Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-03-07, 23:13
Το avatar του χρήστη Johnyb
Johnyb Ο χρήστης Johnyb δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 355
Johnyb is on a distinguished road
Το βάρος του πόσο είναι?Μήπως γίνεται πολυ μπροστόβαρο ένα coupe?
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 20-03-07, 23:21
Το avatar του χρήστη drohos
drohos Ο χρήστης drohos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 267
drohos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Μη με ανυσηχείτε τώρα!
Διάβασα κάπου στο thread ότι οι τρύπες υπάρχουν έτοιμες, έτσι? Χρειάζεσαι μόνο τα extra πραγματάκια για να δέσει (φωλιές κλπ δεν ξέρω πως ακριβώς λέγονται)
Ελπίζω να κατάλαβα σωστά και οι τρύπες να λείπουν μόνο από τα USA spec M3 και στο δικό μου (316 compact '95 ελληνικό) να μπαίνει. Sorry που ρωτάω και ξαναρωτάω αλλά έχω πάρει απόφαση να το βάλω και δεν θέλω να κάνω καμιά πατάτα και να μου μείνει στο χέρι. Άσε που δεν είχα καμία ιδέα ότι υπάρχει, εδώ το έμαθα.
οι τρύπες υπάρχουν αλλα δεν έχει το σπείρωμα,θα πρέπει να πάρεις το σπείρωμα το οποιο θα πρέπει να κολληθεί μέσα στις τρύπες από ότι είδα σε κάτι φωτός από τοποθέτηση σε compact
__________________
http://img517.imageshack.us/img517/930/clipboardvp6.jpg
The Joy of driving in compact size
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 20-03-07, 23:30
Το avatar του χρήστη drohos
drohos Ο χρήστης drohos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 267
drohos is on a distinguished road
πρέπει όμως να ανοιχτεί στα 11 χιλιοστά όπως προαναφέρθηκε
να δες εδώ




οι φωτός είναι από το 318ti.org
__________________
http://img517.imageshack.us/img517/930/clipboardvp6.jpg
The Joy of driving in compact size
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 20-03-07, 23:53
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Μπορώ να πω πως επιτέλους κατάλαβα ακριβώς τι παίζει με αυτό το πράγμα Πάω για την παραγγελία αύριο πρωι, να γράψω και εγώ στο "τι έμπαξες" thread!
Ευχαριστώ όλους, ήσασταν πολύ διαφωτιστικοί
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 21-03-07, 00:02
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Lightbulb Χ-brace εφαρμογή & σκοπιμότητα

Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από τα parts που ανέφερα. Οι πρώτες μάλιστα βίδες είναι ουσιαστικά οι ίδιες με αυτές που έχετε στο σίδερο ενίσχυσης που υπάρχει ήδη και που θα αντικατασταθεί από το Χ-brace. Απλά δεν κοστίζουν τίποτα και με τα νερά θα έχουν πιθανότατα σκουριάσει γιαυτό και προτείνω να τις αντικαταστήσετε. Οι δεύτερες 4 βίδες είναι ειδικής κατασκευής με κέλυφος (κάτι σαν ούπα δηλ.). Θα χρειαστεί μόνο να ανοίξουν οι τρύπες όπως αναφέρθηκε νωρίτερα για να γλυστρήσουν μέσα τα κελυφη. Μετά βιδώνει η βίδα και ξεβιδώνει ενώ τα κελυφη παραμένουν πάνω στην γέφυρα. Οι τρύπες πρέπει να υπάρχουν λογικά στην γέφυρα σας. Σε εμένα υπήρχαν...
Το πράγμα δουλεύει (αρκεί να καταλαβαίνουμε τι ακριβώς κάνει... και αυτό είναι το να συνδέσει την μπροστινή γέφυρα με το σασί και παράλληλα της 2 πλευρές του σασί μεταξύ τους -χιαστί μπάρα- ώστε να μειωθούν οι στρεβλώσεις του μπροστινού μέρους). Δεν θέλω να δημιουργήσω φαντασιώσεις σε κανέναν σας αλλά οποιοσδήποτε από εσάς έχει αίσθηση του αυτοκινήτου του θα καταλάβει αμέσως την διαφορά ειδικά αν το πιέζει ή έχει σφιχτή ανάρτηση (οι δυνάμεις που περνούν την ανάρτηση εξασκούν πίεση στο υπόλοιπο αυτοκίνητο δημιουργώντας στρεβλώσεις).
Το θέμα βάρους είναι αστείο (δεν εννοώ αυτόν που το ανέφερε...), δεν πρόκειται για κάτι το σημαντικό.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 21-03-07, 00:10
Το avatar του χρήστη drohos
drohos Ο χρήστης drohos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 267
drohos is on a distinguished road
άρα τα μεταλλικά ουπα που έχω βάλει εγώ πιο πάνω στην φωτό δεν πρέπει να είναι τις bmw γιατί αυτά σίγουρα θέλουν και κόλλημα ενώ τις bmw λογικά θα είναι ειδικά αφού λες ότι μένουν μέσα μονα τους
__________________
http://img517.imageshack.us/img517/930/clipboardvp6.jpg
The Joy of driving in compact size
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 21-03-07, 00:23
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από τα parts που ανέφερα...
Τα ρέστα μου... Για άλλη μια φορά! Να γίνει η παραγγελία!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 21-03-07, 00:25
Το avatar του χρήστη Stakaman318is
Stakaman318is Ο χρήστης Stakaman318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-06-2006
Μηνύματα: 335
Stakaman318is will become famous soon enough
Σε κάποιο post πριν αναφέρθηκε ότι πρέπει να υπάρχει ήδη σκληρό αμορτισέρ, ελατήρια κτλ, ώστε να λειτουργήσει σωστά αυτό το ''μαραφέτι''. Πρέπει να υπάρχει και μπάρα θόλων οπωσδήποτε;;;
__________________

