Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #9  
Παλιά 22-02-18, 20:54
Nikos_Elegance Ο χρήστης Nikos_Elegance δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2018
Μηνύματα: 33
Nikos_Elegance is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο ωραια Νικο.
Ευχομαι να ηταν αυτο και να ηρεμησεις.
Να το βαλεις διαγνωστικο και να κανεις reset adaptations. Αν δεν το εχεις βαλει ηδη..
Εγω επειδη μενω σε νησι και γενικα το αμαξι ηταν καθαρα βολτας, δεν κοιταζα καταναλωση κτλ.. Ειχε παντως μια μικρη διαφορα μετα την επισκευη του βανος στις χαμηλες μεσαιες στροφες.. οσον αφορα την αποδοση..
Εγω οπως σου ειπα θα το εκανα διοτι το μοτερ σου εχει χλμ και αυτα τα Vanos seals γινονται απο λαστιχενια.. σαν πλαστικα..
Δεν υπαρχει προβλημα αμα το κανεις παραπισω και οχι αμεσα. Αλλα μην παρεις κινεζικα, παρε απο εκει που σου ειπα.
Σωληνακια υποπιεσης σεβρο διαχωριστη κτλ κτλ τα χεις αλλαξει?
Οχι δεν τα εχω αλλάξει. Τα υποπίεσης σολινακια που πάνε στο ηλεκτρικό για το πρωινό ξεκίνημα φαίνονται λίγο φθαρμένα απέξω. (Σαν να τρίβοντε λίγο) τα υπόλοιπα όλα δείχνουν φρέσκα. Την βαλβίδα CCV δεν ειμαι σίγουρος αν πρέπει να αλλάξω. Δεν εχω ομως τρομερή δύναμη ρουφήγματος όταν κάνω το τεστ με την τάπα λαδιού. Αν είχα πρόβλημα λογικά θα ρουφούσε σαν την ηλεκτρική σκούπα εκει.
Με την βόλτα που το έκανα δεν δείχνει να άλλαξε η κατανάλωση. Η στάθμη συνεχίζει να πέφτει και να μου δείχνει κατανάλωση υπερβολική σε σχεση με τα χιλιόμετρα που διανύει. Μου τρώει 1 χιλιόμετρο ανα 300μ περίπου.
Θα το τσεκάρω και καλύτερα, αρχίζω να πιστεύω ομως πως δεν ηταν αυτο τελικά.
Η εχω και άλλη τρύπα η πραγματικά δεν ξέρω μήπως εχει κανένα εγκεφαλικό τελικά.
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.