Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #281  
Παλιά 27-11-12, 13:46
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Μακάρι να ναι έτσι φίλε μου! Καλή συνέχεια!
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #282  
Παλιά 27-11-12, 14:56
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
2000 ευρω αυτην την εποχη ειναι και πολλα λεφτα .φαντασου βρισκεις cabrio με 3000 ανετα .δεν πουλιετε τιποταααααα
Απάντηση με παράθεση
  #283  
Παλιά 27-11-12, 15:17
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Υπερβάλεις λίγο φίλε Gregory...άλλο το δεν πωλείται τίποτα και άλλο να πουληθεί με 2000€.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #284  
Παλιά 27-11-12, 18:16
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
και ομως.. επισης εχει θερμαινομενα αλλα υφασματινα καθισματα αντισπιν και κτλ κτλ. γι'αυτο λεω οτι μαλλον θα καταληξω σε αυτο, απλως θα χρειαστει αυτες τις επισκευες.
μην το παρεις....μυριζομαι μπαξιμο τι μοντελο ειναι?
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #285  
Παλιά 27-11-12, 18:34
Το avatar του χρήστη Tsik.D.
Tsik.D. Ο χρήστης Tsik.D. δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-05-2012
Μηνύματα: 99
Tsik.D. is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
μην το παρεις....μυριζομαι μπαξιμο τι μοντελο ειναι?
11/96.. γιατι?? μπαξιμο θα γινει ενοειται m-pack η κανενα φαραω οοοοοταν βρεθει η ευκαιρια.
__________________
Συμμετέχω, Συμμετέχεις, Συμμετέχει, Συμμετέχουμε, Συμμετέχετε, Αποφασίζουν...
Απάντηση με παράθεση
  #286  
Παλιά 27-11-12, 19:08
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
11/96.. γιατι?? μπαξιμο θα γινει ενοειται m-pack η κανενα φαραω οοοοοταν βρεθει η ευκαιρια.
αμα ειναι 11/96 μια χαρα...ειναι και facelift....για να ισχυει το 11/96 θα πρεπει
1.οι καρδιες στο μουστακι να πεταγονται προς τα εξω...
2.τα φλασακια στα φτερα να ειναι σκετο κρυσταλλο οχι με μαυρο πλαστικο περιγραμμα...
τσεκαρε το με το πλαισιο στο realoem αν δε το χεις κανει ηδη...επισης πρεπει να το γραφει πανω στην ζωνη του οδηγου απο την αναποδη-μεσα μερια με ασπρα γραμματα..
χρωμα?εξωτερικα?προφυλακτηρες απλοι η΄ m?φαναρια μπρος-πισω μαμα?δωσε πληροφοριες...
υ.γ. 1 αμα χρειαστεις ηλεκτρολογο εξειδικευμενο στα bmw για τα μαζεματα στειλε π.μ. δυτικα προαστια ειναι αν σε βολευει...
υ.γ. 2 πες του να σου κοψει τιπτ για αυτα που θελουν μαζεμα....κοστιζουν πες του...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #287  
Παλιά 27-11-12, 19:39
Το avatar του χρήστη Tsik.D.
Tsik.D. Ο χρήστης Tsik.D. δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-05-2012
Μηνύματα: 99
Tsik.D. is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
αμα ειναι 11/96 μια χαρα...ειναι και facelift....για να ισχυει το 11/96 θα πρεπει
1.οι καρδιες στο μουστακι να πεταγονται προς τα εξω...
2.τα φλασακια στα φτερα να ειναι σκετο κρυσταλλο οχι με μαυρο πλαστικο περιγραμμα...
τσεκαρε το με το πλαισιο στο realoem αν δε το χεις κανει ηδη...επισης πρεπει να το γραφει πανω στην ζωνη του οδηγου απο την αναποδη-μεσα μερια με ασπρα γραμματα..
χρωμα?εξωτερικα?προφυλακτηρες απλοι η΄ m?φαναρια μπρος-πισω μαμα?δωσε πληροφοριες...
υ.γ. 1 αμα χρειαστεις ηλεκτρολογο εξειδικευμενο στα bmw για τα μαζεματα στειλε π.μ. δυτικα προαστια ειναι αν σε βολευει...
υ.γ. 2 πες του να σου κοψει τιπτ για αυτα που θελουν μαζεμα....κοστιζουν πες του...
λεο28( μαλλον λεωνιδας ) το εχω τσεκαρει στο realoem αλλα το ειδε και ο μαστορας που το πηγα ο οποιος συνδεθηκε στην bmw απευθειας. ολα ειναι ετσι οπως τα λες. το αυτοκινητο ειναι εργοστασιακο οοοολο, φοραει μονο ζαντες τις οποιες θα τις αλλαξω με τις m3 ( εαν κατσει και το παρω παντα ) απο φαναρια τπτ ολα εργοστασιακα ειναι. γενικα εχω να ριξω δουλεια και μερακη και αρκετα μπαξιματα για να το φτασω εκειι που θελω αλλα θα το παντρευτω και το ξερω.
οσο για ηλεκτρολογο σε ευχαριστω πολυ για την προσφορα σου αλλα ειμαι απο θεσσαλονικη και δεν βολευει για αυτο που προτεινεις, αλλωστε υπαρχει και προσφορα στα ενεργα μελη για μαστορα απο θεσσαλονικη. τελος για κοψιμο τιμης θα δουμε ποσο θα κατεβασει ακομα και αν θα κατεβασει γιατι την εχω ριξει ηδη την τιμη... παντως προσπαθειες θα γινουν μεχρι τελευταια ωρα...
__________________
Συμμετέχω, Συμμετέχεις, Συμμετέχει, Συμμετέχουμε, Συμμετέχετε, Αποφασίζουν...
Απάντηση με παράθεση
  #288  
Παλιά 28-11-12, 07:20
Το avatar του χρήστη GiannisK
GiannisK Ο χρήστης GiannisK δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-07-2010
Μηνύματα: 21
GiannisK is on a distinguished road
Arrow

Καλημερα σε ολο το φορουμ!

