easy!
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 26-10-07, 00:16
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Arrow

Saiko το Ε39 δεν βγαζει τετοιο σφαλμα οπως και το Ε36 και οπως ολα πριν το 2000... τα Ε46 οντως βγαζουν σφαλμα αλλα ειναι πολυ ευκολο να αντιμετοπηστει "ξεγελωντας το με μια αντισταση"...

Στο δικο σου δεν υπαρχει κανενα προβλημα με σφαλματα κλπ. το κιτ που μπαινει σε Ε 36 κανει και για Ε39 και Ε46 και πολλα αλλα απλα δεν εχω εγκαταστησει ποτε σε αλλο μοντελο εκτος απο 8 Ε36... δεν πιστευω να ειναι δυσκολο ετσι κι αλλιως εγω ψαχνωντας παω στην πολη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.