Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-03-06, 08:25
vtsouX3 Ο χρήστης vtsouX3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-02-2006
Μηνύματα: 15
vtsouX3 is on a distinguished road
Αναρτήσεις για Χ3

Καλημέρα σε όλους . Έχω ένα Χ3 εδώ και ένα μήνα ,όπως σας έχω ήδη πεί , το οποίο το παρήγγειλα με το πακέτο Σπορ αναρτήσεων επειδή δεν ήθελα το αυτοκίνητο να είναι ΄΄βάρκα΄΄ στις στροφές και στους ανέμους . Το αυτοκίνητο είναι μεν πολύ σταθερό , αλλά ΄΄χτυπάει΄΄ πολύ έντονα στις ανωμαλίες του δρόμου και στα σαμαράκια . Επίσης , όποιος κάθεται στο πίσω κάθισμα κουράζεται πολύ έυκολα από το ταξίδι . Αν είναι εύκολο , πείτε μου εσείς που έχετε εμπειρία από συμπεριφορά από Χ3 είτε με Σπορ αναρτήσεις ή όχι για την συμπεριφορά του .
__________________
Billys-X3
Veria
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-03-06, 09:05
Το avatar του χρήστη vlahopilot
vlahopilot Ο χρήστης vlahopilot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2005
Μηνύματα: 179
vlahopilot has a spectacular aura aboutvlahopilot has a spectacular aura about
Περί ορέξεως...

Αγαπητέ φίλε το Χ3 με την σπόρ ανάρτηση όντως χτυπάει λίγο, κρατάει καλά αλλά είναι κουραστικό για τους πίσω επιβάτες ακόμα και για μικρή διαδρομή. Ακόμα πιο κουραστικό είναι όταν ο δρόμος είναι με μικρές ανωμαλίες σε αρκετό μήκος του.

Όσον αφορά στις εκδόσεις με τις απλές αναρτήσεις, μπορώ να σου πώ ότι είναι αρκετά πιο ξεκούραστες και το καλύτερο...κρατάνε πολύ καλά, δεν παίρνουν τρελλές κλίσεις και θεωρώ ότι συμπεριφέρονται αρκετά προβλέψιμα!

Αλλά αυτά είναι καθαρά προσωπικές απόψεις κάποιου που ποτέ δεν χώνεψε τις σπορ αναρτήσεις!
__________________
Πλήρωμα καμπίνας θέσης για απογείωση, παρακαλώ!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-03-06, 12:26
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Στην οικογενεια ζει και βασιλευει ενα Χ3 3.0 sport pack με πιο σκληρα πισω ελατηρια λογο κοτσαδουρας....
Κοπαναει λιγο αλλα πιστευω ειναι υποφερτο...πραγμα για το οποιο δεν φταιει το αυτοκινητο αλλα οι ελληνικοι δρομοι που ειναι αριστοι....
Βασικα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι πως χορωπηδαει....
Σε ταξιδι αν ειναι φορτωμενο ειναι ολα Οκ...ουτε κοπαναει ουτε τπτ.....αλλα γενικα δεν υπαρχει καποιο παραπονο....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-03-06, 13:20
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Απο Χ3 δεν εχω εμπειρια, αλλα εχω απο vitara και freelander.Λοιπον οποτε βαζαμε αλλες αναρτησεις aftermarket το αυτοκινητο γινοταν αρκετα σκληρω και κουδουνιζε.Μονο με την μαμα αναρτηση συμπεριφερωταν οπως επρεπε.Η αποφαση δικη σου...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-03-06, 19:37
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Μηπως να κοιταζες μικροτερες ζαντες με μεγαλυτερο προφιλ ελαστικου????
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-03-06, 15:16
tasos x3 Ο χρήστης tasos x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-02-2006
Μηνύματα: 31
tasos x3 is on a distinguished road
Εχω και εγω ενα χ3 με την απλη αναρτηση και ο λογος που το πηρα ετσι ειναι οτι οι sport εκδοσεις κοπανουσαν στην παραμικρη ανωμαλια. Απο την απλη αναρτηση παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο κρατημα αλλα και απο ανεση.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-03-06, 13:43
xxx3 Ο χρήστης xxx3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 30-12-2005
Μηνύματα: 12
xxx3 is on a distinguished road
καλησπερα σε ολους.και εγω ειμαι της αποψης να μεινεις στην εργοστασιακη επιλογη.εχω το x3 diesel με την αναρτηση της μαμας και ειμαι happy.σε vitara που την αλλαξα κοντεψα να παθω κηλη μεσοσπονδυλιου!!!χα,χα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-03-06, 09:42
vtsouX3 Ο χρήστης vtsouX3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 21-02-2006
Μηνύματα: 15
vtsouX3 is on a distinguished road
Φίλε xxx3 το θέμα είναι ότι το παρήγγειλα με Sport αναρτήσεις , δεν τις άλλαξα στην συνέχεια . Παρεπιπτόντως , το αυτοκίνητο στα 195 Km/h ( μην γελάτε οι ποιο γρήγοροι ) δίνει την αίσθηση τρένου ( Βοηθάει και το Servotronic ). Τελικά δεν είναι και τόσο άσχημη επιλογή οι Sport αναρτήσεις κι ας κοπανάει λίγο . Πείτε μου εντυπώσεις για κράτημα του X3 με μαμά αναρτήσεις με πολλά χιλόμετρα .
__________________
Billys-X3
Veria
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-03-06, 10:59
tasos x3 Ο χρήστης tasos x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-02-2006
Μηνύματα: 31
tasos x3 is on a distinguished road
Φιλε vtsouX3 εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τις μαμα αναρτησεις. Τοσο που σε ορισμενους καροδρομους κοπαναει λιγο και αναρωτιεμαι μηπως μπερδευτικαν και μου βαλαν την sport. Στην ασφαλτο την καλη κραταει σαν τρενο. Αυτο συμβαινει τωρα. Δεν ξερω αν αργοτερα που θα παλιωσει θα συμπεριφερεται αναλογα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-04-06, 02:56
astratos Ο χρήστης astratos δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-04-2006
Μηνύματα: 1
astratos is on a distinguished road
AX RE VASILH

Ρε Βασίλη....Τις σπορ αναρτήσεις τι τις ήθελες....Μπέμπη έχεις να βάλεις πίσω...Ξέρεις ποιος..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.