Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-09-12, 18:33
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδα και εγώ ότι ψάχνεις για έντονα βελτιωμένα αυτοκίνητα σε εξωτερική εμφάνιση και ας είναι συναρμολογούμενα LEGO από 10 διαφορετικά μοντέλα.

Στις BMW αξίζει ένα πράγμα. Να είναι όσο πιο γνήσιες γίνεται....Όταν βλέπεις λεβιέδες ότι νάναι, Προφυλακτήρες που κάνουν ΚΡΑ κλπ, καλύτερα κοίτα αλλού.

Μη σε εντυπωσιάζει ένα μοτέρ.

Ένα ολόκληρο πακέτο είναι καλύτερο. Το ασημί 320 φαίνεται ότι είναι γνήσιο M-pack χωρίς επεμβάσεις.
Μπορεί να μην πωλείται γιατί είναι 2λιτρο.

2 και 2.2 λίτρα έχουν 660 ευρώ τέλη κυκλοφορίας. 2.5 και πάνω έχουν 800+.
Εφόσον θέλεις αυτοκίνητο για την οικογένεια σου, πάρε ένα όσο πιο αυθεντικό (από αξεσουάρ) και σε καλή κατάσταση 316 ή 318 (1.9 γιατί βγαίνει και 2.0 318).

Αν δε σε νοιάζουν τέλη και τεκμήρια πάρε κανένα γνήσιο 2.2-3.0 που μπορεί να το πάρεις και φτηνότερα από 316 και ας είναι σε καλή κατάσταση.

Κάνε μια βόλτα σε μάντρες, απλά να χαζεψεις από κοντά Ε46 εν γένει, να δείς σε τι διαφορετικές καταστάσεις βρίσκονται τα αυτοκίνητα, από άποψη σαλονιών και μηχανικών μερών.

Μην πάρεις κανένα ρημάδι γιατί σε εντυπωσίασε το γυάλισμα του εμπόρου, οι ρέπλικα ζάντες της κλωτσιάς και η πλυμμένη μηχανή...

Επίσης 6 κύλινδρο μοτέρ, δηλωμένο 4 κύλινδρο και να κόβεις βόλτες σε Αθήνα/Θεσσαλονικη και όλη την Ελλάδα γενικά δεν είναι σώφρον. Σε κάποια πιο κλειστή κοινωνία (ενός νησιού ας πούμε), ψιλο-τρώγεται το ρίσκο αν και εγώ δεν θα το έπαιρνα.
ta κουπεδακαι ααπο το πρωτο ποστ μου φαινονται ενταξει.το 4πορτο einai sa lego
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
  #12  
Παλιά 22-09-12, 20:54
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
Συνεχίζω να εκπλήσσομαι με την ευκολία με την οποία άνθρωποι γράφουν δημόσια ότι σκέφτονται να κινήσουν την οικογένειά τους με αδήλωτο, δηλαδή παράνομο, αυτοκίνητο.
Άντε πες σου χτυπάνε το αμάξι και δεν αποζημιώνεσαι, δεν τρέχει και τίποτα. Ας πρόσεχες να το είχες δηλωμένο. Αν χτυπήσεις κανέναν, πως θα τον πληρώσεις? Τι σου φταίει ο άλλος?

