Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-08-11, 17:46
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Στην αναζήτηση Ε30

Καλησπέρα φίλοι μου.
Θα αφήσω το 34άρι στον πατέρα μου τελικά και εγώ είμαι στην αναζήτηση μιας Ε30.

Αυτό που θέλω είναι να είναι μαμά 2πορτη μέχρι 2000cc αλλά επειδή με αυτό το αυτοκίνητο έχω φάει τα μούτρα μου επειδή έβρησκα όλο σκοτωμένα θα ήθελα να με βοηθήσετε σε τι να προσέξω, που να τα κοιτάξω κλπ

Δεν είναι το πρόβλημά μου αν έχει αλλάξει ένα φτερό ή μια πόρτα αλλά να μην έχει φάει τον σκελετό όπως κολώνες κλπ! Επίσης μηχανικά που θα θέλουν τσεκάρισμα....
Επειδή λοιπόν η φανοποιεία και μαστομήτσοι στην Ελλάδα ξεπέρασαν το ζενίθ τους βοηθήστε με!

Επίσης το budget μου κυμαίνεται απο 1000Ε έως 1400Ε, πιστεύω πως είναι άκρως ικανοποιητικό ποσό για ένα αμάξι δεκαετίας '80 μαμά!

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-08-11, 17:57
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Το αυτοκίνητο πρέπει να το δει φανοποιός. Δεν είσαι (και εγώ μαζί) αρκετά έμπειρος για να αναγνωρίσεις εάν το αυτοκίνητο έχει φάει σασί.

Όσο αφορά τα μηχανικά, εξαρτάται από τον κινητήρα. Ο Μ40 μόνο τρώει τον εκκεντροφόρο και θες σετ κεφαλής όταν αρχίσουν και ακούγονται για τα καλά τα ωστήρια. Τα υπόλοιπα μηχανικά του είναι πάρα πολύ απλά και εξαιρετικά αξιόπιστα, εκτός βέβαια φτηνά ανταλλακτικά που παρουσιάζουν φθορές λόγω χρόνου (λαστιχάκια, αναλώσιμα μέρη, κτλ) Πάντως τα ανταλλακτικά αυτού του αυτοκινήτου είναι πάρα πολύ φτηνά, οπότε και να έχει μία-δύο βλάβες φτιάχνεται πολύ φτηνά και εύκολα. Δώσε βάρος στο σασί, αυτό είναι που δεν διορθώνεται.

Επίσης πρόσεχε για "καγκουριές". Ας πούμε για παράδειγμα, εάν δεις καταλυτικό με βγαλμένο καταλύτη πάει να πει ότι ο οδηγός του δεν το είχε για να πηγαίνει χαλαρά στο σούπερ μάρκετ.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-08-11, 18:44
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
μπαινεις στο σωστο δρομο!χαχα.θα το λατρεψεις αυτο το αυτοκινητο...αλλα θα πρεπει και να προσεχεις γιατι πολλες φορες κανει τα δικα του στο δρομο ιδιως οταν εχει βρεξει...καλυ τυχη και προτιμησε να εχει σιγουρα κλιματισμο υδρ.τιμονι ηλ.παραθυρα κεντρικο κλειδωμα και γιατι οχι κ μια ηλιοροφη!
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-08-11, 18:55
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
λογο οτι και εγω ειμαι στην αναζητηση (εχω βρει ενα, ελπιζω την αλλη εβδομαδα να το εχω)
και εδω και αρκετες μερε ψαχνω, χωρις να θελω αν σε απογοητευσω δυσκολα θα βρεις σε καλη κατασταση Ε30 στα 1000-1400 ειδικα αν θες Facelift (τα λεγομενα "Μ40" δλδ )

μαζεψε λεφτα ανεβα στα 2000-3000 και εκει εχει αρκετα καλα αμαξια με καλο εξοπλισμο
και σε πολυ καλη κατασταση χωρις να θελουν μαζεματα κτλ κτλ

χωρις αυτο να ακυρωνει το γεγονος οτι δεν υπαρχουν και ευκαιριες στα 1000-1400 ευρω!

