Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 23-09-04, 13:12
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Ειχα αλλαξει τρεις φορες εγκεφαλο , μεχρι που αλλαξα αυτοκινητο + απο ψυχολογικους + μονο λογους , πηρα το Polo (6NF).
Φίλε μου φρίκαρα τελείως από αυτά που διάβασα στο post σου.

Εγώ από ψυχολογικούς και μόνο λόγους δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπάρω VW!!!
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 23-09-04, 13:15
RSM
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Συμφωνω απολυτα , μονο που πιστευω οτι αυτο θα ελεγε ΚΑΘΕ αντιπροσωπεια!!
TELOSPANTON........Den eimai edo oute na me katigoroune @ oute na katigoro........eiami edo gia na sizitao themata gia BMW ke na dino kanena xeraki opou boro na boithiso...........giafto as lixi to thema , ke na pame sto buisness as usual..........

nomizo oti oli tha simfonisete..........
THANX........
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 23-09-04, 13:33
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
Φίλε μου φρίκαρα τελείως από αυτά που διάβασα στο post σου.

Εγώ από ψυχολογικούς και μόνο λόγους δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπάρω VW!!!
Ασε!!Ειχα φτασει να ειμαι με το χειροφρενο στο χερι + στην ευθεια!!!Μια φορα οδηγουσε η μητερα μου,το εβαλε + πηγε να πεσει σε μια νταλικα που ηταν μπροστα της!! Σηκωσε απο μονη της χειροφρενο + μου το ειπε οταν γυρισε σπιτι!+αλλη μια της το σηκωσα εγω!!Επειτα το air condition δεν το χρησιμοποιουσα καθολου ουτε στο Polo!(Ετσι + αλλιως δε μου πολυ αρεσει)!Μονο στο μποτιλιαρισμα + αυτο για λιγο!
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 23-09-04, 13:52
Το avatar του χρήστη kostas*
kostas* Ο χρήστης kostas* δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-05-2004
Μηνύματα: 79
kostas* is on a distinguished road
Ε οχι και ετσι !!!!!! Και κερατας και δαρμενος!!!!

Απ οτι φαινεται καποιοι ειδαν αυτο το Forum ως μεσο για δωρεαν διαφημιση και ευκολο τροπο να ψαρευουν πελατες, πολυ λιγο με ενδιαφερει! Να ξερουν πως εδω υπαρχουν μελη με αποψη που δεν θα διστασουν να την εκφρασουν!

Αυτος ο χωρος που τους φιλοξενει ανηκει στον οδηγο και δημιουργηθηκε ωστε να μπορουν τα μελη να ανταλλασουν αποψεις και εμπειριες για οτιδηποτε εχει σχεση με το Bmw τους.

