Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 23-04-12, 20:27
Το avatar του χρήστη mike325is
mike325is Ο χρήστης mike325is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-04-2012
Μηνύματα: 46
mike325is is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας πώ τώρα οτι δέχομαι οτι είναι όπως το περιγράφεις..
Αν βάλεις ένα λίτρο, ή 5 όπως είπε πιο πάνω ο φίλος, αυτό πάει ξανά στη σωστή ένδειξη??
Και καλά η βλάβη έχει φτιαχτεί?
Θα το ψάξω το θέμα, είναι οτι πιο παράξενο έχω δεί σε αυτοκίνητο τα τελευταία χρόνια..
Ξέρεις αν το κάνει σε πεζώ 107??

Δεν ειναι βλαβη φιλος!ετσι το εχουν κατασκευασει να δουλευει και σου εξηγησε το παιδι πιο πανω τον λογο...ειναι παντως καλυτερο να ξερεις οτι δεν εχεις βενζινα παρα να εχει χαλασει το φλοτερακι και να νομιζεις οτι εχει...εστω λιγο να δει ανωδικη πορεια αυτο θα ανεβει στα κανονικα επιπεδα...δεν εχει μετρητη να ξερει ποσο εβαλες!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 24-04-12 στις 09:10
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-04-12, 21:14
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας πώ τώρα οτι δέχομαι οτι είναι όπως το περιγράφεις..
Αν βάλεις ένα λίτρο, ή 5 όπως είπε πιο πάνω ο φίλος, αυτό πάει ξανά στη σωστή ένδειξη??
Και καλά η βλάβη έχει φτιαχτεί?
Θα το ψάξω το θέμα, είναι οτι πιο παράξενο έχω δεί σε αυτοκίνητο τα τελευταία χρόνια..
Ξέρεις αν το κάνει σε πεζώ 107??
Ναι, γιατί αλλάζει η ένδειξη του ηλεκτρονικού φλοτέρ. Ο εγκέφαλος "χτυπάει" όταν το αυτοκίνητο κάνει χλμ ενώ το φλοτέρ μένει κολλημένο στο ίδιο σημείο. Αν βάλεις 1 λίτρο, αλλάζει η ένδειξη του φλοτέρ και ο εγκέφαλος ξαναδιαβάζει αυτό.

Δεν ασχολούμαι με τα Γαλλικά γενικότερα οπότε δεν ξέρω ποιά το κάνουν και ποιά όχι. Μόνο σε Γαλλικά πάντως το έχω ακούσει και εγώ.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-04-12, 21:41
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Είναι τόσες πολλές οι πιθανότητες να χαλάσει το φλοτέρ που μπήκαν στην διαδικασία να εξελίξουν ένα ηλίθιο ηλεκτρονικό bypass για να το αντιμετωπίσουν;

Τόσα χρόνια πίστευα ότι οι Γάλλοι κάνουν τους ηλίθιους για να κερδίζουν από τα ανταλλακτικά-αξεσουάρ τους...Με λύπη μου διαπιστώνω ότι τελικά ήταν ηλίθιοι πραγματικά..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-04-12, 22:20
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Εγω δεν έχω ξανακούσει τέτοιο πρόβλημα από έναν φίλο που βάζει LPG. Αν θέλεις πάρτον ένα τηλέφωνο στο 2102237300 τον Γιώργο και πες του ότι σε έστειλε ο Παναγιώτης και κάνε μια ερώτηση...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-04-12, 22:36
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Τώρα όμως θα σας κουφάνω όλους!!!!τοποθέτησα και εγώ στο φορτηγάκι μου lpg,το φορτηγάκι είναι με καρμπυρατέρ,(τελευταία τεχνολογία δηλαδη)πώς είναι δυνατόν ενώ το έχω στο υγραέριο να πέφτει ο δείκτης της βενζίνης;;;;;;;;;;;(όπως καταλαβαίνεται αυτά με τους εγκεφάλους δέν παίζουν αφού το όχημα είναι ανεγκέφαλο)η απάντηση είναι απλή...έκαιγε και βενζίνη.
Παρατήρησα μπερδέματα και μαυρίλα,γυρνάω πίσω και του λέω μήπως η ηλεκτροβαλβίδα δέν γυρνάει τη βενζινη στις επιστροφές;αποκλείεται μου λέει,άστο να φύγει ο αέρας και έλα αύριο να τελειοποιήσουμε τη ρύθμιση,φυσικά και έλυσα τη παροχή της βενζίνης την ώρα που ήταν στο υγραέριο και έστελνε κανονικά,αύριο θα έχουμε το δέυτερο γύρο της τελειοποίησης,θα σας ενημερώσω...
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 23-04-12, 22:59
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα όμως θα σας κουφάνω όλους!!!!τοποθέτησα και εγώ στο φορτηγάκι μου lpg,το φορτηγάκι είναι με καρμπυρατέρ,(τελευταία τεχνολογία δηλαδη)πώς είναι δυνατόν ενώ το έχω στο υγραέριο να πέφτει ο δείκτης της βενζίνης;;;;;;;;;;;(όπως καταλαβαίνεται αυτά με τους εγκεφάλους δέν παίζουν αφού το όχημα είναι ανεγκέφαλο)η απάντηση είναι απλή...έκαιγε και βενζίνη.
Παρατήρησα μπερδέματα και μαυρίλα,γυρνάω πίσω και του λέω μήπως η ηλεκτροβαλβίδα δέν γυρνάει τη βενζινη στις επιστροφές;αποκλείεται μου λέει,άστο να φύγει ο αέρας και έλα αύριο να τελειοποιήσουμε τη ρύθμιση,φυσικά και έλυσα τη παροχή της βενζίνης την ώρα που ήταν στο υγραέριο και έστελνε κανονικά,αύριο θα έχουμε το δέυτερο γύρο της τελειοποίησης,θα σας ενημερώσω...


Mike, αν τα προβλήματα με το καρμπυρατερ και το lpg καταντήσουν "άλυτα", στείλε μου πμ να ζητήσω ένα τηλέφωνο από έναν συνάδελφο με e30 καρμπυρατεράτο που είχε πολλά θέματα με το καρμπυρατερ+lpg και σώθηκε μετά από επίσκεψη σε γνώστη τεχνικό στην κόρινθο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.