απλα σου λεω τι βλεπω σε αγγελιες κτλ, γνωμη μου ειναι αν ειναι να δωσεις ενα 1400αρι για ενα μετριο αμαξι χωρις εξοπλισμο που θα θελει μαζεματα καλυτερα να κανεις υπομονη να παρεις ενα με 2000+ ευρω οπου και ποιο "ομορφο" λογο καταστασης θα ειναι και εσυ δεν θα ταλαιπωρηθεις σε χρονο και εξοδα για να το μαζεψεις ,εξαλου μην ξενχας οτι μηλαμε για αμαξια 20+ ετων! εαν ο προηγουμενος ηταν κανιβαλος τοτε το αμαξι δεν μαζευετε με τιποτα θα θελει πολυ χρημα και κοπο και χρονο!

επισης υπαρχουν και αμαξια απο 1το χερι! οσο παραξενο και αν σου ακουγετε αυτο, λογο οτι πολυ ναυτικοι αγοραζαν Ε30 (οπως ο πατερας μου ) και οχι μονο , βρισκεις και απο 1το χερι αμαξια απο μεγαλους σε ηλικια χωρις να ειναι σχισμενα κτλ

και μιας και λεμε για ευκαιριες! υπαρχει ενα που πωλειται εδω στο club

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=28376
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-08-11, 19:07
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
για ενα καλο coupe Ε30 - facelift 318is θες απο 4000 εως 5000 αναλογα τα extra του. Τα Ε30 εχουν ενα μικρο θεμα με τον καθρεπτη και τους μπροστα θολους. Κοιταξε το καλα και με ανθρωπο που γνωριζει.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSAF : 26-08-11 στις 19:10
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-08-11, 19:14
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
4000-5000 ειναι πολλα λεφτα , οποιος ζηταει τοσα για 318is ειναι "λιγο" εκτος πραγματικοτητας
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-08-11, 19:28
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Μιλαμε παντα για facelift full extra και για αυτοκινητο που δεν πρεπει να δωσεις ουτε ενα euro σε συνεργειο. Τα καλα Ε30 ειναι ¨ακριβα¨.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-08-11, 19:45
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
οκ.....απλα διαφωνω, 5000 ευρω για ενα Ε30? 1800cc? δυσκολο !!
εγω ΔΕΝ θα τα εδινα με τιποτα!οσο καλο και να ηταν! να ηταν ενα 325 αντε να πω οκ! δεν υπαρχει περιπτωση αμαξι 20 ετων να μη θελει "κατι" τε σπα , ας μην χαλαμε το θεμα γιατι μας βλεπω να το σηζηταμε για πολλες σελιδες
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-08-11, 21:04
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Άνοιξα δυνατό θέμα βλέπω χεχε

Λοιπόν θα ήθελα να αποφύγω το facelift M40 λόγο των "μεγάλων" φαναριών πίσω.... Μην με κράξετε αλλά τουλάχιστον θέλω να με βγάλει μέχρι το καλοκαίρι.... Μετά θα ξεκινήσω να το φτιάχνω οπότε για έναν χειμώνα ας κρατήσει να με πηγαινοφέρνει στην δουλειά μου άντε και καμια βόλτα και έχει ο Θεός....

Για αυτό άλλωστε έχω τόσο μικρό budget λόγο οτι δεν με απασχολεί αν θα είναι full extra ή λοιπά αφού θα γδυθεί να γίνει όπως θέλω εγώ... Και με νίκελ προφυλακτήρες που λέει ο λόγος!
Όσο για καγκουριές/καταλύτες κλπ τα χω δεί.... Πραγματικά θλίβομαι γιατί εμ είναι σκισμένα απο παρθενοραφή εμ ζητάνε και 4000 το πιο φθηνό!

Θα συμφωνήσω με τον φίλο πως τα καλά Ε30 είναι ακριβά αλλά όπως είπα θα επιμεληθεί το προσωπικό μου γούστο!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-08-11, 21:34
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλαμε παντα για facelift full extra και για αυτοκινητο που δεν πρεπει να δωσεις ουτε ενα euro σε συνεργειο. Τα καλα Ε30 ειναι ¨ακριβα¨.
Τοτε τα ''καλα'' Ε30 ειναι για κοροιδα...Συγνωμη δλδ κιολας αλλα πρεπει να'ναι καποιος πολυ θυμα για να δωσει 4-5000 για bmw 20ετιας ειτε ειναι 318ις ειτε 325.....Ελεος πια με τους Ελληνες που νομιζουν οτι τ'αμαξι ειναι επενδυση....απο 1500 εως 2500 ειναι μια χαρα για ενα Ε30 σε παρα πολυ καλη κατασταση...οτι μοτερ και να φοραει...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.