Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-05-11, 19:24
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι παλιό (σχετικά) μέλος, αλλά έχω συνεισφέρει ελάχιστα posts, οπότε δεν έχω εμπειρία σχετικα με τους κανόνες κτλ....αλλά πέρα από τους όποιους κανόνες (που έτσι και αλλιώς από τη φύση τους είναι γενικοί και δεν μπορούν να απαντούν στις ιδιαιτερότητες όλων των περιπτώσεων) υπάρχει και η κοινή λογική...

Και σε ένα παλιότερο post σχετικά με φανοποιείο, έχω ξαναπροτείνει σχετικό μαγαζί για το οποίο έχω πολύ συγκεκριμένη (θετική) άποψη...εφόσον οι προτάσεις που κάνει κάποιος είναι συγκεκριμένες και τεκμηριωμένες δε βλέπω το λόγο γιατί να μη γίνονται δημόσια...Τέλος το προσωπικό μηνύμα είναι χρήσιμο μόνο για εκείνον που το λαμβάνει οπότε αναιρείται αν θες και η χρησιμότητα του ίδιου του φόρουμ...για αυτό συνοπτικά και τεκμηριωμένα νομίζω ότι το κάθε μέλος μπορεί όταν οι περιστάσεις το απαιτούν να κάνει συγκεκριμένες προτάσεις....
Συμφωνω οπως τα λες σωστα ειναι και μακαρι να γινοταν ετσι.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-05-11, 20:44
Το avatar του χρήστη thanos_1
thanos_1 Ο χρήστης thanos_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 119
thanos_1 is on a distinguished road
Κ εγώ δυστυχώς, έχω κακή εμπειρία από το wheelpower. Πήγα για ευθυγράμμιση και όταν έφυγα, το αμάξι πήγαινε ευθεία με το τιμόνι ελαφρώς προς τα αριστερά.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-05-11, 21:25
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanos_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κ εγώ δυστυχώς, έχω κακή εμπειρία από το wheelpower. Πήγα για ευθυγράμμιση και όταν έφυγα, το αμάξι πήγαινε ευθεία με το τιμόνι ελαφρώς προς τα αριστερά.
Αλλος ενας στη λιστα, κι εγω ακριβως τα ιδια οπως τα περιγραφεις δυστυχως! Αυτο αποδυκνυει περιτρανα οτι δε πα να χεις και μηχανηματα της ΝΑΣΑ στο μαγαζι σου και οση διαφημιση και να κανεις αμα δε ξερεις να το δουλευεις σωστα, τοτε αστο, αλλαξε δουλεια ή κανε κατι τελος παντων..
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-05-11, 00:19
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν δε δυμφωνώ με την επιλογή της wheelpower...από προσωπική εμπειρία και πολύ πρόσφατη μάλιστα, αυτά που μου είπαν ήταν 'άλλα λόγια ν'αγαπιομαστε'...

επειδή ταλαιπωρήθηκα αρκετά με ένα θέμα που είχα στη Ζ3 έψαξα αρκετά την αγορά ζυγοστάθμισης και ευθυγράμμισης και τελικά βρήκα και πολύ καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλές τιμές στον:

http://www.dionysopoulos.gr/

αν το ψάξεις λίγο (σε αλλα φόρουμ κτλ) θα δεις ότι είναι από τους καλύτερους...

Πες μας πάντως ότι και να κάνεις για την εμπειρία σου για να μαθαίνουμε...

ευχαριστώ,

κωνσταντίνος
Συμφωνώ απόλυτα για τον Διονυσόπουλο. Από το 1971 πήγενε ο πατέρας μου (επεγγελματικά) αυτοκίνητα και από το 1982 και εγω ότι αμάξι έχω το πάω εκεί. Αψογος στην δουλειά του και καλές τιμες....
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-05-11, 08:15
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Τον Διονυσόπουλο τον προτείνετε για ζυγοστάθμιση ή ευθυγράμμιση;

