Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-03-10, 21:06
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Αναβάθμιση ηχοσυστήματος

Μετά από 5 χρόνια που έχω τη 5αρα μου, μοντέλο του 1997, αποφάσισα να αναβαθμίσω το ηχοσύστημά μου, και να ξεφορτοθώ επιτέλους, το εργοστασιακό ραδιοκασετόφωνο (μην γελάτε παρακαλώ). Μετά απο ψάξιμο, σκέφτηκα να βάλω κάποια ραδιο-οθόνη, χωρίς να έχει CD player μιας και δεν θέλω να γεμίσω με χιλιάδες δισκάκια στο αμάξι, και να παίζω με στικάκι πλέον όλα μου τα τραγούδια. Επίσης θέλω να βάλω και σύστημα πλοήγησης navibox αν το γράφω καλά
Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο σύστημα καλό; Είναι πολύπλοκη η εγκατάσταση-συνδεσμολογίες; Κάποιο μαγαζί που κάνει καλές τέτοιες δουλιές εντός νομού Αττικής;
Επειδή έκανα ένα search και δεν βρήκα κάποιο παρόμοιο μήνυμα στο forum, αν έχει ξαναγραφτεί παρόμοιο μήνυμα από κάποιον, ας μου στείλει το link, για να μην επαναλαμβάνεται το θέμα ξανά και ξανά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bmw_trelamenos : 04-03-10 στις 21:08
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-03-10, 12:45
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
εαν εχεις διαβάσει το θέμα με τα Ε46 για την Οθονη πολαπλών λειτουργιών gps-tv-dvd-usb -sd card ready και σε ενδιαφερει κατι τετοιο το καταστημα που τα εισάγει στην θεσσαλονικη μου είπε οτι σε κανα δυο μηνες θα φερει και για Ε39 ( Με τις ιδιες ακριβώς λειτουργείες και OEM fit φυσικά)
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-03-10, 21:22
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Eχεις την διευθυνση αυτου του καταστηματος στην Θεσσαλονικη?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-03-10, 22:52
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Eχει και εδώ στην Αθήνα.Αμα θέλεις διάβασε το NAVI E46 εργοστασιακή εφαρμογή και θα βγάλουν τώρα και για Ε39 για να καταλάβης γιατί μιλάμε,και μόλις βρώ το link για το Ε39 θα στο βάλω για να δείς πως θα είναι...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-03-10, 18:34
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Καταλαβαίνω ότι το έχετε ψάξει, διάβασα και το αντίστοιχο topic, αλλά κινέζικο, ανώνυμη μάρκα, κάπου σκαλώνω. Αυτή η εταιρεία που λέτε, η Dynavin, τι background έχει γενικά;

Από την άλλη, βέβαια, κάποιος μπορεί να μου πει να βάλω ένα εμπορικό 2-din π.χ Alpine ή Kenwood, αλλά βρήκα ένα προσπέκτους στο internet, σχετικά με τις οδηγίες εγκατάστασηςς του λεγόμενου πλαισίου και στις εικόνες δείχνει πως μέσα από το "κουφάρι" που "κάθεται" η συσκευή, πρέπει να κοπεί ένα πλαστικό κομμάτι που είναι, αν κατάλαβα καλά του βαπορέτου του κλιματισμού. Τέτοια πράγματα, δεν τα θέλω καθόλου. Έχω στο παρελθόν καεί από τέτοια "κόψε-ράψε".

Μια άλλη λύση που σκέφτηκα, πέρα από το ΟΕΜ που μου αναφέρατε, το οποίο , όντως είναι φτυστό το εργοστασιακό, είναι να βάλω κάποια οθόνη-hub της Alpine, η οποία έχει 3-4 εκατοστά βάθος, δεν υπάρχει δηλαδή ο όγκος του κλασσικού 2-din πίσω. Το μόνο θέμα είναι πως συνδέεις USB, Bluetooth, Navi με modules. Έχετε ακούσει κάτι για αυτό; Ούτως ή άλλως δεν θα με χάλαγε να καταργησω τα CD Και να παίζω με στικάκι 200 GB όλα μου τα τραγούδια.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-03-10, 19:04
Το avatar του χρήστη georggge46
georggge46 Ο χρήστης georggge46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-11-2005
Μηνύματα: 548
georggge46 has a spectacular aura aboutgeorggge46 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw_trelamenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταλαβαίνω ότι το έχετε ψάξει, διάβασα και το αντίστοιχο topic, αλλά κινέζικο, ανώνυμη μάρκα, κάπου σκαλώνω. Αυτή η εταιρεία που λέτε, η Dynavin, τι background έχει γενικά;

