Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 09-02-15, 01:17
agis32 Ο χρήστης agis32 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-12-2005
Μηνύματα: 5
agis32 is on a distinguished road
Γεια χαρά! Είχα Ζ3 2000cc και μόλις το έδωσα...
Έχω να πω ότι και 30 και 50 άλογα παραπάνω να βάλεις πάντα θα θες και άλλα διότι πολύ απλά είναι πολύ καλά στημένο. Εμένα δε μου έφταναν με τπτ τα 150 άλογα του κινητήρα. Δε γύριζε και εύκολα λόγω ζαντών (257, 17").

Σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να επιλέξεις μια λύση που να σου παρέχει σίγουρα 200 άλογα.
Δε θα το μετανιώσεις. Και τότε είναι που σίγουρα θα το κρατήσεις ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!
Ψάξε και βρες ένα μοτερ 2800cc που βγάζει 193 άλογα και παίρνει και μικροβελτιώσεις. Εκπληκτικό μοτέρ για τα λεφτά του. Κάνε μετατροπή και είσαι και οκ με εφορία, δηλωμένος 1800.

Και για αυτα τα αυτοκίνητα να σκέφτεσαι το εξής: There is no replacement for displacement...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agis32 : 09-02-15 στις 01:20
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 09-02-15, 12:34
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σου προτείνω ανεπιφύλαχτα να επιλέξεις μια λύση που να σου παρέχει σίγουρα 200 άλογα.
Δε θα το μετανιώσεις. Και τότε είναι που σίγουρα θα το κρατήσεις ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!
Ψάξε και βρες ένα μοτερ 2800cc που βγάζει 193 άλογα και παίρνει και μικροβελτιώσεις. Εκπληκτικό μοτέρ για τα λεφτά του. Κάνε μετατροπή και είσαι και οκ με εφορία, δηλωμένος 1800.
Κακώς παροτρύνεις τον οποιονδήποτε στην παρανομία.
Ούτε εσύ θα έχεις την ευθύνη, ούτε εσύ θα κληθείς να πληρώσεις τις συνέπειες του νόμου απο την ΠΑΡΑΝΟΜΗ πράξη.
Το φόρουμ σε καμία περίπτωση δεν δέχεται τις παράνομες μετατροπές.
Κακώς κατ'εμέ έχεις αναφέρει το συγκεκριμένο.
Επιπρόσθετα, έχω να τονίσω, πως ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΪ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΟΜΙΜΑ κάτι,
ας το έχει..
ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΣ να έχει ΝΟΜΙΜΟ BMW , μπορεί να κοιτάξει σε άλλες μάρκες.
Μάλιστα, μιας και δεν υπάρχει σαν κανόνας αυτή τη στιγμή, θα εισηγηθώ να περάσει κανόνας, πως όποιος παροτρύνει σε παράνομες πράξεις, να διαγράφεται από μέλος του φόρουμ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 09-02-15, 12:48
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Εισαι υπερβολικος.Αν θες σβησε απλως το σχολιο του στο τελος που του λεει να μεινει αδηλωτος.Σιγα το εγκλημα ρε αγορι!Ενηλικες ειμαστε λαμβανουμε ευθυνη των πραξεων μας!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 09-02-15, 12:49
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άστο ήσυχο...

Ξόδεψε μόνο για συντήρηση (ή κράτα τις οικονομίες για συντήρηση που μπορεί να χρειαστεί οποιαδήποτε στιγμή).

Κράτησε τα χρήματα για βενζίνη και βόλτες.
Να ξαναθυμίσω την καλύτερη λύση....
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 09-02-15, 16:51
Το avatar του χρήστη leonidaskal
leonidaskal Ο χρήστης leonidaskal δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2012
Μηνύματα: 393
leonidaskal is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ξαναθυμίσω την καλύτερη λύση....
φιλε papid θα σεβαστω την αποψη σου αλλα οντως εισαι υπερβολικος με τα ban και τις μετατροπες
δεν φταιει καποιος που προτεινει μια μετατποπη ο ορισμος παρανομη φταιει στο κρατος που ζουμε.
αντε να φτιαξουν κανενα νομικο πλαισιο που να δινει τετοια δυνατοτητα και οχι να κατακρινουμε ολουσ οσους απλα λενε μια γνωμη
μια σωστη μετατροπη μπορει να ειναι εξισου ασφαλης η τεχνογνωσια υπαρχει.
να δουλεψει και κανα συνεργειο να ανοιξει και καμια επιχ/ση σε αυτη τη χωρα.
στο θεμα τωρα οποιος μπορει να κανει μια μετατροπη ,σοβαρη παντα, να την κανει αν μπορει να ειναι και νομιμος πιο καλα
τα ζετακια ευτηχως ειναι διαχρονικα και παντα ομορφα

