Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-10-08, 12:41
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
Thumbs up turbo...

Λοιπόν...είμαι ενας κολλημενος με τα αμαξια γι αυτό ψάχνω λύσεις για βελτίωση καθώς τα 122hp πλέον μου είναι λίγα...ξέρω πως ανοίγοντας αυτο το threat θα ακούσω αρνητικά σχόλια και τα λοιπά και όπως πάντα κάπιοι θα έχουν την διάθεση να κράξουν...όμως αξίζει να ακούσω 2-3 αποψείς σωστές που θα δώσουν κάποιοι σχετικοί πάνω σε αυτο το θέμα...λοιπόν σήμερα πήρα τηλ στον αντιπρόσωπο της εταιρίας JE pistons...ο εν λόγω κύριος μου μίλησε πολύ ευγενικά κ ήταν πολύ εξυπηρετικος όπως πολλοί απο εσάς γνωρίζετε...μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι αλλά μπορει να στείλουμε δείγμα για πιστονια custom μαζί και μπιέλες...και αυτό θα στοιχίζει 30% παραπάνω.μου είπε χαρακτηριστικά αν κάνουν πχ 650ευρο θα σου βγει 850-900 ευρο...βέβαια δεν καταλάβα αν εννοούσε όλα ή το ενα...οπότε πιστονια μαζι με ελατηρια και μπιελες θα ειμαι οκ...το θέμα ειναι απο κει κ πέρα...είχαν ανοιχτει πολλα threat οπου λέγαμε αν αν γίνει τουρμπισμα θα σπάσει...και ρωτάω...τώρα θα χει πρόβλημα?ο ιδιος ο αντιπροσωπος μου είπε ότι προτεινουμε να αλλαχτούν και τα μπουζόνια κεφαλής (σωστα τα είπα?) κ μετα τον ρώτησα αν θα χω πρόβλημα κ μου είπε αλλοι έχουν άλλοι όχι...απο πιστονια κ μπιέλες θα εισαι οκ ομως....πάντως ο κύλινδρος δεν σπάει με τπτ...

Και θέλω να ρωτήσω εσάς...τι άλλο πρεπει να αλλαχτεί για σιγουρα αποτελέσματα?...τι γίνετε στην πράξη?εκκεντροφόροι κ στροφαλος θα έχουν πρόβλημα?...θέλω γνώμες

Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-10-08, 18:17
Το avatar του χρήστη Libanner
Libanner Ο χρήστης Libanner δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 949
Libanner will become famous soon enough
Εμείς φίλε τα είπαμε στο shout box...

την αποψή μου την άκουσες

<<για να πεις οτι το τουρμπιζεις πρεπει να βρεις εναν σωστο μαστορα πρωτα που θα το αναλάβει.Δε θελω να σε χαλάσω αλλά σωστος μάστορας δε θα το αναλάβει αυτο το Εγχείρημα>>
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-10-08, 18:21
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Κατ'αρχας...δεν εχουν ποτε προβλημα οι εκκεντροφοροι στο τουρμπισμα. Εδω αν δεν κανω λαθος δεν εχεις καν εκκεντροφορους εσυ.

Δευτερον, το προβλημα δεν ειναι τι σπαει και τι δεν σπαει. Το προβλημα ειναι το πως θα δουλεψει. Τουρμπο σε valvetronic μοτερ ειναι ΠΑΡΑ πολυ πολυπλοκη υποθεση και σιγουρα θελει τουλαχιστον καποιον παραλληλο εγκεφαλο για να προγραμματιστει καταλληλα. Ειναι παρα πολυ πολυπλοκο συστημα και κανεις δεν μπορει ετσι απλα να σου πεταξει πανω μερικα πιστονια, μπιελες, ενα σαλιγκαρι και να σου πει "παρτο και φυγε". Δεν βαζουν ευκολα δαχτυλο στο δικο σου μοτερ και υπαρχει σοβαρος λογος που δεν το κανουν, και οι εταιριες θελουν λεφτα, δεν ειναι τυχαιο το οτι δεν υπαρχουν κιτ στο εμποριο. Μετα, ΑΝ δουλεψει, αυτο που χρειαζεται ειναι αλλο συστημα τροφοδοσιας καυσιμου (σχεδον τα παντα αλλαγη) και ψυξη.

