Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-09-07, 20:59
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeM3EVO2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σφυρηλατα οχι ακριβως αλλα σιγουρα μεγαλης αντοχης...Ασε που μεχρι 0,7 Bar δεν χρειαζεται ουτε αναπρογραμματισμο....Ο map sensor του διαβαζει την υπερπιεση και δουλευει με παραπανω μειγμα αποδιδοντας κοντα +50 αλογακια!!Οσο για τα 330hp για ρωτα τον ποσα εχει ξοδεψει...Μαλλον τον συνεφερε το τροπετ σε Μ3...

Όλα τα is (Ε30, Ε36)Φόραγαν σφυρήλατα έμβολα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-09-07, 21:04
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DTMPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσο θα μου κοστισει ολη η μετατροπη απο 318is σε 328??
Λιγοτερα απο ενα απλο τουρμπισμα γυρω 4000-5000
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-09-07, 08:37
Το avatar του χρήστη E36 M POWER
E36 M POWER Ο χρήστης E36 M POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-09-2007
Μηνύματα: 1.044
E36 M POWER will become famous soon enoughE36 M POWER will become famous soon enough
κοιταξε να δεις εγω ειμαι φαν της ατμοσφαιρας και ο αδερφος μου του turbo εχει αλλη γλυκα το turbo! το τσακ που κανει οταν ροπιαζει σε τρελαινει!!!! οσον αφορα την καταναλωση αμα δεν δουλευει το turbo ολα καλα σαν να μην εχεις αλλα αμα πιασει ροπες τοτε καταναλωνει την βενζινα οπως οι γερμανοι τη μπυρα!!! εγω τι θα εκανα;
ατμοσφαιρα=εγγυηση!!!!!
__________________

Heaven above you...
Heaven beneath you...
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 17-09-07, 14:15
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλας πολυυυυυυ ομορφα!!!!!
Πραγματι ρωτηστε εναν απλο τουρμπατο μεχρι εναν πυρκαυλο ΠΟΣΑ ΕΔΩΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για να βγαλει τα αλογα που εβγαλε και μετα να μιλησουμε για τα υπολοιπα....
ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ....
ΕΙΜΑΙ ΤΟΥΡΜΠΑΤΟς ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΥΘΑΡΣΩς ΜΟΝΟ 28ΑΡΙ Ή Μ3 ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ εκτος αν θελεις πανω απο 300 αλογα οποτε τα λεφτα για ενα σωστο τουρμπισμα ξεπερνουν τα 9000 ευρω, !!!
Δυστυχως η' ευτυχως ημουν κι εγω τουρμπακιας βελτιωμενος οσο,(Punto GT τουμπανο!!!) και το'χα πληρωσει ακριβα το αθλημα!!!Τωρα με το BMW ηρεμησα και το'κανα 328 ''μαμα''!!!Αλλη φαση η τουρμπινα συναδελφε και η αισθηση του ξεσπασματος της ροπης δεν ξεπερνιεται απο κανενα ατμοσφαιρικο!Ηδη με κυριευει η μανια ενος κομπρεσσορα!!!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 17-09-07, 14:19
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeM3EVO2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχως η' ευτυχως ημουν κι εγω τουρμπακιας βελτιωμενος οσο,(Punto GT τουμπανο!!!) και το'χα πληρωσει ακριβα το αθλημα!!!Τωρα με το BMW ηρεμησα και το'κανα 328 ''μαμα''!!!Αλλη φαση η τουρμπινα συναδελφε και η αισθηση του ξεσπασματος της ροπης δεν ξεπερνιεται απο κανενα ατμοσφαιρικο!Ηδη με κυριευει η μανια ενος κομπρεσσορα!!!
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΜΑΞΙ ΔΥΝΑΤΟΟΟΟΟΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!
Βεβαια ΠΑΝΤΑ προτιμω να οδηγω ενα τουρμπο ΤΟΥΜΠΑΝΟ και να ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
(πυρομετρα, θερμομετρα,αναλυτες λαμδα) ΟΣΟ ΣΤΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΑ δηλαδη ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!
Αυτο θα προτιμουσα και εγω αλλα και μια ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΔΥΝΑΤΗ ατμοσφαιρα δεν θα με χαλαγε!!!
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 17-09-07, 14:21
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DTMPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσο θα μου κοστισει ολη η μετατροπη απο 318is σε 328??
Να υπολογιζεις 4000-5000 αγορα τροπετου + μηχανικο+ηλεκτρολογο+ service.Αφαιρεσε οτι πουλησεις απο το δικο σου.Βεβαια μπορεις να παρεις μονο μοτερ-σασμαν-πλεξουδα αφου φρενα-ψαλιδια εχεις ιδια με το χειροκινητο 325-328(Τ'αυτοματα ειχαν μεγαλυτερα φρενα και πιο δεμενη γεφυρα και αλλο διαφορικο)Αν θες πληροφοριες να σου στειλω το τηλ μου να σε βοηθησω.Τα φαγαμε με το κουταλι τα τροπετ...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 17-09-07, 14:25
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΜΑΞΙ ΔΥΝΑΤΟΟΟΟΟΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!
Βεβαια ΠΑΝΤΑ προτιμω να οδηγω ενα τουρμπο ΤΟΥΜΠΑΝΟ και να ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
(πυρομετρα, θερμομετρα,αναλυτες λαμδα) ΟΣΟ ΣΤΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΑ δηλαδη ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!
Αυτο θα προτιμουσα και εγω αλλα και μια ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΔΥΝΑΤΗ ατμοσφαιρα δεν θα με χαλαγε!!!
Συμφωνω αλλα σκεψου μια πολυυυυυ δυνατη ατμοσφαιρα μ'ενα μεγαλουτσικο σαλιγκαρι να φυσαει μεσα!!!ΦΦΦΣΣΣΣΣΣΣΣΣ......ΠΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!ΑΡΡΩΣ ΤΙΑ!! BMW M3 E36 +GARRETT GT51!!!Τον αμαζευτο θα'χει το τερας...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-09-07, 14:30
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeM3EVO2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνω αλλα σκεψου μια πολυυυυυ δυνατη ατμοσφαιρα μ'ενα μεγαλουτσικο σαλιγκαρι να φυσαει μεσα!!!ΦΦΦΣΣΣΣΣΣΣΣΣ......ΠΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!ΑΡΡΩΣ ΤΙΑ!! BMW M3 E36 +GARRETT GT51!!!Τον αμαζευτο θα'χει το τερας...
Συμφωνω...αλλα
Πηγαινε και στο youtube να δεις ενα viper 1700 αλογα με ηχοσυστημα που κατουρηθηκα στα γελια oταν εκανε κατω απο 9 στο τετρακοσαρι...
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-09-07, 11:51
Το avatar του χρήστη s318is
s318is Ο χρήστης s318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2005
Μηνύματα: 157
s318is is on a distinguished road
Σε ατμοσφαιρική βελτίωση (εκκεντροφόροι,μπεκ κλπ) πόσο θα πήγαινε το μαλλί και τι αποτελέσματα θα είχε αυτό?Για κομπρέσσορα που ρώτησα μου είπανε κοντά στα 6 χιλιάρικα!!!
__________________
Θέλω τον Ν54 στο Ε36.Ζητάω πολλά??!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.