Ο καθενας ειναι σε θεση να κρινει και αναλογα να πραξει. Ειτε βαλει τσιπακι ειτε οχι, δικη του η αποφαση. Εγω περιεγραψα μια εμπειρια που ειχα με στοχο να βοηθησω τον αγοραστη, τον καποιο ευπιστο σαν και εμενα, ωστε να γνωριζει τι μελει γεννεσθαι σε περιπτωση βλαβης. Αν βρεθουν αλλοι 99 εδω μεσα που να εχουν βαλει τσιπ χωρις προβλημα τοτε ο υποψηφιος αγοραστης θα ξερει οτι υπαρχει 1% πιθανοτητα να παθει το ιδιο κοκ. Αυτη ειναι η ουσια του Forum και γι' αυτο το λογο ειμαι μελος. Αν με αυτο τον τροπο θιγονται τα αμεσα συμφεροντα καποιου δικο του προβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 23-09-04, 13:59
Το avatar του χρήστη kostas*
kostas* Ο χρήστης kostas* δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-05-2004
Μηνύματα: 79
kostas* is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Πριν ξεκινησω να πω οτι δεν ειμαι με το μερος κανενος!!(+ δεν γνωριζω προσωπικα κανενα!)
Η πρωτη ερωτηση του Brown δεν απαντηθηκε , νομιζω. Αν ολα πηγαν καλα με τον νεο εγκεφαλο (που προφανως θα ηταν λιγο-πολυ ιδιος με τον προηγουμενο) τοτε γιατι να εφταιγε το τσιπακι? Απλη λογικη του στιλ 1 + 1 κανει δυο δεν ειναι?
Προβλημα με τον εγκεφαλο του αυτοκινητου ειχα + γω οταν ειχα το Lupo ( χωρις τσιπακι) (τελειως "μαμα") , οπου ανοιγοντας το air contition , επειτα απο λιγο εσβηνε η μηχανη + ας πηγαινα με 140.Ειχα αλλαξει τρεις φορες εγκεφαλο , μεχρι που αλλαξα αυτοκινητο + απο ψυχολογικους + μονο λογους , πηρα το Polo (6NF).
Την τελευταια μαλιστα δεν επαιρνε καν μπροστα αφου μπλοκαρε + το immobilaiser.
Δεν καταλαβαινω την απορεια αλλα θα τα ξαναπω πολυ απλα.
Εβαλα τσιπακι στον εγκεφαλο, καηκε ο εγκεφαλος (οχι το τσιπακι), πηρα και εγκατεστησα καινουριο εγκεφαλο χωρις το τσιπ.
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 23-09-04, 14:07
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas*
Βεβαια δε λεω το τσιπακι ηταν πολυ καλο οσο αφορα τις επιδοσεις και το διαπιστωσα αμεσως οταν εβαλα καινουριο νορμαλ εγκεφαλο
Α,ΟΚ!!
Ομως απ'το παραπανω εξακολουθω να καταλαβαινω οτι το αφησες το τσιπακι + οτι με τον καινουριο εγκεφαλο δουλεψε κανονικα + ειδες διαφορα!!
Μαλλον η διατυπωση δεν ηταν καλη.
Να υποθεσω οτι πλεον εισαι κατα του τσιπαρισματος?Απο περιεργεια ρωταω γιατι τη συγκεκριμενη μετατροπη (τσιπακι) δεν την εχω κανει ποτε!!
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 23-09-04, 14:12
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Εχω στο μυαλο μου οτι το τσιπαρισμα εχει μεγαλες διαφορες σε αποδοση στα Turbατα (diesel + βενζινη) + οχι τοσο στα ατμοσφαιρικα!Ισχυει κατι τετοιο? Υπολογιζω +35-40% μεγιστη αποδοση στα πρωτα + κανα 10% το πολυ στα δευτερα!
Ανοιξτε μου τα ματια!! :o
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 23-09-04, 14:21
RSM
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Εχω στο μυαλο μου οτι το τσιπαρισμα εχει μεγαλες διαφορες σε αποδοση στα Turbατα (diesel + βενζινη) + οχι τοσο στα ατμοσφαιρικα!Ισχυει κατι τετοιο? Υπολογιζω +35-40% μεγιστη αποδοση στα πρωτα + κανα 10% το πολυ στα δευτερα!
Ανοιξτε μου τα ματια!! :o
THA ITHELA NA DIATIPOSO KATI......DEN EIMAI STO FORUM GIA NA ..OPOS LEI O KIRIOS KOSTAS "TSIBISO" KANENA FOUKARA!!!!!!! :
EIMAI BMW FREAK.....PRIN GENITHI O KIRIOS!
KE POLI AGAPI STA E30 M3...........

GOUSTARO TO BIMMER KE AFTO MOMO FILE KOSTA!
EDO MILAME GIA BMW.........OXI NA TSIBAME PELATES!
LIGO PIO METRIMENA TO LOGIA SOU , SE PARAKALO!

KE AN EIMAI ANEPITHIMITOS.....NA MOU TO PITE KE XATHIKA!
EYXARISTO!
RSM

@ AN THES MIA TEXNIKH EXIGISI GIA TO TSIPARISMA EIMAI STYN DIATHESI SOU OCTANE........
Απάντηση με παράθεση
  #79  
Παλιά 23-09-04, 14:27
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane
Εχω στο μυαλο μου οτι το τσιπαρισμα εχει μεγαλες διαφορες σε αποδοση στα Turbατα (diesel + βενζινη) + οχι τοσο στα ατμοσφαιρικα!Ισχυει κατι τετοιο? Υπολογιζω +35-40% μεγιστη αποδοση στα πρωτα + κανα 10% το πολυ στα δευτερα!
Ανοιξτε μου τα ματια!! :o
τα ποσοστά που αναφέρεις είναι πολύ μεγάλα. Αλλά σε γενικές γραμμές είναι όπως τα λες. Βλέπεις στα turbo λιγάκι να ανεβάσεις τη πίεση, και να δώσεις και λίγο παραπάνω καύσιμο και είσαι τζετ. Από τα ατμ είναι πολύ πιο δύσκολο να 'βγάλεις' άλογα γι αυτό πολλές φορές το κόστος της βελτίωσης είναι δισανάλογο με το αποτέλεσμα.

Κυρίως τα turbo diesel ξυπνάνε πολύ, βλέπε 320td & 330td, E270, VW TDi, you get the picture...βλέπε: τρελές ροπές...

RSM διόρθωσέ με αν είμαι λάθος.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S38B38 Monsta : 23-09-04 στις 14:30
Απάντηση με παράθεση
  #80  
Παλιά 23-09-04, 14:33
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta
τα ποσοστά που αναφέρεις είναι πολύ μεγάλα
Ειπα να γραψω τα μεγιστα δυνατα που πιστευω οτι θα εδινε μια τετοιου ειδους μετατροπη!! :o
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.