Το ρωτάω γιατί τον ξέρω και για ζυγοστάθμιση αν δεν κάνω λάθος έχει ένα μηχάνημα που ζυγοσταθμίζει τον τροχό πάνω στο αυτοκίνητο. Για να είμαι ειλικρινής δεν μου γεμίζει το μάτι αυτό το μηχάνημα ως προς την αποτελεσματικότητά του.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-05-11, 11:24
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να είμαι ειλικρινής δεν μου γεμίζει το μάτι αυτό το μηχάνημα ως προς την αποτελεσματικότητά του.
η ζυγοσταθμιση επι του αυτοκινητου ειναι πολυ καλυτερη απ τν εκτος..γτ ζυγιζει ολο το ακρο στν ουσια(περιστρεφομενα μερη συνολικα)κ οχι μονο ζαντα-λαστιχο οπως η εκτος..
κ δυστυχως πλεον εχουν εκλειψει αυτα τα μηχανηματα..ολοι ασχολουνται με τν εκτος αυτοκινητου..κ λιγοι τα εχουν που τα χρησιμοποιουν ακομα..
επισης η επι του αυτοκινητου ειναι πιο μπελαλιδικη μαστορικα...ενω η εκτος ειναι σαφως πολυ πιο ευκολη..
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-05-11, 11:37
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-load Εμφάνιση μηνυμάτων
η ζυγοσταθμιση επι του αυτοκινητου ειναι πολυ καλυτερη απ τν εκτος..γτ ζυγιζει ολο το ακρο στν ουσια(περιστρεφομενα μερη συνολικα)κ οχι μονο ζαντα-λαστιχο οπως η εκτος..
κ δυστυχως πλεον εχουν εκλειψει αυτα τα μηχανηματα..ολοι ασχολουνται με τν εκτος αυτοκινητου..κ λιγοι τα εχουν που τα χρησιμοποιουν ακομα..
επισης η επι του αυτοκινητου ειναι πιο μπελαλιδικη μαστορικα...ενω η εκτος ειναι σαφως πολυ πιο ευκολη..
Συμφωνώ και εγω...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 07-05-11, 11:40
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον Διονυσόπουλο τον προτείνετε για ζυγοστάθμιση ή ευθυγράμμιση;

Το ρωτάω γιατί τον ξέρω και για ζυγοστάθμιση αν δεν κάνω λάθος έχει ένα μηχάνημα που ζυγοσταθμίζει τον τροχό πάνω στο αυτοκίνητο. Για να είμαι ειλικρινής δεν μου γεμίζει το μάτι αυτό το μηχάνημα ως προς την αποτελεσματικότητά του.
Εγώ είχα πάει στο Διονυσόπουλο για ευθυγράμμιση, οπότε έχω για αυτό εμπειρία...αλλά θα συμφωνήσω με τον insane ότι πράγματι η επί του αυτοκινήτου ζυγοστάθμιση είναι - από αυτά που έχω και εγώ διαβάσει - καλύτερη....

Επειδή μέσω της συνολικής επαφής σου με ένα κατάστημα μπορείς να έχεις άποψη και για υπηρεσίες που δεν έλαβες, αλλα στις οποίες το κάταστημα ειδικεύεται, πιθανολογώ βάσιμα ότι και στη ζυγοστάθμιση είναι πολύ καλός.... σε γενικές γραμμές αυτό που είδα στο Διονυσόπουλό ήταν ενδιαφέρον να δει το αμάξι, να μου εξηγήσει τί συμβαίνει, να με ρωτήσει (αφού πλήρωσα κτλ) αν έχω άλλες απορίες, να μου πει για το τί χρειάζεται να γίνει επισημαίνοντας μου ότι δεν είναι επείγον και δεν τίθεται θέμα ασφάλειας (άρα όχι πίεση να το κάνω άμεσα), να μου πει ότι την εργασία μπορεί να μου την κάνει και ο μηχανικός μου (άρα όχι πίεση να το φέρω σε εκείνον) κτλ κτλ....

Επειδή σε τελική ανάλυση, super άποψη με απόλυτη ακρίβεια για το ποιος μου έκανε την καλύτερη δουλειά δεν μπορώ να έχω, προτιμώ να λαμβάνω υπηρεσίες από κάποιον που δείχνει ένα συνολικό ενδιαφέρον και που κατά γενική ομολογία είναι από τους καλύτερους....

Όπως βρέθηκαν αρκετοί να προτείνουν το Διονυσόπουλο, βρέθηκαν και αρκετοί να συνιστούν να αποφύγουμε τη Wheelpower...τελικά, και το ένα και το άλλο μόνο τυχαία δεν φαίνεται να είναι....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-05-11, 13:25
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
θα συμφωνήσω με τον insane ότι πράγματι η επί του αυτοκινήτου ζυγοστάθμιση είναι - από αυτά που έχω και εγώ διαβάσει - καλύτερη....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δεν κάνω λάθος έχει ένα μηχάνημα που ζυγοσταθμίζει τον τροχό πάνω στο αυτοκίνητο. Για να είμαι ειλικρινής δεν μου γεμίζει το μάτι αυτό το μηχάνημα ως προς την αποτελεσματικότητά του.

Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-05-11, 14:37
bill z4 Ο χρήστης bill z4 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2008
Μηνύματα: 56
bill z4 is on a distinguished road
Παιδες μιας και ανοιξατε το θεμα εχει κανεις προσωπικη αποψη για τον Ζανια στην Βουλιαγμενης?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.