Από την άλλη, βέβαια, κάποιος μπορεί να μου πει να βάλω ένα εμπορικό 2-din π.χ Alpine ή Kenwood, αλλά βρήκα ένα προσπέκτους στο internet, σχετικά με τις οδηγίες εγκατάστασηςς του λεγόμενου πλαισίου και στις εικόνες δείχνει πως μέσα από το "κουφάρι" που "κάθεται" η συσκευή, πρέπει να κοπεί ένα πλαστικό κομμάτι που είναι, αν κατάλαβα καλά του βαπορέτου του κλιματισμού. Τέτοια πράγματα, δεν τα θέλω καθόλου. Έχω στο παρελθόν καεί από τέτοια "κόψε-ράψε".

Μια άλλη λύση που σκέφτηκα, πέρα από το ΟΕΜ που μου αναφέρατε, το οποίο , όντως είναι φτυστό το εργοστασιακό, είναι να βάλω κάποια οθόνη-hub της Alpine, η οποία έχει 3-4 εκατοστά βάθος, δεν υπάρχει δηλαδή ο όγκος του κλασσικού 2-din πίσω. Το μόνο θέμα είναι πως συνδέεις USB, Bluetooth, Navi με modules. Έχετε ακούσει κάτι για αυτό; Ούτως ή άλλως δεν θα με χάλαγε να καταργησω τα CD Και να παίζω με στικάκι 200 GB όλα μου τα τραγούδια.
φιλε μου , χιλιες φορες καλυτερα ειναι να βαλεις κατι επωνυμο και αξιοπιστο με σωστη αποδοση που δεν θα σου δημιουργησει προβληματα οπως οι κινεζικες μαιμουδες και να τρεχεις καθε τρεις και λιγο με προβληματα...! Οσων αφορα το κοψε ραψε που λες, υπαρχουν καποιοι καλοι επαγγελματιες του χωρου που κανουν καταπληκτικη δουλεια με ειδικο κιτ τοποθετησης ! Αν δεν γνωριζεις καποιον ευχαριστως να σου προτινω εγω εναν, στον οποιο εφτιαξα το δικο μου !!
__________________
οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-03-10, 20:29
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw_trelamenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταλαβαίνω ότι το έχετε ψάξει, διάβασα και το αντίστοιχο topic, αλλά κινέζικο, ανώνυμη μάρκα, κάπου σκαλώνω. Αυτή η εταιρεία που λέτε, η Dynavin, τι background έχει γενικά;

Από την άλλη, βέβαια, κάποιος μπορεί να μου πει να βάλω ένα εμπορικό 2-din π.χ Alpine ή Kenwood, αλλά βρήκα ένα προσπέκτους στο internet, σχετικά με τις οδηγίες εγκατάστασηςς του λεγόμενου πλαισίου και στις εικόνες δείχνει πως μέσα από το "κουφάρι" που "κάθεται" η συσκευή, πρέπει να κοπεί ένα πλαστικό κομμάτι που είναι, αν κατάλαβα καλά του βαπορέτου του κλιματισμού. Τέτοια πράγματα, δεν τα θέλω καθόλου. Έχω στο παρελθόν καεί από τέτοια "κόψε-ράψε".

