Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-03-11, 20:45
spiros xania m3 Ο χρήστης spiros xania m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 90
spiros xania m3 is on a distinguished road
Thumbs up eaton compressor kit for bmw e36 m3

Γεια σας παιδια ειδα το θεμα μα το ess και σκεφτηκα να ρωτησω κι εγω ρωτησα σε μια ελληνικη εταιρια για ενα light κιτ(δλδ με κλειστο μοτερ) και μου προτεινε την εταιρια της eaton ειναι γνωστη εταιρια τουλαχιστον στην αμερικη eaton kai paxton και αρκετα αξιοπιστη.τους ειπα οτι θα το δουλεψω με αγραφο και με 630cc μπεκ χταποδι supersprint καταλυτες κτλ..και η τιμη που μου ειπαν ηταν σε πολυ λογικα πλαισια δλδ?3500 τελειομενο και μου το στελνουν χανια..το μονο που θα κανω εγω δλδ ο προγραμματοστης μου θα μου προγραματισει το αναλογο προγραμμα στον αγραφο.εμενα μου φαινεται special τιμη και το σκεφτομαι παρα πολυ. η αποδοση +100αλογα μεπιεση γυρω στο 0,5με 0,6.ο συγκεκριμενος κομπρεσορας πολυ καλιστα να δουλεψει εως και 600 αλογα αλλα βεβαια εκει ανοιγεις μοτερ και το κανεις σφυρηλατο και εχεις ησυχο το κεφαλακι σου. στην τιμη παρεχονται ειναι πληρες κιτ παραγγελια απο αμερικη.κατα την γνωμη μου ο κομπρεσορας ειναι η καλυτερη λυση εχεις δυναμη παντου καιπιο αξιοπιστη...οχι βεβαια οτι με χαλαει και το τουρμπο αλλα εκει θελεις να ριξεις πολυ χρημα ,εκει που πας με 2000στροφες και με το που παει 3και κατι σου παιζει το χτυπο και πας στο πορπαγκαζ δεν το θελω να το κανω ετσι να το ειχα φια αγωνιστικη χρση θα του τα ριχνα τα ευρω,γι αυτο θα διαλεξω την πιο φτηνη λυση και θα ειμαι πολυ ηκανοποιημενος ...περιμενω και τις δικες σας γνωμες!!!! ευχαριστω!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-03-11, 21:40
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
3500 ειναι παρα πολυ λιγα για κομπλε κιτ.

Μηπως δεν υπολογισες τους τελωνειακους δασμους??
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-03-11, 22:48
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
ακουγεται παρα πολυ καλο!αλλα γενικως εγω ειμαι επιφυλακτικος με τα turbo και τους kopressor!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-03-11, 23:29
spiros xania m3 Ο χρήστης spiros xania m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 90
spiros xania m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
3500 ειναι παρα πολυ λιγα για κομπλε κιτ.

Μηπως δεν υπολογισες τους τελωνειακους δασμους??
τελικη τιμη ειναι αυτη που σου ειπα .3500eτελειωμενο και τοστελνει χανια το μονο που θα κανω ειναι να περασω το καταλληλο προγραμμα στον αγραφο.και μενα μου φανηκε οταν μου ειπε την τιμη αρκετα χαμηλη αλλα αυτη ειναι ομως ,να σου πω και την εταιρια που μιλησα στην αθηνα testa corse λεγεται το κανει παραγγελια ερχεται σε καμια 10αρια μερες απο αμερικη και η τιμη ειναι 3500 με τα παντα φορους τοποθετηση ολα κομπλε,ειναι πολυ καλη περιπτωση και το σκεφτομαι παρα πολυ!!μου σε φαινεται παραξενο καθολου φιλε μου αυτα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-03-11, 23:45
spiros xania m3 Ο χρήστης spiros xania m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 90
spiros xania m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από parouskas Εμφάνιση μηνυμάτων
ακουγεται παρα πολυ καλο!αλλα γενικως εγω ειμαι επιφυλακτικος με τα turbo και τους kopressor!
Γεια σου φιλε μου,μην εισαι καθολου επιφυλακτικος αμα κανεις αυτα που πρεπει και να γινει σωστη δουλεια ολα θα ειναι μια χαρα!!!σε ενα light set up o kompessor κατα την γνωμη μου παντα πιστευω ειναι η καλυτερη λυση αν θες παλι αποτομα ξεσπασματα και πολλα αλογα πας σε turbo αλλα εκει παλι θες πολλα μα πολλα ευρω(πιστονια, μπιελες,αγραφο και αλλα πολλα!!!)βεβαια οταν πας στο δυναμομετρο θα σπασει και τα ραουλα...οχι βεβαια οτι δεν υπαρχουν kompressor kit για extreme φασεις και εκει παλι θες πολλα ευρω ..εγω θελω ενα light set up ετσι για να γινει παιχνιδιαρικο οχι οτι δεν ειναι καιτωρα αλλα με τον κομπρεσορα θα γινει ακομα πιο παιχνιδιαρικο καταρχην εχεις παντου δυναμη .το δουλευεις γυρω στο 0,5-0,6 και εισαι +100 μια χαρα!!!! και δεν ανοιγεις καθολου μοτερ κλειστο!!!!ειναι καλη φαση παντως φιλε μου!!!!και οπως σου ειπα και προηγουμενος μην εισαι καθολου επιφυλακτικος αν γινουν σωστα ολα θα ειναι μια χαρα!!!! αυτα!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-03-11, 00:46
nick1 Ο χρήστης nick1 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Μηνύματα: 126
nick1 is on a distinguished road
προσεχε τους αγραφους εγκ. δεν ξερουν να τους ρυθμισουν, προχωρα μονο αν το προγραμμα και ο εγκεφαλος μαζι με τον κομπρ. πανε πακετο, επισης κανε συμφωνια το προγραμμα να μην ειναι κλειδωμενο, αλλιως αν δεν εισαι ευχαριστημενος θα εχεις προβλημα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-03-11, 22:32
spiros xania m3 Ο χρήστης spiros xania m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 90
spiros xania m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick1 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσεχε τους αγραφους εγκ. δεν ξερουν να τους ρυθμισουν, προχωρα μονο αν το προγραμμα και ο εγκεφαλος μαζι με τον κομπρ. πανε πακετο, επισης κανε συμφωνια το προγραμμα να μην ειναι κλειδωμενο, αλλιως αν δεν εισαι ευχαριστημενος θα εχεις προβλημα
γεια σου φιλε μου μα ηδη φοραω αγραφο και απλως θα βαλω το κιτ του κομπρεσορα αυτος που θα μου το προγραματισει ειναι πολυ καλος γνωστης του εχω απολυτη εμπιστοσυνη !!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.