Η απάντησή μου στην ερώτησή σου λοιπόν είναι "νορμάλ".
Εχεις δικιο φιλε μου και σωστη η απορια σου, δεν εχω καταληξει καπου, απλα σκεψεις κανω.
Οσον αφορα την νομιμοτητα κλπ αυτο ειναι αλλο θεμα που εχει πολυ ψωμι.Καλως ή κακως αυτες οι μετατροπες υπάρχουν, πωλουνται, και απο κει και περα ο καθενας ειναι υπευθυνος και υπολογος των πραξεων του.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trabakoulas : 22-09-12 στις 20:56
  #13  
Παλιά 22-09-12, 20:56
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου το πρωτο εχω δει απο οντα εχω μπει μεσα και το εχω επεξεργαστει καθως ο Μπητρος τυγχανει συγγενης μου και καθε φορα που παω για καφε στο μαγαζι τα βλεπω ολα τα αμαξια ........εε λοιπον την τελευταια φορα που πηγα ειχε μια πορσε μπροστα και πισω το 316 που λες ......εγω σαν bmwδακιας κατευθειαν στο bmw! Το αμαξι λοιπον ειναι αρκετα προσεγμενο και κατα την γνωμη μου αξιζει να πας να το δεις απο κοντα!
Και σου προτεινω να μεινεις σε 1.6 γιατι αυτη την εποχη ειναι δυσκολα ειδικα απο βενζινη κλπ κλπ!
Το εχω δει κι εγω απο κοντα αυτο το 16αρι, ειναι σαν καινουριο αλλα ζηταει πολλα. 7300 αυτη την εποχη δεν θα το δωσει σε καμια περιπτωση οσο καλο κι αν ειναι.
Μια καλη τιμη που θα με εκανε να το σκεφτω το συγκεκριμενο θα ηταν γυρω στα 6 αντε 6500 στη χειροτερη. Ειναι και 10 ετων αμαξι μην το ξεχναμε.
  #14  
Παλιά 22-09-12, 20:58
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
το 4πορτο einai sa lego
Οντως σαν το lego batman ειναι
  #15  
Παλιά 22-09-12, 21:10
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Έσβησα το link απο την πώληση του αυτοκινήτου σου.
Διάβασε τους κανόνες, και τήρησε τους.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php

Υ.Γ. Αν έγραφα σαν rapid_fast και όχι σαν moderator θα σου έλεγα οτι δε σε ενδιαφέρει
να αγοράσεις BMW μιας και στην αγγελία σου κάνεις δεκτή ανταλλαγή με σμάρτ.
Πόσο οικογενειακό είναι αυτό? καθόλου...

Φιλε μου καλα εκανες σαν moderator κι εσβησες το link αν παρενεβην τους κανονες αλλα δεν το γνωριζα αυτο και ζητω συγνωμη.

Τωρα σαν rapid_fast θα σου απαντησω πως το miata το ανταλλασω με smart+μετρητα διοτι αυτο ανταλασσεται πολυ ευκολοτερα ειτε σε μαντρα ειτε και σε ιδιωτη(εξαλλου αυτα δεν εχουν νοημα γιατι το miata θα δωθει για ανταλλακτικα αυτη τη βδομαδα).
Καλυτερα λοιπον πριν επιτεθουμε σε ενα νεο μελος να ειμαστε λιγο πιο διαλακτικοι.

Εκτος αν νομιζεις πως ανοιξα ενα topic ετσι γιατι δεν ειχα κατι αλλο να κανω, εκει παω πασο.

Ναι λοιπον, ψαχνω για Ε46αρι οπως ειπα και στην αρχη και οποιαδηποτε βοηθεια-αποψη-συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη!

Παντα βεβαια απο οσους ειναι προθυμοι να βοηθησουν!
  #16  
Παλιά 22-09-12, 23:36
Το avatar του χρήστη trifonas
trifonas Ο χρήστης trifonas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2009
Μηνύματα: 364
trifonas will become famous soon enough
Αν ψαχνεις κατι ''περιεργο'' ρωτα και αυτο.υπαρχει πολυ καιρο σαν αγγελια και πρεπει να ναι απο ''υποκυβισμο'' 316.νομιζω ειναι 2.2.
παντως ειναι κουκλι.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2818515/

Και αν σηκωνει η τσεπη σου τεκμηρια και τελη.....

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2788040/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trifonas : 22-09-12 στις 23:39
  #17  
Παλιά 25-09-12, 14:43
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα σαν rapid_fast θα σου απαντησω πως το miata το ανταλλασω με smart+μετρητα διοτι αυτο ανταλασσεται πολυ ευκολοτερα ειτε σε μαντρα ειτε και σε ιδιωτη(εξαλλου αυτα δεν εχουν νοημα γιατι το miata θα δωθει για ανταλλακτικα αυτη τη βδομαδα).
Καλυτερα λοιπον πριν επιτεθουμε σε ενα νεο μελος να ειμαστε λιγο πιο διαλακτικοι.

Εκτος αν νομιζεις πως ανοιξα ενα topic ετσι γιατι δεν ειχα κατι αλλο να κανω, εκει παω πασο.