Εγω στην θεση σου ΟΥΤΕ που θα το σκεφτομουν να πειραξω αυτο το μοτερ. Δεν πιστευω οτι ακομα και αν το πληρωσεις 2 φορες πανω οτι θα δουλεψει ποτε σωστα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 02-10-08 στις 18:23
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-10-08, 18:28
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
God δεν ειναι valvetronic....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-10-08, 18:34
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw116isport Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...είμαι ενας κολλημενος με τα αμαξια γι αυτό ψάχνω λύσεις για βελτίωση καθώς τα 122hp πλέον μου είναι λίγα...ξέρω πως ανοίγοντας αυτο το threat θα ακούσω αρνητικά σχόλια και τα λοιπά και όπως πάντα κάπιοι θα έχουν την διάθεση να κράξουν...όμως αξίζει να ακούσω 2-3 αποψείς σωστές που θα δώσουν κάποιοι σχετικοί πάνω σε αυτο το θέμα...λοιπόν σήμερα πήρα τηλ στον αντιπρόσωπο της εταιρίας JE pistons...ο εν λόγω κύριος μου μίλησε πολύ ευγενικά κ ήταν πολύ εξυπηρετικος όπως πολλοί απο εσάς γνωρίζετε...μου είπε ότι δεν υπάρχει κάτι αλλά μπορει να στείλουμε δείγμα για πιστονια custom μαζί και μπιέλες...και αυτό θα στοιχίζει 30% παραπάνω.μου είπε χαρακτηριστικά αν κάνουν πχ 650ευρο θα σου βγει 850-900 ευρο...βέβαια δεν καταλάβα αν εννοούσε όλα ή το ενα...οπότε πιστονια μαζι με ελατηρια και μπιελες θα ειμαι οκ...το θέμα ειναι απο κει κ πέρα...είχαν ανοιχτει πολλα threat οπου λέγαμε αν αν γίνει τουρμπισμα θα σπάσει...και ρωτάω...τώρα θα χει πρόβλημα?ο ιδιος ο αντιπροσωπος μου είπε ότι προτεινουμε να αλλαχτούν και τα μπουζόνια κεφαλής (σωστα τα είπα?) κ μετα τον ρώτησα αν θα χω πρόβλημα κ μου είπε αλλοι έχουν άλλοι όχι...απο πιστονια κ μπιέλες θα εισαι οκ ομως....πάντως ο κύλινδρος δεν σπάει με τπτ...

Και θέλω να ρωτήσω εσάς...τι άλλο πρεπει να αλλαχτεί για σιγουρα αποτελέσματα?...τι γίνετε στην πράξη?εκκεντροφόροι κ στροφαλος θα έχουν πρόβλημα?...θέλω γνώμες

Ευχαριστώ


Να σου πω κατι...δεν το λυπασαι το αυτοκινητακι σου??
122 αλογα σου ειναι λιγα??
Εδωσες τοσα λεφτα για να παρεις αυτο το αυτοκινητο δεν ηξερες οτι εχει αυτη την δυναμη?
Ας επερνες κατι αλλο ποιο δυνατο.
Φιλικα στα λεω αυτα και χωρις να με παρεξηγησεις.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-10-08, 18:45
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
το τι ήξερα και το να επαιρνα κάτι αλλο ειναι λόγια...εγινε κ δεν αλλάζει...οποτέ θα παρακαλέσω να λείπουν τέτοιου είδους σχόλια...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-10-08, 18:57
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw116isport Εμφάνιση μηνυμάτων
το τι ήξερα και το να επαιρνα κάτι αλλο ειναι λόγια...εγινε κ δεν αλλάζει...οποτέ θα παρακαλέσω να λείπουν τέτοιου είδους σχόλια...

Ελα να σου πω τι γνωμη μου σου ειπα...Τιποτα παραπανω!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-10-08, 19:08
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
αυτο δεν ειναι γνώμη...αλλα σχόλιο...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-10-08, 19:23
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
στον καρρα ρωτησες??
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-10-08, 19:25
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw116isport Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο δεν ειναι γνώμη...αλλα σχόλιο...

γνωμη ειναι........αλλα επειδη δεν σου αρεσει σου κανει για "αρνητικο" σχολιο.....!!!!



η δικια μου γνωμη.......ανοιγεις ενα τρελο μετωπο..!!!!!!!!!
Να ξερεις οτι αυτο που πας να κανεις...δεν το εχει κανει αλλος....και οποιος μηχανικος το αναλαβει...ουσιαστικα κανει μια δοκιμη-πειραμα πανω στο δικο σου οχημα με δικα σου εξοδα....!!!!!!!!!!
προσωπικα αυτο αρκει για εμενα να πω οχι.......!!!!!!!

απο την αλλη αν εχεις το κουραγιο..να δεις το αυτοκινητο σου πειραματοζωο....και τα χρηματα + την ορεξη προχωρα.....!!!!!


το αν θα δουλεψει η οχι.......ουτε εγω το ξερω...ουτε εσυ...ουτε και ο μηχανικος σου....!!!!!!


κοιτα προς αλλαγη μοτερ 2.5.....!!!!!!!!!!!να
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.