Μια άλλη λύση που σκέφτηκα, πέρα από το ΟΕΜ που μου αναφέρατε, το οποίο , όντως είναι φτυστό το εργοστασιακό, είναι να βάλω κάποια οθόνη-hub της Alpine, η οποία έχει 3-4 εκατοστά βάθος, δεν υπάρχει δηλαδή ο όγκος του κλασσικού 2-din πίσω. Το μόνο θέμα είναι πως συνδέεις USB, Bluetooth, Navi με modules. Έχετε ακούσει κάτι για αυτό; Ούτως ή άλλως δεν θα με χάλαγε να καταργησω τα CD Και να παίζω με στικάκι 200 GB όλα μου τα τραγούδια.
Φίλε αυτό δεν θέλουμε και εμείς να κόβουμε και να ράβουμε γιατί έχουν ακουστεί παράπονα.
Εξ΄άλου τα επώνυμα που έψαχνα, συγκεκριμένα ALPINE, στοίχειζαι 2000,00 euro, και έχεις και τα κοψίματα.Τώρα για τα Κινέζικα που λες όσοι τα βάλανε δεν έχουν πρόβλημα και μοίαζει με εγοστασιακό και έχει μόνο 450 euro. Φυσικά η απόφαση είναι δική σου.
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-03-10, 20:34
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georggge46 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου , χιλιες φορες καλυτερα ειναι να βαλεις κατι επωνυμο και αξιοπιστο με σωστη αποδοση που δεν θα σου δημιουργησει προβληματα οπως οι κινεζικες μαιμουδες και να τρεχεις καθε τρεις και λιγο με προβληματα...! Οσων αφορα το κοψε ραψε που λες, υπαρχουν καποιοι καλοι επαγγελματιες του χωρου που κανουν καταπληκτικη δουλεια με ειδικο κιτ τοποθετησης ! Αν δεν γνωριζεις καποιον ευχαριστως να σου προτινω εγω εναν, στον οποιο εφτιαξα το δικο μου !!
Μήπως είσαι προκατειλημένος με τα κινέζικα.Εχεις κάποια εμπειρία; Αν έχεις πές μας.
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-03-10, 21:09
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sierra Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως είσαι προκατειλημένος με τα κινέζικα.Εχεις κάποια εμπειρία; Αν έχεις πές μας.
Θα απαντήσω στο ερώτημα αυτό και ας μην απευθύνεται σε μένα. Εν μέρει έχω μια προκατάλειψη με τα κινέζικα, ακούγοντας κατά καιρούς, πριν από καμιά 3ετία βέβαια για ελλατωματικά προϊόντα ,π.χ. σίδερα που καιγόντουσαν, ή κινητά που "σκάγανε" κλπ, με κάποια επιφύλαξη βέβαια ως προς το μέγεθος της υπερβολής. Βέβαια, περιθώρια βελτίωσης υπάρχουνε, εξάλλου από ότι διάβασα και στο αντίστοιχο topic έρχεται με εγγύηση και από ότι λένε και τα παιδιά υπάρχει service και στην Αθήνα. Όμως τίθεται και θέμα απόδοσης σωστά; Δεν πιστεύω στα αμάξια σας που τα φροντίζετε κλπ να θέλετε να βάλετε κάποιο επώνυμο ή μη ηχοσύστημα ή navi ή ότιδηποτε άλλο , το οποίο να μην αποδίδει καλά. Αν αποδίδει καλά η συσκευή αυτή, ήχος, navi κλπ, και υπάρχουν σε βάθος χρόνου άτομα ικανοποιημένα, τότε ναι θεωρείται ευκαιρία.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bmw_trelamenos : 08-03-10 στις 21:19
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-03-10, 21:12
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georggge46 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου , χιλιες φορες καλυτερα ειναι να βαλεις κατι επωνυμο και αξιοπιστο με σωστη αποδοση που δεν θα σου δημιουργησει προβληματα οπως οι κινεζικες μαιμουδες και να τρεχεις καθε τρεις και λιγο με προβληματα...! Οσων αφορα το κοψε ραψε που λες, υπαρχουν καποιοι καλοι επαγγελματιες του χωρου που κανουν καταπληκτικη δουλεια με ειδικο κιτ τοποθετησης ! Αν δεν γνωριζεις καποιον ευχαριστως να σου προτινω εγω εναν, στον οποιο εφτιαξα το δικο μου !!
Στείλε μου pm αν θες και θα σου στείλω και εγώ το link από το προσπέκτους αυτό να δεις τι ΔΕΝ θέλω να κάνω στο αμάξι μου. Υποθέτω ότι έχεις 46αρι έτσι; Και από ότι ξέρω standard στο 46αρι κόβεται ένα λαμάκι και αντικαθίσταται. Αν θες τα λέμε pm.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.