Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-02-09, 20:01
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

Από Γερμανία προμηθεύομαι από αυτούς:

εδώ

κι εδώ

oelwelt24 ----> Castrol EDGE Formula RS 0W-40 LL-04 ----> τιμή 5λίτρου 45€ (συν μεταφορικά 9€)

mapodo ----> Castrol EDGE Formula RS 0W-40 LL-04 ----> τιμή 5λίτρου 52€ (συν μεταφορικά 4,8€). Eιδικά αυτός πουλάει και στο ebay.de ακόμα πιο φθηνά, δείτε εδώ !!

Αποκλείεται να είναι φθηνότερος στα Castrol ο Έλληνας παιδιά, έτσι??
στο πρωτο λινκ , εχει τα λαδια που βαζει η bmw στο δικο μου ( ll4 bmw 5w30) με 9.95/lit
εδω τα χρεωνουν 18.5 ευρω(προχθες αγορασα ενα λιτρο για συμπληρωμα).
τα μεταφορικα ποσο ειναι?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-02-09, 20:53
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο πρωτο λινκ , εχει τα λαδια που βαζει η bmw στο δικο μου ( ll4 bmw 5w30) με 9.95/lit
εδω τα χρεωνουν 18.5 ευρω(προχθες αγορασα ενα λιτρο για συμπληρωμα).
τα μεταφορικα ποσο ειναι?
Και το 2ο λινκ έχει τα λάδια σου με 9,90€/Λ.......κανένα site δεν παραδίδει Ελλάδα όμως.
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-02-09, 20:54
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas320si Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως παιδιά δεν πλήρωσα μεταφορικά......
εγω πληρωσα παντως....αλλα μενω Ναυπλιο....(sorry που ξεχασα να το γραψω)!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasosbmwe30 : 02-02-09 στις 21:04
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-02-09, 21:02
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xaros Εμφάνιση μηνυμάτων
δε πληρωνεις εξτρα μεταφορικα.ειναι μεσα στη τιμη.αντικαταβολη μονο για αθηνα λεει.διαφορετικα με καρτα ή με καταθεση σε τραπεζα
Δηλαδη...αν παραγκειλει καποιος που μενει Ροδο ... ενα 4κιλο λαδι(ειπα 4κιλο γιατι πρεπει να κανεις απο 30 ευρο και πανω αγορα)....θα πληρωσει την τιμη που αναγραφει στο site???ψιλοδυσκολο μου φαινεται.....γιατι εχει και "ανταγωνιστικες" τιμες......!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 03-02-09, 00:13
Το avatar του χρήστη xaros
xaros Ο χρήστης xaros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 787
xaros will become famous soon enoughxaros will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasosbmwe30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη...αν παραγκειλει καποιος που μενει Ροδο ... ενα 4κιλο λαδι(ειπα 4κιλο γιατι πρεπει να κανεις απο 30 ευρο και πανω αγορα)....θα πληρωσει την τιμη που αναγραφει στο site???ψιλοδυσκολο μου φαινεται.....γιατι εχει και "ανταγωνιστικες" τιμες......!!!
κοιτα,το σαητ τους λεει δωρεαν,πατρα παντως 2 χρονια τωρα μου τα στελνει δωρεαν,για ροδο δεν εχω αποψη.αν μενεις και ροδο και σε ενδιαφερει,δε χανεις να στειλεις ενα μεηλ να ρωτησεις.ναυπλιο ποσα σου χρεωσε?σε ειχε ενημερωσει απο πριν,για το εξτρα κοστος?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 03-02-09, 00:18
Το avatar του χρήστη xaros
xaros Ο χρήστης xaros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 787
xaros will become famous soon enoughxaros will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο πρωτο λινκ , εχει τα λαδια που βαζει η bmw στο δικο μου ( ll4 bmw 5w30) με 9.95/lit
εδω τα χρεωνουν 18.5 ευρω(προχθες αγορασα ενα λιτρο για συμπληρωμα).
τα μεταφορικα ποσο ειναι?
αμα μπεις και στο τριτο σαητ απο ebay που ειναι το ιδιο με το πρωτο λινκ θα δεις οτι στελνει και ελλαδα με σταλτικα:38ευρω για ποσοτητες εως 10 λιτρα και 48 ευρω για 11-20 λιτρα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 03-02-09, 00:41
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Εγω παντως που πηρα λαδια την περασμενη εβδομαδα, δεν χρεωθηκα μεταφορικα (απο trade wind)..

5 x 1lt castrol edge sport 0w40 (5x13,5 ευρω) + ενα φιλτρο λαδιου MANN (6,80 ευρω), συνολο 74,30 και μου ηρθαν στη Χίο (μαλιστα τους ειπα οτι συνεργαζομαι με συγκεκριμενη μεταφορικη που μου τα φερνει γρηγορα και τα πηγαν εκει χωρις καμια αντιρρηση)

Εριξα και μια ματια απο ebay αλλα αλλου δε συμφερει λογο του βαρους (ανεβαινουν τα μεταφορικα) και καποιο αλλο που ειχα βρει ηταν τα λαδια παραγωγης 12/07 (εκτος του οτι ειδα οτι εχει διαφορά το λαδι που κατασκευαζεται για Ελλαδα σε συγκριση με αλλες χωρες)

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=208

Απο trade wind εχω αγορασει 3-4 φορες και παντα το λαδι ειναι αρκετα "φρεσκο"...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-02-09, 02:13
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xaros Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιτα,το σαητ τους λεει δωρεαν,πατρα παντως 2 χρονια τωρα μου τα στελνει δωρεαν,για ροδο δεν εχω αποψη.αν μενεις και ροδο και σε ενδιαφερει,δε χανεις να στειλεις ενα μεηλ να ρωτησεις.ναυπλιο ποσα σου χρεωσε?σε ειχε ενημερωσει απο πριν,για το εξτρα κοστος?
αν τα ηθελα στη πορτα μου...θα πληρωνα την μεταφορικη(τωρα ποσο χρεωνουν...δεν ξερω ακριβως....υπολογιζω απο αλλα μικροπραγματα που μου εχουν στειλει γυρω 6-7 ευρο για Ναυπλιο)...εγω προτιμησα(με ειχαν ενημερωσει οι ανθρωποι με e-mail) να παω να τα παρω ο ιδιος απο την μεταφορικη εταιρια που συνεργαζοταν(για να γλυτωσω μερικα χρηματα)....της οποιας ομως τα γραφεια ηταν εξω απο το Αργος(μια αποσταση απο το σπιτι μου γυρω 20 χλμ μονο για να παω...και οτι γλυτωσα....τα εφαγα στη βενζινη)
Εγω οταν διαβασα στο site τους για δωρεαν μεταφορικα...νομιζα πως στα φερνουν στην πορτα σου....οπως ενδεχομενως κανουν στην Αθηνα....και "ψιλοσπαστηκα")......
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-02-09, 10:22
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
5 φορές που έχω πάρει λάδια από την Trade Wind, τα μεταφορικά (εντός Αθήνας) ήταν δωρεάν. Αλλά και στο site τους αναφέρει: ''Οι παραγγελίες αποστέλλονται σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας χωρίς καμμία επιπλέον χρέωση.''
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-02-09, 11:55
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Μέχρι τα 30+ ευρώ, δε θυμάμαι ακριβώς, έχει χρέωση στα μεταφορικά. Όταν προχωράς στη πληρωμή το αναφέρει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.