Ναι λοιπον, ψαχνω για Ε46αρι οπως ειπα και στην αρχη και οποιαδηποτε βοηθεια-αποψη-συμβουλη ειναι ευπροσδεκτη!

Παντα βεβαια απο οσους ειναι προθυμοι να βοηθησουν!
Σαν rapid_fast..
Θέλεις να αγοράσεις ci, 1600 η 1800, αλλά το 1600 σέρνεται..
Το επόμενο που είναι 2000 δεν σου κάνει γιατί έχει μεγάλα τέλη..
Αρα, θές να αγοράσεις ένα 316 που είναι δηλωμένο 316 αλλά έχει 330 μοτέρ..
Αλλά του Ζαχαρία η κουκλίτσα δεν σου κάνει, γιατί θες να το αγοράσεις με 7000 και του
Ζαχαρία είναι ακριβό (που το δίνει τζάμπα)
Απο την άλλη, αυτοκίνητο που βρήκες και προτείνεις, σε τιμή μάλιστα που
είναι στα πλαίσια της αγοράς σου, είναι τετράπορτο, αλλά ο ίδιος λές πως σου βρωμάει
γιατί προφανώς είναι πολύ φτηνό..
Για εμένα δεν θές να αγοράσεις και άνοιξες το θρέντ για να ξεφορτωθείς το μιάτα.
Μακάρι να βγώ για ακόμα μια φορά ψεύτης, και να παραμείνεις στην παρέα για πολλά πολλά χρόνια με την μπέμπα που θες...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 25-09-12 στις 14:45
  #18  
Παλιά 25-09-12, 15:28
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν rapid_fast..
Θέλεις να αγοράσεις ci, 1600 η 1800, αλλά το 1600 σέρνεται..
Το επόμενο που είναι 2000 δεν σου κάνει γιατί έχει μεγάλα τέλη..
Αρα, θές να αγοράσεις ένα 316 που είναι δηλωμένο 316 αλλά έχει 330 μοτέρ..
Αλλά του Ζαχαρία η κουκλίτσα δεν σου κάνει, γιατί θες να το αγοράσεις με 7000 και του
Ζαχαρία είναι ακριβό (που το δίνει τζάμπα)
Απο την άλλη, αυτοκίνητο που βρήκες και προτείνεις, σε τιμή μάλιστα που
είναι στα πλαίσια της αγοράς σου, είναι τετράπορτο, αλλά ο ίδιος λές πως σου βρωμάει
γιατί προφανώς είναι πολύ φτηνό..
Για εμένα δεν θές να αγοράσεις και άνοιξες το θρέντ για να ξεφορτωθείς το μιάτα.
Μακάρι να βγώ για ακόμα μια φορά ψεύτης, και να παραμείνεις στην παρέα για πολλά πολλά χρόνια με την μπέμπα που θες...
+1000 απο μένα γιατι είσαι πολυ μεγάλος!σωστη παρατήρηση μπράβο αγαπητε
__________________

BMW-Motorsport
  #19  
Παλιά 25-09-12, 15:52
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου καλα εκανες σαν moderator κι εσβησες το link αν παρενεβην τους κανονες αλλα δεν το γνωριζα αυτο και ζητω συγνωμη..
Trabakoula είχες ΜΧ5 με φυσητήρι τις παλιές καλές εποχές ???
  #20  
Παλιά 25-09-12, 17:21
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν rapid_fast..
Θέλεις να αγοράσεις ci, 1600 η 1800, αλλά το 1600 σέρνεται..
Το επόμενο που είναι 2000 δεν σου κάνει γιατί έχει μεγάλα τέλη..
Αρα, θές να αγοράσεις ένα 316 που είναι δηλωμένο 316 αλλά έχει 330 μοτέρ..
Αλλά του Ζαχαρία η κουκλίτσα δεν σου κάνει, γιατί θες να το αγοράσεις με 7000 και του
Ζαχαρία είναι ακριβό (που το δίνει τζάμπα)
Απο την άλλη, αυτοκίνητο που βρήκες και προτείνεις, σε τιμή μάλιστα που
είναι στα πλαίσια της αγοράς σου, είναι τετράπορτο, αλλά ο ίδιος λές πως σου βρωμάει
γιατί προφανώς είναι πολύ φτηνό..
Για εμένα δεν θές να αγοράσεις και άνοιξες το θρέντ για να ξεφορτωθείς το μιάτα.
Μακάρι να βγώ για ακόμα μια φορά ψεύτης, και να παραμείνεις στην παρέα για πολλά πολλά χρόνια με την μπέμπα που θες...

