Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-01-12, 01:43
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
γρασογραφιτης παιδια ειναι παρα πολυ καλο υλικο και αυτο. Ειναι για αλλες χρισεις βεβαια αλλα και για την ηλιοροφη. Γιατι οχι? Κανονικα μπαινει στα μη αυτολιπαινομενα ρουλεμαν ακρα κλπ... Αλλα με ρεγουλο, γιατι αμα αρχισει να σταζει θα μαυρισει ο τοπος....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-01-12, 03:12
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
γρασογραφιτης παιδια ειναι παρα πολυ καλο υλικο και αυτο. Ειναι για αλλες χρισεις βεβαια αλλα και για την ηλιοροφη. Γιατι οχι? Κανονικα μπαινει στα μη αυτολιπαινομενα ρουλεμαν ακρα κλπ... Αλλα με ρεγουλο, γιατι αμα αρχισει να σταζει θα μαυρισει ο τοπος....
καθαριοτητα με wd40 και μετα σπρευ γρασσο.οπως ειπες με μετρο.
καλο ειναι οι συσκευασιες των σπρευ να εχουν και ακροφυσιο για να ειναι ποιο ευχρηστες και να μην πασαλιβουμε στο ασχετο.

ο γρασσογραφιτης μεσα στη καμπινα
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-01-12, 14:17
Το avatar του χρήστη yiorgosxania
yiorgosxania Ο χρήστης yiorgosxania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2007
Μηνύματα: 678
yiorgosxania is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiorgosxania Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ έχω ακούσει για κάτι σαν γραφίτη βάζουν αλλά τι ακριβώς δεν μου λέει κανένας.... προς το παρόν βάλε WD-40 φίλε ΚΑΖΑ γιατί θα έχεις πρόβλημα..... μέχρι να δούμε τί λιπανση βάζει η BMW στην ηλιοροφή
spou_36 αν πρόσεξες (κάτι σαν γραφίτη) όχι γραφίτη τώρα τί? ψάχνω.......
τώρα όπως λένε τα παιδιά μάλλον είναι γρασογραφίτης ....να το δούμε και αυτό.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-01-12, 20:27
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε μεγαλε ειδα το τραπεζομαντηλο που χρησιμοποιησες και μου ξυπνησες αναμνησεις.Ειχε η μανα μου ενα τετοιο ολοιδιο , αλλα και γυναικα μου ενα ολοιδιο, προικα απο τη μανα της.

Σου μιλαω αθανατα.Το εργοστασιο εκλισε ο εργοστασιαρχης πεθανε και τα τραπεζομαντηλα ζουν.
Της γιαγιάς είναι …… τώρα που το χρησιμοποίει και αν το χρησιμοποίει δεν ξέρω , εγώ αυτό βρήκα έκανα την δουλειά μου είδα ότι δεν το λέρωσα το τίναξα και το έβαλα πίσω
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-10-12, 18:07
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Καλησπερίζω όλη την παρέα! Έχω μία ερωτησούλα... Έχω παρατηρήσει ότι όταν βρέχει, αισθάνομαι ότι οι ζώνες ασφαλείας οδηγού & συνοδηγού σαν να είναι ελαφρώς υγρές και νιώθω ειδικά του οδηγού ότι δεν "τραβιέται" εύκολα για να την ασφαλίσεις.... σε ξηρό κλίμα δεν συμβαίνει αυτό! Αφορά Ε46 coupe με ηλιοροφή... Δεν έχω καθαρίσει ποτέ τις υδρορροές στην ηλιοροφή και έχω μία υποψία ότι μπορεί να οφείλεται σε βουλωμένη υδρορροή...
Τί λέτε..???Που μπορεί να οφείλεται αυτό..??? Ακούω γνώμες και προτάσεις για το τί να check-άρω....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 23-10-12, 22:16
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερίζω όλη την παρέα! Έχω μία ερωτησούλα... Έχω παρατηρήσει ότι όταν βρέχει, αισθάνομαι ότι οι ζώνες ασφαλείας οδηγού & συνοδηγού σαν να είναι ελαφρώς υγρές και νιώθω ειδικά του οδηγού ότι δεν "τραβιέται" εύκολα για να την ασφαλίσεις.... σε ξηρό κλίμα δεν συμβαίνει αυτό! Αφορά Ε46 coupe με ηλιοροφή... Δεν έχω καθαρίσει ποτέ τις υδρορροές στην ηλιοροφή και έχω μία υποψία ότι μπορεί να οφείλεται σε βουλωμένη υδρορροή...
Τί λέτε..???Που μπορεί να οφείλεται αυτό..??? Ακούω γνώμες και προτάσεις για το τί να check-άρω....
Οι υδρορροές και τα λούκια της ηλιοροφής δεν πιστεύω να έχουν σχέση γιατί ο μηχανισμός της ζώνης είναι στην μεσαία κολώνα ενώ οι υδρορροές (τουλάχιστον στο Ε30) κατεβαίνουν από τις μπροστινές κολώνες και σωληνάκια καταλήγουν πίσω από τους μπροστά θόλους …. Αν είχες θέμα εκεί σίγουρα θα έπαιρνες νερό από την οροφή και θα πότιζε η ταπετσαρία της οροφής …..

Καμιά φορά τρώει και το δικό μου τέτοια κολλήματα και πρέπει να την τραβήξω μαλακά αλλιώς μπλοκάρει και δεν ξεκολλάει , αλλά εγώ το προσάπτω λόγο παλαιότητας 27 χρονών αμάξι από εκεί και πέρα δεν είναι υγρές ούτε ότι από κάπου παίρνει νερό ούτε ότι δεν είναι από κάπου καλά μονωμένο έτσι ώστε να είναι νωπές λόγο υγρασίας …..

Πρέπει να είσαι σε λάθος θέμα ……
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-10-12, 10:42
Το avatar του χρήστη s1fis
s1fis Ο χρήστης s1fis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2011
Μηνύματα: 150
s1fis is on a distinguished road
Κόλλημα ηλιοροφής

Χαιρετώ όλη την παρέα! Νομίζω δε χρειάζεται να δημιουργήσω νέο θέμα περί ηλιοροφής κ λέω να θέσω το ερώτημα μου εδώ. Εχώ την Ε46 compact του 2002 κ τον τελευταίο καιρό όταν κλείνω την ηλιοροφή κ αυτή φτάνει στο σημείο που βγαίνει το σκιάδιο (ας το πω έτσι) κολώνει κ πάει προς τα πίσω. Τότε πρέπει να το τραβήξω με το χέρι μου έξω απ'τον ουρανό για να μπορέσει να κλείσει πλήρως η ηλιοροφή. Προφανώς κάπου βρίσκει αντίσταση. Το σκιάδιο βέβαια όταν το τραβάω με το χέρι έρχεται πολύ εύκολα πίσω. Κ δοκίμασα το εξής: πατάω να κλείσει η ηλιοροφή κ έβαλα με τα χέρια μου αντίσταση για να δω αν θα σταματήσει αλλά αυτή τίποτα! Συνέχισε κανονικά μέχρι που έφτασε στο επίμαχο σημείο κ κόλλησε πάλι.
Πραγματικά οποιαδήποτε άποψη κ γνώμη είναι επιθυμητή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
__________________
Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου στη σύζυγό του, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: Ή είναι καινούρια σύζυγος ή είναι καινούριο το αυτοκίνητο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.