σε συνεχεια του παραπανω να πω πως προσωπικα προτιμησα την νομιμη οδο και δεν εκανα τοσο μεγαλη μεταροπη
απλα αλλαξα μια οκταβαλβιδη κεφαλη με μια δεκαεξαβαλβιδη κρατωντας τα κυβικα λογω νομοθεσιασ
δεν υπαρχει και αλλη διαφορα του μοτερ που φορα ο φιλος με το μ44 που του προτεινουμε , σιγα την παρανομια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 10-02-15 στις 08:31
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 09-02-15, 17:03
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
δηλαδη αμα αλλαξει ο νομος και επιτρεπονται με μετατροπες.....θα δουμε ουρες , να δηλωνουν τα παρανομα??
τοσο χρονια που επιτρεποντουσαν και μπορουσες να το δηλωσεις...γιατι τα παρανομα ανω τω 2000cc , ηταν περισσοτερα απο τα νομιμα???
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 09-02-15, 17:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Ο Ελληνας δεν δηλώνει για να φοροδιαφύγει,
για να πληρώνει λιγότερα ασφάλιστρα
(άρα είναι 100000000% ανασφάλιστος σε περίπτωση χοντρης)
και για να πληρώνει λιγότερα τέλη κυκλοφορίας..
Δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος..
Αν ήταν να πληρώνει και να φορολογείται για τον πραγματικό κυβισμό, απλά δεν θα
το έκανε, γιατί δεν θα μπορούσε να τα φάει στα μπουζούκια..

Υ.Γ. Η άρτια και πλήρης μετατροπή, κοστίζει ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολλά χρήματα...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 09-02-15, 18:14
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ....

οποιος ενδιαφερεται πραγματικα να δηλωσει μετατροπη, ας μου στειλει ενα pm....
ΔΕΝ εχω ακρη για να το δηλωσει με πλαγιο τροπο, αλλα ειμαι πολυ κοντα στο να τους καταφερω να αλλαξουν την νομοθεσια (παλευοντας μονος μου και κλεινοντας ραντεβου μεσω γνωστων στο υπουργειο) και τους εχω ζαλισει.
Αν εχω στα χερια μου και ενα νουμερο αυτοκινητων που θελουν να δηλωθουν (δεν με ενδιαφερουν ονοματα και διευθυνσεις), θα γινει πιο ευκολο να πεισω μερικους καρεκλοκενταυρους με μηχανολογικες γνωσεις του 1980 οτι αξιζει να γινει..............
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 10-02-15, 13:35
Dbnn Ο χρήστης Dbnn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-02-2015
Μηνύματα: 27
Dbnn is on a distinguished road
Το μοτεράκι σου είναι πολύ αξιοπρεπέστατο και χαρά θα δείς με ένα μικρό τουρμπάκι μόνο.
Τα μαμά σωθηκά του αντέχουν μέχρι 180-190hp.
Οπότε παίξε με κανα τουρμπάκι στα 0.4-0.5bar και θα είσαι μια χαρά χωρίς να βάλεις ούτε πρόγραμμα.
Ο μοτρονικ τουλάχιστον ο δικός μου (1.3) μπορεί να παίξει μέχρι 0.6bar safe. και να δώσει 180 άλογα στον M40 μου.

Και αυτό το ξέρω και απο αυτό το καλό παιδί και άξιο παλικάρι στον Γέρακα και απο άλλους 2-3 μηχανικούς.

Υ.γ. ψάξε τουρμπάκι απο 1.8 20v (octavia κλπ)
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 10-02-15, 13:55
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μοτεράκι σου είναι πολύ αξιοπρεπέστατο και χαρά θα δείς με ένα μικρό τουρμπάκι μόνο.
Τα μαμά σωθηκά του αντέχουν μέχρι 180-190hp.
Οπότε παίξε με κανα τουρμπάκι στα 0.4-0.5bar και θα είσαι μια χαρά χωρίς να βάλεις ούτε πρόγραμμα.
Ο μοτρονικ τουλάχιστον ο δικός μου (1.3) μπορεί να παίξει μέχρι 0.6bar safe. και να δώσει 180 άλογα στον M40 μου.

Και αυτό το ξέρω και απο αυτό το καλό παιδί και άξιο παλικάρι στον Γέρακα και απο άλλους 2-3 μηχανικούς.

Υ.γ. ψάξε τουρμπάκι απο 1.8 20v (octavia κλπ)
μην παραμυθιαζεσαι απο μηχανικους...με 0.4-0.5bar...δεν θα βγαλεις 180-190 αλογα...παρα 150-160 αλογα χονδρικα και αυτο στον στροφαλο..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
bmw z3


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.