Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 24-12-11, 01:38
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω αν εισαι ανετος με το αδηλωτο ή το θες δηλωμενο οπωσδηποτε γιατι αν το θες δηλωμενο τοτε πας σε γνησιο ξεκαθαρα.Π λιγους μηνες πουλαγανε (αποσυρθηκε γιατι δεν βρεθηκε σοβαρος αγοραστης) το ασημι το γνησιο+ελληνικο 321 απο το Κιατο.Αυτο το αμαξι ειναι απο τα ελαχιστα αριστα που εχουνε μεινει,ο ιδιοκτητης εχει φτιαξει τα παντα,το εχει στα πουπουλα και πραγματικα αξιζει τα λεφτα του.
Συμφωνώ και επαυξάνω για το ασημί το θυμάμαι και εγώ!!
Φαινόταν πολύ καλό!!!
Ότι πληρώνεις παίρνεις Γιάννη ισχύει..
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 24-12-11, 02:14
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Το οτι αν κανετε καποια ζημια σε καποιον (μιλαμε για ατυχημα με τραυματισμο ή θανατο, οχι αστεια συμβαντα με λαμαρινες), η ασφαλιστικη σας θα πει "κυριε, μας εχετε δηλωσει 2 λιτρα κ ειστε 3, αδειαστε τωρα τις τσεπες σας (μαζι με των παιδιων σας κ των εγγονιων σας) στον παθοντα", δεν θα το αναφερει κανεις?

Γιατι βλεπω να μιλατε για τεκμηρια κ τελη κ μου φαινεται αστειο, μπροστα στα τρελλα χιλιαρικα που θα δωσετε αν γινει κατι τετοιο...
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 24-12-11, 03:28
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Να αγιάσει το στόμα σου.. Δεν με αφήνει και για θετική, ούτε για μία και ήθελα να σου δώσω 5-6 Αισθάνομαι λες και διαβάζω τον εαυτό μου εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...6&postcount=63 που τα άκουσα για τα καλά και εγκατέλειψα..
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 24-12-11, 07:21
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Red face .......

Παιδια το θεμα του αδηλωτου το εχουμε αναλυσει.....εγω ειμαι εναντιον ξεκαθαρα το ξερετε οι περισσοτεροι εξαλλου (Μ3 Ε36 2990 δηλωμενο-Μ3 Ε46 γνησιο-Μ3 Ε30 2.302 δηλωμενο) αυτα ειχα με κοπο και βασανα τα τελευταια χρονια και εκοβα απο αλλου για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.Τωρα απο εκει και περα ο καθενας επιλεγει......αν προσεξατε παραπανω του ειπα να ασχοληθει με 2 γνησια (το ασημι και το βιολετι) και ενα δηλωμενο (το μπλε).

Συμφωνω μαζι σας παιδια και καλα κανετε και επιμενετε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 24-12-11, 07:55
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Είναι μεγάλο λάθος η αδήλωτη μετατροπή.

Κανένα Ε36 δεν έχει έκτακτη εισφορά γιατί είναι πάνω από 10 ετών.

Επίσης το τεκμήριο είναι 10.100 και τα τέλη 880.

Δεν θα το ρίσκαρα με τίποτε για να μπλέξω με τις ασφαλιστικές που ειδικά τώρα το ψάχνουν πάρα πολύ για να μην σε αποζημιώσουν.

Ειδικά μιας και εγώ είμαι παθών με κατάσχεση αυτοκινήτου μέχρι να το δηλώσω, σε τυπικό μπλόκο ενώ είχα και τιμολόγιο τοποθέτησης.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 24-12-11, 08:28
Το avatar του χρήστη E36 M POWER
E36 M POWER Ο χρήστης E36 M POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-09-2007
Μηνύματα: 1.044
E36 M POWER will become famous soon enoughE36 M POWER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μεγάλο λάθος η αδήλωτη μετατροπή.

