Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > BMW Links

BMW Links Εδώ δημοσιεύουμε links (συνδέσμους) από ιστοσελίδες που αφορούν αποκλειστικά BMW!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-11-10, 01:43
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Ανταλλακτικά από Αμερική

Παιδιά ξέρει κανείς κάποιο site για αγορά και αποστολή ανταλλακτικών στην Ελλάδα απο την BMW Αμερικής, ή πιο απλά πώς μπορεί να ψωνίσει κάποιος απο BMW Αμερικής?
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-11-10, 01:50
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Αν δεν υπαρχει καποιος ιδιαίτερος λόγος, και απλα θες ανταλλακτικά για αμερικάνικη έκδοση, μπορούν να στα φέρουν και στην εκεί σου αντιπροσωπεία! Ειχα ζητήσει US-spec εξάρτημα, το παρήγγειλα, περίμενα καμμια εβδομαδούλα και μου το έφεραν Δοκίμασε το..

Εκτός και αν συντρέχει άλλος λόγος που να θες κατ'ευθείαν απο Αμερική..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-11-10, 07:54
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
http://www.getbmwparts.com/ Tischer BMW

Μπαινεις στο bmwfans.info ή relaoem.com, βρισκεις το part number του ανταλλακτικου και μετα το κανεις copy paste εδω http://www.trademotion.com/partlocat...957041&make1=3

Ολα ερχονται με USPS (που σημαινει οτι δεν υπαρχει τελωνειο, αλλα νομιζω οτι δεν στελνει πολυ ογκωδη πραγματα).. Ελαχιστη χρεωση για μεταφορικα δινει 35 δολαρια...

Ηθελα και γω να το ποσταρω, αλλα περιμενα να ερθει το πακετο μου πρωτα.. και να πανε ολα καλα.. Πρωτη φορα πραγγειλα και γω τωρα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-11-10, 16:27
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.getbmwparts.com/ Tischer BMW

Μπαινεις στο bmwfans.info ή relaoem.com, βρισκεις το part number του ανταλλακτικου και μετα το κανεις copy paste εδω http://www.trademotion.com/partlocat...957041&make1=3

Ολα ερχονται με USPS (που σημαινει οτι δεν υπαρχει τελωνειο, αλλα νομιζω οτι δεν στελνει πολυ ογκωδη πραγματα).. Ελαχιστη χρεωση για μεταφορικα δινει 35 δολαρια...

Ηθελα και γω να το ποσταρω, αλλα περιμενα να ερθει το πακετο μου πρωτα.. και να πανε ολα καλα.. Πρωτη φορα πραγγειλα και γω τωρα..
Είσαι σίγουρος????
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-11-10, 16:34
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι σίγουρος????
Στο checkout αν θυμαμαι καλα η μονη επιλογη στο international shipping ειναι 35,00 $ με USPS... (μπορει να αλλαξει το κοστος των μεταφορικων αναλογα με αυτα που εχετε αγορασει, νομιζω καπου το λεει στο checkout)

Δοκιμασε να αγορασεις κατι και κανε checkout να δεις (μπορεις να τα σβησεις μετα, μη φοβασαι, αλλιως θα το τσεκαρω εγω και θα σου πω αργοτερα)

Fedex, ups κτλ περνανε τελωνειο 100%...
Εγω εχω αγορασει παρα πολλα απο USA και ΟΤΙ ηρθε με usps, ΠΟΤΕ δεν περασε τελωνειο.. Και εχω φερει πχ πολ/στες αξιας 250 ευρω.. Γιατι νομιζω οτι το οριο αξιας ειναι 150 ευρω.. (μπορει να κανω και λαθος)
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zaharias : 18-11-10 στις 16:36
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-11-10, 16:39
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Σε κανένα site στο checkout δεν μου έχει εμφανίσει ποτέ τυχόν χρεώσεις απο τελωνεία. Σου εμφανίζει μόνο στο shipping rate για τον προορισμό που έχεις δηλώσει.

αυτά συνήθως αναφέρονται στην ιστοσελίδα του κάθε εμπόρου στους όρους αποστολής.

ψάχτο καλύτερα...

το έχω πάθει γιαυτό στο λέω.... και γιαυτό ψωνίζω μόνο απο Ευρώπη ή Αγγλία.
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-11-10, 16:43
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Για του λόγου το αληθές... έψαξα και το βρήκα απο την ιστοσελίδα που έστειλες...

Q. How do you ship international shipments?


A. We will use USPS for shipments to Canada (select "USPS - Canada Only" shipping option) and International shipments (select the "USPS - International" shipping option) and charge a $35.00 minimum flatrate. Shipping charges may increase depending on the size, weight, or # of packages required. If the shipment can not be sent via USPS, we can use UPS. Any duty/tax/brokerage on the shipment is your responsibility. We will not devalue any package leaving the US. Please allow extra time for processing/shipping of all USPS shipments.
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-11-10, 16:49
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Εγω εχω παραγγειλει ενα Maf και διαφορα αλλα πραγματακια, κουμπωματα, ταπες κτλ (μικρο μεγεθος κουτι περιμενω) και το περιμενω.. Λογικα, θα πληρωσω 3 ευρω (ετσι εχει γινει με ολα τα δεματα που εχω παραλαβει με usps) επειδη θα παρουσιαστει απλα το δεμα μου στο τελωνειο..
Θα δειξει..
14 του μηνα εφυγε απο εκει..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-11-10, 19:00
Το avatar του χρήστη billarassss
billarassss Ο χρήστης billarassss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 176
billarassss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peter79 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε κανένα site στο checkout δεν μου έχει εμφανίσει ποτέ τυχόν χρεώσεις απο τελωνεία. Σου εμφανίζει μόνο στο shipping rate για τον προορισμό που έχεις δηλώσει.

αυτά συνήθως αναφέρονται στην ιστοσελίδα του κάθε εμπόρου στους όρους αποστολής.

ψάχτο καλύτερα...

το έχω πάθει γιαυτό στο λέω.... και γιαυτό ψωνίζω μόνο απο Ευρώπη ή Αγγλία.

σωστος... απο αμερικη περναει τελωνειο...
εκτος αν ζητησεις να στο στειλει σαν (δωρο) !!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-11-10, 23:56
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν υπαρχει καποιος ιδιαίτερος λόγος, και απλα θες ανταλλακτικά για αμερικάνικη έκδοση, μπορούν να στα φέρουν και στην εκεί σου αντιπροσωπεία! Ειχα ζητήσει US-spec εξάρτημα, το παρήγγειλα, περίμενα καμμια εβδομαδούλα και μου το έφεραν Δοκίμασε το..

Εκτός και αν συντρέχει άλλος λόγος που να θες κατ'ευθείαν απο Αμερική..
Δεν συντρέχει άλλος λόγος όμως η εδώ αντιπροσωπεία δεν μου φέρνει απο Αμερική γιατί όσες φορές τους ζήτησα κάτι μου είπαν ότι δεν το βλέπει το σύστημα. Απ' ότι κατάλαβα δεν τους έδινε δικαίωμα παραγγελίας εκτός απο BMW Ευρώπης.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billarassss Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστος... απο αμερικη περναει τελωνειο...
εκτος αν ζητησεις να στο στειλει σαν (δωρο) !!!
Δηλαδή???
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.