Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-05-13, 01:15
eddie51066 Ο χρήστης eddie51066 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Μηνύματα: 27
eddie51066 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλο ... Χρυσο... αλλα κατι μου βρωμαει στα 14500 χλμ.... και ειναι και η full extra εκδοση απο οτι βλεπω με cruise control ηλιοροφες κλπ κλπ.... αλλα δεν ξερω κατι δεν μ καθεται καλα σ αυτο τ αυτοκινητο.... θα ηθελα ν ακουσω την ιστορια του.... εστειλα κ εκει ενα mail... και περιμενω...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-05-13, 01:49
eddie51066 Ο χρήστης eddie51066 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Μηνύματα: 27
eddie51066 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρώτου προχωρήσεις στ αγορά κανε αναζήτησή στ Google: e90 ρετάρει, e90 πολλαπλασιάστες, e90 κολώνα τιμονιού, e90 δε παίρνει μπρος κ θα καταλάβεις τι παίζει από βλάβες
σ ευχαριστω για τις πηγες....εκανα μια γρηγορη αναζητηση....και ειδα οτι ουκ ολιγα ε90 -ε92 εχουν παρουσαισει ολα αυτα που μ ανεφερες.... αν αγορασω το αμαξι τελικα....και εχει ληξει η εγγυηση....μπορω εγω να την ανανεωσω? κολωνα τιμονιου απ οσο ειδα ειναι τσιμπιμενη....γυρω στα 600-700ευρωπουλα..... τωρα για τα αλλα δεν ειδα τιμες...αν γνωριζει καποιος ποσο παιζει για πολλαπλασιαστες και αυτο με το "ρεταρισμα" (λιγο off topic αλλα τι να κανω...αγχωνομαι με τοσα που ακουω) θα μ κακοφανει αν μετα απο το σκυλισιο corolla hatchback '05 που στα 130000 που εχω κανει με βγαζει ασπροπροσωπο αφου τα μονα που χρειαστηκε να αλλαζω ηταν φιλτρα, τακακια και λαδια....σκαω 600αρες και 700 στην μπεμπα.... καθε 30000....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 07-05-13, 07:18
lefterishatzi Ο χρήστης lefterishatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 134
lefterishatzi is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eddie51066 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλο ... Χρυσο... αλλα κατι μου βρωμαει στα 14500 χλμ.... και ειναι και η full extra εκδοση απο οτι βλεπω με cruise control ηλιοροφες κλπ κλπ.... αλλα δεν ξερω κατι δεν μ καθεται καλα σ αυτο τ αυτοκινητο.... θα ηθελα ν ακουσω την ιστορια του.... εστειλα κ εκει ενα mail... και περιμενω...
Τόσα λίγα χλμ μπορείς άνετα να καταλάβεις αν ειναι πραγματικά. cruise άσχετα με το τι γράφει δε βλέπω να έχει. Πριν λίγο καιρό το είχε πάρει το μάτι μου και μου είχε κάνει εντύπωση που δεν υπήρχε στο car.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 07-05-13, 08:55
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eddie51066 Εμφάνιση μηνυμάτων
σ ευχαριστω για τις πηγες....εκανα μια γρηγορη αναζητηση....και ειδα οτι ουκ ολιγα ε90 -ε92 εχουν παρουσαισει ολα αυτα που μ ανεφερες.... αν αγορασω το αμαξι τελικα....και εχει ληξει η εγγυηση....μπορω εγω να την ανανεωσω? κολωνα τιμονιου απ οσο ειδα ειναι τσιμπιμενη....γυρω στα 600-700ευρωπουλα..... τωρα για τα αλλα δεν ειδα τιμες...αν γνωριζει καποιος ποσο παιζει για πολλαπλασιαστες και αυτο με το "ρεταρισμα" (λιγο off topic αλλα τι να κανω...αγχωνομαι με τοσα που ακουω) θα μ κακοφανει αν μετα απο το σκυλισιο corolla hatchback '05 που στα 130000 που εχω κανει με βγαζει ασπροπροσωπο αφου τα μονα που χρειαστηκε να αλλαζω ηταν φιλτρα, τακακια και λαδια....σκαω 600αρες και 700 στην μπεμπα.... καθε 30000....
Κοιτα να μήν κλαίς μετα !!!Απο ιάπωνα σε BMW θα κλαίς, εάν σε πάει κάλά το bmw δέν συγκρίνονται σάν αυτοκίνητα ,αλλά κακά τα ψέματα τα Ιαπωνέζικα είναι σκυλιά και φτηνά σέρβις λόγο το ότι θέλουν μόνο φίλτρα λάδια .
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 07-05-13, 09:13
harristheo Ο χρήστης harristheo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-10-2011
Μηνύματα: 338
harristheo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEORGE 1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα να μήν κλαίς μετα !!!Απο ιάπωνα σε BMW θα κλαίς, εάν σε πάει κάλά το bmw δέν συγκρίνονται σάν αυτοκίνητα ,αλλά κακά τα ψέματα τα Ιαπωνέζικα είναι σκυλιά και φτηνά σέρβις λόγο το ότι θέλουν μόνο φίλτρα λάδια .

Ο πατέρας μου εχει Honda civic απο το 1973 εώς και τώρα. 5 αυτοκίνητα με περιπου 1 εκατομμύριο χιλιόμετρα στο σύνολο. Και εγω είχα ενα Type R στο οποίο έκανα περιπου 100.000 ζόρικα χιλιόμετρα και το είχα πάρει μεταχειρισμένο.
