Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-07-11, 16:58
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Άδειες κυκλοφορίας ΓΙΟΚ

Απλά για να μην σας έρθει νταβλάς αν τυχόν θελήσετε να κάνετε καμία μεταβίβαση/αγορά/μετατροπή...

Πήγα σήμερα όλα ωραία και καλά να πάρω την νέα μου άδεια κυκλοφορίας, η οποία απλώς θα ανέγραφε την χρήση LPG. Για να μην τα πολυλογώ και σας κουράζω, άδειες ΔΕΝ εκδίδονται πλέον για κανένα λόγο παρά για φορτηγά οχήματα δημοσίας χρήσης. Τα κατά τόπους υπουργεία μεταφορών πλέον δίνουν αντίγραφο αδείας (ένα απλό φύλλο Α4), με μία απλή υπογραφή και σφραγίδα, το οποίο νομικά χρειάζεται ανανέωση κάθε εξάμηνο. Άδειες μόνιμες όταν εκδοθούν (αν εκδοθούν) θα γίνει στις αρχές του 2012 ξανά.

Το γιατί; Απλό. ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-07-11, 17:08
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
...ωρε τι εχει να γινει...!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-07-11, 17:39
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Επαθα και εγω το σοκ την περασμενη εβδομαδα!!Και εγω για lpg.Μου δινουν το χαρτι,"προσωρινο;" ρωταω τον υπαληλο ποτε θα ερθω για το "πρασινο";Δεν υπαρχει μου λεει πρασινο αυτο ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!
Εαν θες μου λεει μπορω να σου βγαλω φωτοτυπια την παλια να την θυμασαι!!!!!!!!!!!!
Και εμενα μου ειπε γαι το 2012 και βλεπουμε.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-07-11, 17:42
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-07-11, 18:49
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking ????????????

ΘΕλω να αλλαξω νουμερα στην Μ3 Ε30 μου και ενω βρηκα τον κυλινδρισμο σε αριθμο πνακιδας μου ειπαν οτι η αδεια θα ειναι σε Α4......μαλλον πρεπει να τους βαλουμε ολους σε ενα AUDI A4 και να τους ριξουμε στη θαλασσα νομιζω!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-07-11, 20:09
Το avatar του χρήστη BMW2002tii
BMW2002tii Ο χρήστης BMW2002tii δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2004
Μηνύματα: 478
BMW2002tii has a spectacular aura aboutBMW2002tii has a spectacular aura aboutBMW2002tii has a spectacular aura about
το ιδιο επαθα κι εγω την Παρασκευη που εγινε η μεταβιβαση της μηχανης σε μενα... Με μια φυσικοτητα η υπαλληλος στο μηχανολογικο μου λεει "α! και να σου πω... για αδεια κρατα αυτο το χαρτι και για το κανονικο ελα απο Γεναρη και βλεπουμε!!!"... τι να πεις.... υπομονη γιατι αλλιως δυσκολα τα πραγματα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-07-11, 20:26
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Αυτοί θέλουν να τους σεβόμαστε και να πληρώνουμε τα αυξημένα τέλη. Αυτοί με τέτοιες αστειότητες που ακριβώς μας σέβονται ;

χμμμμμμ, για να το σκεφτώ....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-07-11, 20:33
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
μια απο τα ιδια ! για αδεια πριν 10 μερες μου εδωσαν μηχανογραφημενοο εντυπο
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-07-11, 21:31
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Μα ρε παιδιά δεν είναι λογικό;

Πόσο χαρτί ξοδεύεται για μια απλή Α4 και πόσο για μια κανονική άδεια;

Άσε που στην κανονική άδεια παίζουν χρωστικές διαλύτες κτλ κτλ.

Το περιβάλλον ρε παιδιά, το περιβάλλον...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-07-11, 23:15
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Αυτό γίνεται μήνες τώρα, θυμάμαι πριν 2 μήνες που πήγα να κάνω άρση παρακράτησης στο μηχανάκι μου δώσανε Α4 κόλλα γιατί δεν είχαν χαρτιά για άδεια.....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.