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 21-03-07, 00:38
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Οι φωτογραφίες σου μου θυμίζουν έντονα τα parts της BMW.
Μάλλον δεν κατάλαβες τι γράφω παραπάνω γιαυτό θα γίνω πιο παραστατικός:
Το κέλυφος γλυστρά στην τρύπα (...πιθανότατα υπάρχουν ήδη στην γέφυρα σας οι τρύπες, αν δεν υπάρχουν, εφαρμόζετε το X-brace πάνω -"παίρνοντας τα ίσια" από τις θέσεις των 2 βίδων της μπάρας που υπάρχει ήδη και που θα αντικαταστήσει- και βγάζετε "πατρόν" για που θα τρυπήσετε), η βίδα βιδώνεται και ενώ βιδώνεται δημιουργεί το σπείρωμα στο κέλυφος. Το ίδιο σπείρωμα δημιουργείται ταυτόχρονα και από στην εξωτερική πλευρά του κελυφους και αυτό είναι ουσιαστικά που το αιχμαλωτίζει μέσα στην τρύπα. Δεν χρειάζεται να κολλήσετε τίποτα, όταν η βίδα βιδωθεί στο κέλυφος το κέλυφος δεν ξαναβγαίνει από την αρχική τρύπα της γέφυρας.
Γιαυτό δεν βιδώνουμε την βίδα στο κέλυφος πριν βάλουμε το κέλυφος στην τρύπα της γέφυρας. Αλλιώς δεν θα μπαίνει..! Μακάρι να είχα βγάλει φωτογραφίες...
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 21-03-07, 02:19
Το avatar του χρήστη melodic
melodic Ο χρήστης melodic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-11-2004
Μηνύματα: 630
melodic is on a distinguished road
Ρε παιδια μην τρελενεστε ειναι απλο το θεμα!!! αγοραζετε ενα x-brace περνετε τα
2x 31101095140
4x 07119915093
4x 51718175003

τα πατε στο μηχανικο σας και μεχρι να κανετε ενα τσιγαρο ειναι ετοιμο!!!

η γλωσσα του nick και του fairy εχει βγαλει μαλλια...τα ιδια και τα ιδια ποστ !!!
το ολο θεμα ΗΤΑΝ αυτοι οι 3 κωδικοι της μαμα bmw,αφου βρεθηκαν Τελος!!! γραφτε εντυπωσεις με την συμπεριφορα του καρου οχι τι πως και γιατι μπαινει!!!!

οποιος ειναι στροφακιας να τρεξει αυριο να το βαλει, θα τρελαθει με την διαφορα!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.