Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 08-06-04, 13:32
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cmos_ioan
Παιδιά κι έγω αντιμετωπιζω τριξίματα από το παράθυρο της θέσης του οδηγού. Το κακό είναι ότι δεν εμφανίζονται σε μόνιμη βάση. Προφανώς κάτι δεν κάθεται καλά. Δεν ξέρω τι να κάνω?
Sometimes more is less frustrating
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-03-11, 22:17
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Επαναφερω αυτο το threadaki το οποιο ηταν θαμμενο καπου στην ιστορια! Θα ηθελα να πειτε τις εμπειριες σας απο τριξιματα και πως τα αντιμετωπισατε.

Εγω στην Ζ γενικα δεν εχω τριξιματα που εχω διαβασει στο νετ ΕΚΤΟΣ απο ενα απιστευτα ενοχλητικο στην πισω κονσολα μεταξυ καθισματων εκει που καθεται το softtop. Επειδη δεν εχω καταφερει να το λυσω ακομα προσωρινα εχω βαλει ενα κομματι υφασμα να σηκωνει την κουκουλα λιγο (εχω το hardtop οποτε ειναι μονιμα ανοιχτη). Το θεμα ειναι οτι εχω βρει ακριβως απο που προερχεται οποτε το τριημερο που μας ερχεται εχω σκοπο να ξηλωσω την πισω κονσολα και να βαλω μονωτικη ταινια και felt οπου μπορεσω. Εχετε μηπως καποια παρομοια εμπειρια? Καποια καλυτερη λυση μηπως?
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-03-11, 00:19
merbeind Ο χρήστης merbeind δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Μηνύματα: 131
merbeind is on a distinguished road
Eμενα εκανε απο το ντουλαπακι που ειναι αναμεσα στα καθισματα και πιο συγκεκριμενα στο σημειο που κουμπωνει.Εβαλα μια λεπτη ταινιουλα και ολα ok.Kατι αλλο δεν εχω παρατηρησει εκτος απο τις ποτηροθηκες μονο οταν ειναι ανοιγμενες ομως
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-03-11, 22:27
Το avatar του χρήστη vaspap
vaspap Ο χρήστης vaspap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 546
vaspap is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aVog Εμφάνιση μηνυμάτων
Symfwnw apoluto kai me tous duo. kai sto diko mou Z4 exw pou kai pou triksimata apo to desimo tou anemothorako panw sto roll bar opws kai exw ena mirko fisima stin akmi tou parathyrou tou odhgou alla ayto akougete meta ta 150. oso gia triksimata genika den mporw na pw oti exw. den kserw eseis an exete paratirisei tipota allo.
Για το φισιγμα θα πρεπει να ρεγουλαρης το λαστιχο παραθυρου της κουκουλα, το λαστιχακι εχει διπλη οψη για να καλυπτη τις βιδες, αν χαλαρωσεις τις βιδες κατεβαινει πιο κατω και μετα σφιγγης παλι, μπορει να χριαστει να βαλεις ροδελιτσες για να βγει πιο εξω, πραξε αναλογα.
και θα διορθωθει το φυσιγμα συμαντικα!!
__________________
δεν οδηγω γρηγορα αυτοκινητα.... οδηγω τα αυτοκινητα γρηγορα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-06-11, 01:24
panosvas Ο χρήστης panosvas δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-07-2009
Μηνύματα: 1
panosvas is on a distinguished road
Μου φαίνεται περίεργο όταν τη στιγμή που έχω τραγικούς θορύβους μέσα στη Z4, γράφουν κάποιοι πως υπάρχουν λίγοι έως ανύπαρκτοι τριγμοί... Ο λόγος είναι πως το αυτοκίνητο το έχω 2+κάτι χρόνια και τα τριξίματα υπήρχαν πριν το εξάμηνο. Να διευκρινήσω πως δεν κακομεταχειρίζομαι το αυτοκίνητο, αντιθέτως, φίλοι με κατηγορούν πως άδικα πάει στα χέρια μου. Έχω καταλάβει πολλές φορές μέσα σ΄αυτά τα 2+κάτι χρόνια πως η <<ποιότητα>> σ΄αυτό το αυτοκίνητο δυστυχώς είναι ανύπαρκτη και δεν αναφέρομαι μόνο από άποψης τριγμών....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-07-11, 18:27
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panosvas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου φαίνεται περίεργο όταν τη στιγμή που έχω τραγικούς θορύβους μέσα στη Z4, γράφουν κάποιοι πως υπάρχουν λίγοι έως ανύπαρκτοι τριγμοί... Ο λόγος είναι πως το αυτοκίνητο το έχω 2+κάτι χρόνια και τα τριξίματα υπήρχαν πριν το εξάμηνο. Να διευκρινήσω πως δεν κακομεταχειρίζομαι το αυτοκίνητο, αντιθέτως, φίλοι με κατηγορούν πως άδικα πάει στα χέρια μου. Έχω καταλάβει πολλές φορές μέσα σ΄αυτά τα 2+κάτι χρόνια πως η <<ποιότητα>> σ΄αυτό το αυτοκίνητο δυστυχώς είναι ανύπαρκτη και δεν αναφέρομαι μόνο από άποψης τριγμών....
Μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμενος? Παραδειγματα?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 08-07-11, 10:18
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panosvas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου φαίνεται περίεργο όταν τη στιγμή που έχω τραγικούς θορύβους μέσα στη Z4, γράφουν κάποιοι πως υπάρχουν λίγοι έως ανύπαρκτοι τριγμοί... Ο λόγος είναι πως το αυτοκίνητο το έχω 2+κάτι χρόνια και τα τριξίματα υπήρχαν πριν το εξάμηνο. Να διευκρινήσω πως δεν κακομεταχειρίζομαι το αυτοκίνητο, αντιθέτως, φίλοι με κατηγορούν πως άδικα πάει στα χέρια μου. Έχω καταλάβει πολλές φορές μέσα σ΄αυτά τα 2+κάτι χρόνια πως η <<ποιότητα>> σ΄αυτό το αυτοκίνητο δυστυχώς είναι ανύπαρκτη και δεν αναφέρομαι μόνο από άποψης τριγμών....

7 χρόνια κλεισμένα... Παραγγελία 8/2003 και άδεια 2/2004 το αυτοκίνητο! Ε85 2.5i έχω με αρκετά παντιλίκια στο ενεργητικό της. Ούτε βέβαια πίστα αλλά ούτε και απλή οδήγηση και σε καμία περίπτωση δεν προσέχω λακούβες κτλ! Άρα κάνω χρήση με πολλές πιθανότητες να έχω τριξίματα!!!

Ωστόσο πέρα από της θήκες για τον καφέ που τρίζουν καμιά φορά και ίσως λίγο το τασάκι δεν ακούω τίποτα άλλο. Επίσης ένα πρόβλημα που υπάρχει και έχω αναφέρει στο φόρουμ είναι ότι ακούγεται ένας περίεργος θόρυβος και έντονος σαν να είναι μέσα στην καμπίνα αλλά δεν είναι!!!! Λασκάρει λίγο η μπάρα θόλων και δημιουργεί ένα θόρυβο σαν τρίξιμο. Μόλις σφιχτεί(16άρι κλειδί) αμέσως σταματάει ο θόρυβος!

7+ χρόνια λοιπόν δεν έχω κανένα παράπονο για τριξίματα και ποιότητα κατασκευής και πλαστικών και ίσα ίσα τα θεωρώ πολύ ποιοτικά!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.