Σε όλα αυτα τα χιλιόμετρα ΜΙΑ μονο φορά εχουμε πάθει λάστιχο στο civic του 96.
ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
στο BMW μου είμαι μόνιμα σε συνεργείο.
__________________
Χάρης

Ε46 320d 2003 automatic
X3 2.0d 2007 manual
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 07-05-13, 10:20
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
μην συγκρινετε παλια ιαπωνικα με συγχρονα αυτοκινητα ακομα και της ιδιας προελευσης.
πλεον ολα τα αυτοκινητα( ακομα και τα ιαπωνικα ) πασχουν σε θεματα αξιοπιστιας κυριως λογω πολυπλοκοτητας και κοινης προελευσης ανταλλακτικων για μειωση κοστους.
το θεμα μας ειναι το 316..που ειναι ενα ομορφο αμαξι(απο τα λιγα ομορφα νεα bmw)..και εχει ως εξοπλισμο, οτι θα μπορουσε να ζητησει ενας υποψηφιος αγοραστης.
αν εχεις συνειδητοποιησει πως θα ζησεις με ενα αμαξι 1600+ κιλων(αν θυμαμαι καλα) και 122 αλογων..εχεις την τσεπη να ακριβοπληρωνεις τα σερβις-ανταλλακτικα...και εχεις και παρκιν να το ασφαλιζεις...διοτι αλλιως θα το βρεις χαραγμενο...τοτε προχωρα στην αγορα του.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-05-13, 13:44
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
....πάρε το δικό μου....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 07-05-13, 14:29
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
....πάρε το δικό μου....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eddie51066 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να μου πουν οσοι εχουν οδηγησει - αγορασει το εν λογω αυτοκινητο (316 E92 Coupe) αν συμφερει ή οχι να το αγορασω. Σαν εμφανιση ειναι αυτο που ψαχνω... περιμενω να μου πειτε και το κατι παραπανω για να προχωρησω ή οχι τελικα στην αγορα. για 2000 κυβικα δεν παιζει.... για κοντρες κλπ κλπ δεν μ ενδιαφερει καν.... εχω βρει με 15500 εως 17000ευρω μερικες ικανοποιητικες προσφορες.... και θελω να δω αν οντως τα αξιζει.
Άλλο ψάχνει ο άνθρωπος.
Μια χάρη topmar, μη γίνει ένα είδος troll η αγγελία σου παντού, σε παρακαλώ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 07-05-13, 15:36
eddie51066 Ο χρήστης eddie51066 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Μηνύματα: 27
eddie51066 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lefterishatzi Εμφάνιση μηνυμάτων
Τόσα λίγα χλμ μπορείς άνετα να καταλάβεις αν ειναι πραγματικά. cruise άσχετα με το τι γράφει δε βλέπω να έχει. Πριν λίγο καιρό το είχε πάρει το μάτι μου και μου είχε κάνει εντύπωση που δεν υπήρχε στο car.
Πως θα καταλαβω αν εχει τα 14500 και οχι 40000.... Γιατι με το ματι δεν πιστευω μα φαινεται.... Δεν λεμε να εχει 100000 και να τ εκανε 14500 αλλα μου φαινεται περιεργο κοντα 4 χρονων αμαξι με 14500.... Απο τ τιμονι-ταμπλο-καθισματα και γενικα τ εσωτερικο δεν νομιζω να μπορεις να διακρινεις την διαφορα των 14500 με τα 40000.... Αν εχεις καποιον αξιοπιστο τροπο πες μου να μαθω κ εγω
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 07-05-13, 15:41
eddie51066 Ο χρήστης eddie51066 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Μηνύματα: 27
eddie51066 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
μην συγκρινετε παλια ιαπωνικα με συγχρονα αυτοκινητα ακομα και της ιδιας προελευσης.
πλεον ολα τα αυτοκινητα( ακομα και τα ιαπωνικα ) πασχουν σε θεματα αξιοπιστιας κυριως λογω πολυπλοκοτητας και κοινης προελευσης ανταλλακτικων για μειωση κοστους.
το θεμα μας ειναι το 316..που ειναι ενα ομορφο αμαξι(απο τα λιγα ομορφα νεα bmw)..και εχει ως εξοπλισμο, οτι θα μπορουσε να ζητησει ενας υποψηφιος αγοραστης.
αν εχεις συνειδητοποιησει πως θα ζησεις με ενα αμαξι 1600+ κιλων(αν θυμαμαι καλα) και 122 αλογων..εχεις την τσεπη να ακριβοπληρωνεις τα σερβις-ανταλλακτικα...και εχεις και παρκιν να το ασφαλιζεις...διοτι αλλιως θα το βρεις χαραγμενο...τοτε προχωρα στην αγορα του.
Παρκινγκ εχω δεν μ αγχωνει αυτο αλλα κ παλι δεν ειμα απο αθηνα να γινεται ο κακος χαμος με την κινηση τ παρκαρισματα κλπ κλπ... Θες/νικη συνοικιακα ειναι πολυ χαλαρα τα πραγματα.... Οσο για την τσεπη μ... Αντεχει τα προβλεπομενα... Τωρα αν χρειαστει να σκασω 700 για κολωνα τιμονιου κλπ κλπ δεν θα εμαι κ ο πιο χαρουμενος ανθρωπος.... Τωρα νταξει.... Οτι ειναι να γινει.... Θα γινει... Ειμαι αυτης της αποψης....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.