Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-11-07, 14:32
Sras Ο χρήστης Sras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2004
Μηνύματα: 227
Sras is on a distinguished road
Ανοιγει το καπω

Παιδια καλημερα.
Στις υψηλες ταχυτηττες απο 170/ωρα και πανω ξεκλειδωνει και ανοιγει το καπω της μηχανης οπως οταν τραβας το μοχλο απο μεσα.Εαν δεν το κραταγε η ασφαλεια(γαντζος) θα μου ειχε φυγει και ισως και να ειχα κανει καμμια μεγαλη ζημια στους απο πισω μου.Το καπω κλεινει κανονικα χωρις να δειχνει οτι κατι δεν παει καλα.Το πηγα μου το ρεγουλαρανε αλλα και παλι ανοιγει.Εχω βαρεθει να σταματαω στα παρκινκ της εθνικης για να το κλεινω.Εχει καποιος απο εσας καμμια ιδεα για το τι να φταιει η τι αλλο να κανω?

Sras
__________________
Εαν με κρεμασουν με τους λογικους θα παω αδικα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-11-07, 14:34
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Arrow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sras Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλημερα.
Εχει καποιος απο εσας καμμια ιδεα για το τι να φταιει η τι αλλο να κανω?

Sras
Κοιταξε μηπως εχει φαγοθει το γατζακι που δαγκωνει το καπω και θελει αλλαγμα... ισως..... δεν ξερω παραπανω...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-11-07, 14:39
Το avatar του χρήστη kouk
kouk Ο χρήστης kouk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-09-2004
Μηνύματα: 310
kouk is on a distinguished road
Το καπώ, άπαξ και κλειδώσει, δεν ανοίγει! Αρα, είτε δεν το ρύθμισαν σωστά, είτε έχουν φαγωθεί οι υποδοχές των γάτζων.

Επειδή το δεύτερο είναι απίθανο, θα σου συνιστούσα να το ξαναπάς σε ένα συνεργείο, κατά προτίμηση διαφορετικό από αυτό που το πήγες την πρώτη φορά.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-11-07, 14:41
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Παντως η ρεγουλα του καπω δεν εχει καμια σχεση με το κουμπωμα του... ειναι τελειως ασχετο το ενα με το αλλο..η ρεγουλα υπαρχει καθαρα και μονο για φαναρτζοδουλεια να ερθει το καπο σωστα με τα φτερα..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-11-07, 14:55
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
φιλε μου εγω θα σου ελεγα να ΤΡΕΞΕΙΣ οπωσδηποτε να το κοιταξεις παλι.πριν 2 χρονια <οχι ομως σε bmw>γυρνοντας απο ταξιδι με ταχητητα 80 χιλιομ.στην κακια σκαλα το καπο ΑΝΟΙΞΕ με αποτελεσμα να ανοιξη τελειος και να χτυπηση το πανο μερος της οροφης.εμπειρια τρομακτικη χασαμε το φως μας ολοι η οικογενεια μεσα.οποτε το σηγουρα εχεις προβλημα στο γαντζο που το πιανει
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-11-07, 15:17
Το avatar του χρήστη J.MULLER
J.MULLER Ο χρήστης J.MULLER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-11-2004
Μηνύματα: 427
J.MULLER is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cabriolakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιταξε μηπως εχει φαγοθει το γατζακι που δαγκωνει το καπω και θελει αλλαγμα... ισως..... δεν ξερω παραπανω...
Ειναι δυο τα γαντζακια (δεξια αριστερα) και σιγουρα εχουν φαγωθει οι κλειδαριες τους (αυτες που ειναι στη μετωπη). Δυο μτχ και τελοςςςς. Σου μιλαω εκ πειρας.
__________________
Curiosity Killed The Cat...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-11-07, 21:53
Το avatar του χρήστη Marioz
Marioz Ο χρήστης Marioz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2006
Μηνύματα: 284
Marioz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sras Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλημερα.
Στις υψηλες ταχυτηττες απο 170/ωρα και πανω ξεκλειδωνει και ανοιγει το καπω της μηχανης οπως οταν τραβας το μοχλο απο μεσα.Εαν δεν το κραταγε η ασφαλεια(γαντζος) θα μου ειχε φυγει και ισως και να ειχα κανει καμμια μεγαλη ζημια στους απο πισω μου.Το καπω κλεινει κανονικα χωρις να δειχνει οτι κατι δεν παει καλα.Το πηγα μου το ρεγουλαρανε αλλα και παλι ανοιγει.Εχω βαρεθει να σταματαω στα παρκινκ της εθνικης για να το κλεινω.Εχει καποιος απο εσας καμμια ιδεα για το τι να φταιει η τι αλλο να κανω?

Sras
Πάντως για να ελαφρύνω λίγο το ποστ και να σε γλυτώσω και απο τη..."βαρεμάρα σου".......λογικό θ ήταν μέχρι να το φτιάξεις να μην τρέχεις με 170 για να μην ξεκλειδώνει.....γιατί είναι κι άλλοι στην εθνική εκτός απο εσένα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-11-07, 22:19
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Marioz Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως για να ελαφρύνω λίγο το ποστ και να σε γλυτώσω και απο τη..."βαρεμάρα σου".......λογικό θ ήταν μέχρι να το φτιάξεις να μην τρέχεις με 170 για να μην ξεκλειδώνει.....γιατί είναι κι άλλοι στην εθνική εκτός απο εσένα
Πες τα... Άκρως επικίνδυνο!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-11-07, 23:40
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και αλλαξα τις δυο κλειδαριες που βιδωνουν με 3 torx η καθε μια στην μετωπη.Ειχε χαλασει το ελατηριο της επαναφορας τους
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-11-07, 10:28
Sras Ο χρήστης Sras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2004
Μηνύματα: 227
Sras is on a distinguished road
Παιδια καλημερα
Ευχαριστω για τις απαντησεις.Τελικα αποφασισα οτι για να ειμαστε σιγουροι 100% παω να αλλαξω ολους τους μηχανισμους που κλειδωνουν το καπω με καινουργιους.
Sras
__________________
Εαν με κρεμασουν με τους λογικους θα παω αδικα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.