Λοιπον παμε παλι την αρχη! Και για να γινω πιο κατανοητος θα αριθμησω τα επιχειρηματα μου.

1) Σωστος, θελω να αγορασω E46 CI, τωρα για το τι ακριβως θα ειναι αυτο, δεν εχω αποφασισει, κοιταω καποια αλλα δεν εχω καταληξει.
Ναι θελω 330 αδηλωτο (επειδη δεν εχω την δυνατοτητα λογω τεκμηριων και τελών για γνησιο), αλλα αν τελικα καταληξω σε τετοιο (δλδ σε μετατροπη) πρεπει να το ψαξω αρκετα το θεμα. Γι'αυτο και γραφτηκα εδω μηπως παρω καποια βοηθεια.
Υπαρχουν λοιπον τα παιδια που βοηθανε (οπως και γω βοηθησα καποιους- και ειναι πολλοι αυτοι- που ειχανε ΜΧ5 και ψαχνοντουσαν καποτε) αλλαυπαρχουν ομως και αυτοι που θα πιαστουν απο καπου κοιτωντας το δεντρο και χανοντας το δασος, για να σε "κραξουν".[κλασικο συνδρομο forum]
Κανενα προβλημα, καλη καρδια να χουμε εξαλλου ποτε δεν εχω κρατησει σε κανεναν κακια ειδικα οσοι με γνωριζουν το ξερουν.

Παμε παρακατω λοιπον, στο θεμα μας!
2) Για το αμαξι του Ζαχαρια που μου προτεινεις, και που ο ιδιος μου προτεινε, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει οντως.Ομως τα 12.000 εκτος απο το οτι δεν τα διαθετω αυτη τη στιγμη, τα θεωρω και πολλα την στιγμη που πωλουνται Μ3 γνησια του 04 και 05 σε αυτη την τιμη και λιγο παραπανω. Δυστυχως τα χρηματα που δινουμε στα αυτοκινητα δεν τα παιρνουμε ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ πισω. Και αυτο δεν ειναι κανονας αλλα νομος.
Τα εξτρα που ειχε το ΜΧ5 μου που αναφερεις διαρκως(που δεν υπαρχει πλεον θα φυγει σε λιγες μερες σε μορφη στοκ), ξεπερνουσαν κατα πολυ τις 30.000 (+18 η αγορα του) και τωρα δεν πουλιοταν ουτε 8000 ευρω.Και για να τα βγαλω αυτα τα χρηματα το εκανα ανταλλακτικα τα οποια μαλιστα θα πουληθουν και σε βαθος χρονου.

3) Για το τετραπορτο που ποσταρα http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2684959/ δεν ξερω πραγματικα που ειδες πως ενδιαφερομαι να παρω αυτο το πραγμα. Απλα μου εκανε εντυπωση και το ποσταρα για να ακουσω γνωμες και αποψεις. Εκτος αν και αυτο απαγορευεται

4) Οπως βλεπεις ουτε μπηκα για να πουλησω, ουτε ειμαι κανας πιτσιρικας που μπηκα κανω χαβαλε. Τα ερωτηματα μου ειναι πραγματικα, και οποιος θελει να βοηθησει (και συ ακομα) ειναι ευπροσδεκτος!

Τωρα, αν παρ'ολ'αυτα βρεις καποιο νεο "παραπτωμα" για ερθεις σε αντιπαραθεση με μενα, δεν θα σε ακολουθησω, σου το λεω απο πριν.


Για τα παιδια που ειναι γνωστες αν εχετε να μου πειτε κατι για αυτα (αν γνωριζετε κατι κλπ) εχω βρει και αυτα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2669986/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2847065/

επισης και για αυτο που ειχα αναφερει και που θα παω αυτες τις μερες να του ριξω μια ματια, http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1924005/ κανενας δε ξερει τιποτες?
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.