Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 28-03-08, 13:59
Το avatar του χρήστη joe
joe Ο χρήστης joe δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-04-2006
Μηνύματα: 98
joe is on a distinguished road
Πριν ένα χρόνο είχα τα ContiSportCon2 σε 225/45/17 πλέον έχω τα ContiSportCon3
και τα δύο άψογα!!! κυρίως το 2...

έχω να πω τα χειρότερα για το Potenza 050a που είχα στο παρελθόν... μόνο στο φούρνο ζεστενότανε...
__________________
...beware of the road runner!!!
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 28-03-08, 20:27
mrdmoschos Ο χρήστης mrdmoschos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2006
Μηνύματα: 109
mrdmoschos is on a distinguished road
Ρε σεις μια ερώτηση.Τα Conti δεν βγάζουν θόρυβο;
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 29-03-08, 14:38
Το avatar του χρήστη wind/fire
wind/fire Ο χρήστης wind/fire δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2007
Μηνύματα: 180
wind/fire is on a distinguished road
οχι μια χαρα αθορυβο λαστιχακι ειναι.εγω τα εχω σε 19αρες!
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 02-04-08, 13:23
Το avatar του χρήστη HITMAN
HITMAN Ο χρήστης HITMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Μηνύματα: 114
HITMAN is on a distinguished road
στο παλιο αυτοκινητο (mercedes c200 sportscoupe) ειχα βαλει βλακωδως 225/50/16 γυρω γυρω (staggered wheels) με αποτελεσμα να πεταει λιγα μουτρα το αυτοκινητο. μεσα στα τελευταια 2,5 χρονια δοκιμασα τα bridgestone turanza που δεν μου γεμισαν το ματι και μετα τα contisport2 απο τα οποια εχω φοβερες εντυπωσεις αν και παλι τα μπροστινα ηταν φαρδια. βεβαια σε καταστασεις που πιεζα πολυ, τα λαστιχα αφηναν ολο το ειναι τους στο δρομο (πανω κατω επιδαυρο σαν παπαρας να δοκιμαζω αν φευγει το mercedes) αλλα γενικα πολυ καλες εντυπωσεις, οσο ηταν σε καλη κατασταση, γιατι στο τελος... πατιναζ... γενικοτερα αλλαγη σε λαστιχα καθε περιπου 20-25000 χλμ η αναλογα την φθορα.
μην ξεχναμε, τα λαστιχα παιζουν τον σημαντικοτερο ρολο στην συμπεριφορα του αυτοκινητου...

το καινουριο (ε92) εχει run flats 17αρια τα οποια θα αντικατασταθουν οσονουπω με non run flat 19αρια. ακομα δεν ξερω τι θα βαλω, θα παω το σαββατο να τα περασω.
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 11-04-08, 15:02
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Έτσι από περιέργεια στα continental sportcontact 2 σε 205-55 16'' που τα εκθειάζετε τόσο, τι πιέσεις δουλεύετε?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 22-05-08, 22:30
Το avatar του χρήστη billys.bmw
billys.bmw Ο χρήστης billys.bmw δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 240
billys.bmw is on a distinguished road
ρε παιδια δεν ξέρω γιατι τα λάστιχα μ δεν γλιστράν όσο τα παλιά μ που ήταν μαλακά αυτά που έχω τώρα είναι πολύ σκλυρά
ξέρει κανείς γιατι?
__________________
εμ αμα δεν ξερεις αυτα παθεινεις...
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 22-05-08, 23:43
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billys.bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια δεν ξέρω γιατι τα λάστιχα μ δεν γλιστράν όσο τα παλιά μ που ήταν μαλακά αυτά που έχω τώρα είναι πολύ σκλυρά
ξέρει κανείς γιατι?
Mήπως επειδή ητανε μαλακά και φθείρονται ευκολα, τα είχες "φαει" και γι αυτό γλιστράγανε?
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 23-05-08 στις 16:37
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 23-05-08, 16:09
apostdimo Ο χρήστης apostdimo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2008
Μηνύματα: 56
apostdimo is on a distinguished road
Μόλις απέκτησα κι εγώ την πρώτη μου μπέμπα! είναι 316 coupe του 97. Επειδή, όπως καταλάβατε δεν εχω καμία προηγούμενη εμπειρία, θέλω τη βοήθειά σας για να διαλέξω νεα ελαστικά. Απο τη γερμανία που ήρθε μεταχειρισμένη φορούσε ελαστικά 225/50-16 σε ζάντες της μαμας bmw, τα barum bravuris 1, τα οποία φαίνονται να έχουν ψωμί, αλλα είναι τελείος ξερά αφού γλυστράνε για πλάκα, ακόμα και στο λίγο απότομο φρενάρισμα. Τί λέτε λοιπόν? Να μείνω κατ' αρχήν στα 225/50-16 ή να κατέβω στα 205/55-16? Τί μάρκα να βάλω? Δεν ενδιαφέρομαι για ατελέιωτα drift. Θέλω κράτημα και κάπως λογική τιμή. Ευχαριστώ.......
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 23-05-08, 16:34
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Βάλε χωρίς δεύτερη σκέψη 205-55-16. Θα πηγαίνει λίγο καλύτερα το αμάξι, και θα έχεις λίγο μικρότερη κατανάλωση, χωρίς να χάνεις τπτ ουσιαστικό.
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 23-06-08, 20:20
Το avatar του χρήστη mikevchq
mikevchq Ο χρήστης mikevchq δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-06-2005
Μηνύματα: 75
mikevchq is an unknown quantity at this point
Συμφωνω με τον nick_compact, στα 1600 το 225 παει πολυ.. Και μην περιμενεις και πολλα απο drift εκτος κι αν διατιθεσαι να πιεις τον δισκο σου χεχε..

Να κανω μια ερωτηση τωρα.. Διαβαζω το thread απο την αρχη γιατι ηρθε η ωρα να αλλαξω ελαστικα, αλλα δεν εχω βγαλει καποια ακρη.. Εχω ενα E36 sedan 316i και φοραω εδω και 4 χρονια τα Goodyear Hydragrip. Ωραιο ελαστικο, ειδικα στο νερο αλλα πολυ σκληρο και δεν ζεσταινεται και ευκολα.. Τι εχετε να μου προτεινετε τωρα? Θα ηθελα κατι πιο μαλακο, να μπορει να τα βαζει με τις θερμοκρασιες του καλοκαιριου, ειδικα στα φρεναρισματα που απο τοτε που εχω το αυτοκινητο εχω την εντυπωση οτι πασχει αρκετα στον τομεα αυτο, αλλα και σε βροχερο καιρο. Το αμαξι γενικως το βαζω σε στροφες κτλ και γουσταρω αν παιξω και καμια συμπλεκτια να κοσκινισει και λιγο τον ποπο του. Περιμενω προτασεις!
__________________
M .-
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.