Κανένα Ε36 δεν έχει έκτακτη εισφορά γιατί είναι πάνω από 10 ετών.

Επίσης το τεκμήριο είναι 10.100 και τα τέλη 880.

Δεν θα το ρίσκαρα με τίποτε για να μπλέξω με τις ασφαλιστικές που ειδικά τώρα το ψάχνουν πάρα πολύ για να μην σε αποζημιώσουν.

Ειδικά μιας και εγώ είμαι παθών με κατάσχεση αυτοκινήτου μέχρι να το δηλώσω, σε τυπικό μπλόκο ενώ είχα και τιμολόγιο τοποθέτησης.
εχεις δικιο με την εκτακτη εισφορα, και ειναι λαθος μου που το ανεφερα μιας και το δικο μου ειναι δηλωμενο 2007 μοντελο χρονολογια παραλαβης απο το ΟΔΔΥ και μου την θεσανε κανονικα....
αλλα οσον αφορα το τεκμηριο ειμαι σιγουρος οτι ειναι καπου στα 18000, ή μηπως και αυτα εχουν να κανουν με τη χρονολογια και γι'αυτο ειναι τοσο αυξημενο το δικο μου;
__________________

Heaven above you...
Heaven beneath you...
///M POWER
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 24-12-11, 08:29
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
θα συμφωνησω με τα παιδια παραπανω...οχι αδηλωτο το καθημερινο αμαξι..ειναι τελειως λαθος..οπως και μετατροπη ενα πολυ δυνατο αμαξι..η μετατροπη παντα εχει "χουγια"..χιλιες φορες να ακριβοπληρωσεις και να ακριβοπληρωνεις ενα αμαξι μαμα...παρα να τρεμεις καθε φορα που θα σε σταματησουν..και τα bmw..ιδιως 30αρια-36αρια τα εχουν αδυναμια..γιατι ειναι πολλα τα αδηλωτα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 24-12-11, 08:47
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 M POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις δικιο με την εκτακτη εισφορα, και ειναι λαθος μου που το ανεφερα μιας και το δικο μου ειναι δηλωμενο 2007 μοντελο χρονολογια παραλαβης απο το ΟΔΔΥ και μου την θεσανε κανονικα....
αλλα οσον αφορα το τεκμηριο ειμαι σιγουρος οτι ειναι καπου στα 18000, ή μηπως και αυτα εχουν να κανουν με τη χρονολογια και γι'αυτο ειναι τοσο αυξημενο το δικο μου;
Έχει να κάνει με την πρώτη άδεια στην Ελλάδα.

Δες στο pdf αρχείο τα τεκμήρια και τις εισφορές.
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf Car Tekmiria-Road Tax 2012.pdf (75,1 KB, 19 εμφανίσεις)
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 24-12-11, 16:44
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι μεγάλο λάθος η αδήλωτη μετατροπή.

Κανένα Ε36 δεν έχει έκτακτη εισφορά γιατί είναι πάνω από 10 ετών.

Επίσης το τεκμήριο είναι 10.100 και τα τέλη 880.

Δεν θα το ρίσκαρα με τίποτε για να μπλέξω με τις ασφαλιστικές που ειδικά τώρα το ψάχνουν πάρα πολύ για να μην σε αποζημιώσουν.

Ειδικά μιας και εγώ είμαι παθών με κατάσχεση αυτοκινήτου μέχρι να το δηλώσω, σε τυπικό μπλόκο ενώ είχα και τιμολόγιο τοποθέτησης.
εσενα αγορι μου σε καρφωσανε...τον κοβω φετες..!!!!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 24-12-11, 17:02
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα απο εκει και περα ο καθενας επιλεγει......αν προσεξατε παραπανω του ειπα να ασχοληθει με 2 γνησια (το ασημι και το βιολετι) και ενα δηλωμενο (το μπλε).

Συμφωνω μαζι σας παιδια και καλα κανετε και επιμενετε.
Το βιολετί τι είναι?
Αν θες στείλε PM...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.