[Για να μην ανοιξω παρομοιο thread με τιτλο "Αγορα E36 316" , ποσταρω εδω δυο πραγματα που χρειαζομαι βοηθεια και αν κριθει απο τους mods απαραιτητη η μετακινηση, ελευθερα!]

Εχω βρει ενα Coupe 36αρι 1.6 του '92-'93 (δεν θυμαμαι ακριβως αλλα το ιδιο ειναι), με ενα χιλιαρικο.
Πληροφοριακα για να παρετε μια εικονα, σαν εξοπλισμος/χαρακτηριστικα ειναι πληρες Mpack και εξωτερικα και σε σαλονι (υφασματινο με ενα σκισιματακι στο καθισμα του οδηγου), ζαντες 17αρες τις πολυακτινες απο Μ3 Ε46 και γραφει περιπου 180.000... το προσπερναμε το τελευταιο, οκ...

Το πρωτο θεμα μου ειναι οτι δεν εχει A/C διοτι ετσι εβγαινε λεει, ηταν η πιο απλη εκδοση. Δεν το γνωριζω αυτο αν ισχυει.

Και το δευτερο και πιο σημαντικο, ειναι οτι χρειαζομαι καποιο συνεργειο BMW στα Δυτικα (Αττικη) για εναν καλο ελεγχο που θα γινει οπως και να'χει πριν αγοραστει, για να αγοραστει. Εγω μενω Περιστερι, λιγο πιο πανω απο το BMW CENTRAL SERVICE στην Πελασγιας, αλλα δεν γνωριζω τιποτα οσον αφορα ειτε το συγκεκριμενο συνεργειο ειτε καποιο αλλο της BMW.
Αν χρειαζεται, ακουω προτασεις και για οποιαδηποτε γυρω περιοχη, εννοειται!

Θελω να το παω σε καποιον εμπειρο, οπου περα απο τα κλασσικα μηχανικα που μπορω να δω και στο γενικο συνεργειο ενος φιλου, να ξερει να τσεκαρει ηλεκτρικα ή αλλα σημεια που μπορει να "πασχουν" αλλα να μην ειναι ακομα σε σταδιο που να εχουν εμφανη προβλημα και να τα "πιασει", ωστε να εχω μια οσο το δυνατον πιο εμπεριστατωμενη εικονα για το αυτοκινητο. Υποτιθεται οτι το παιρνω σαν "ψιλοευκαιρια" με τοσα λιγα χρηματα. Μη μου βγει μετα οσο θα επαιρνα ενα του '96+ με full extra εξοπλισμο.....

Οποιοδηποτε σχολιο πανω σε οποιοδηποτε θεμα, ή γνωμες για την περιπτωση, ολα ευπροσδεκτα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiannisK : 28-11-12 στις 07:28
Απάντηση με παράθεση
  #289  
Παλιά 28-11-12, 10:27
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiannisK Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα σε ολο το φορουμ!

[Για να μην ανοιξω παρομοιο thread με τιτλο "Αγορα E36 316" , ποσταρω εδω δυο πραγματα που χρειαζομαι βοηθεια και αν κριθει απο τους mods απαραιτητη η μετακινηση, ελευθερα!]

Εχω βρει ενα Coupe 36αρι 1.6 του '92-'93 (δεν θυμαμαι ακριβως αλλα το ιδιο ειναι), με ενα χιλιαρικο.
Πληροφοριακα για να παρετε μια εικονα, σαν εξοπλισμος/χαρακτηριστικα ειναι πληρες Mpack και εξωτερικα και σε σαλονι (υφασματινο με ενα σκισιματακι στο καθισμα του οδηγου), ζαντες 17αρες τις πολυακτινες απο Μ3 Ε46 και γραφει περιπου 180.000... το προσπερναμε το τελευταιο, οκ...

Το πρωτο θεμα μου ειναι οτι δεν εχει A/C διοτι ετσι εβγαινε λεει, ηταν η πιο απλη εκδοση. Δεν το γνωριζω αυτο αν ισχυει.



Και το δευτερο και πιο σημαντικο, ειναι οτι χρειαζομαι καποιο συνεργειο BMW στα Δυτικα (Αττικη) για εναν καλο ελεγχο που θα γινει οπως και να'χει πριν αγοραστει, για να αγοραστει. Εγω μενω Περιστερι, λιγο πιο πανω απο το BMW CENTRAL SERVICE στην Πελασγιας, αλλα δεν γνωριζω τιποτα οσον αφορα ειτε το συγκεκριμενο συνεργειο ειτε καποιο αλλο της BMW.
Αν χρειαζεται, ακουω προτασεις και για οποιαδηποτε γυρω περιοχη, εννοειται!

Θελω να το παω σε καποιον εμπειρο, οπου περα απο τα κλασσικα μηχανικα που μπορω να δω και στο γενικο συνεργειο ενος φιλου, να ξερει να τσεκαρει ηλεκτρικα ή αλλα σημεια που μπορει να "πασχουν" αλλα να μην ειναι ακομα σε σταδιο που να εχουν εμφανη προβλημα και να τα "πιασει", ωστε να εχω μια οσο το δυνατον πιο εμπεριστατωμενη εικονα για το αυτοκινητο. Υποτιθεται οτι το παιρνω σαν "ψιλοευκαιρια" με τοσα λιγα χρηματα. Μη μου βγει μετα οσο θα επαιρνα ενα του '96+ με full extra εξοπλισμο.....

Οποιοδηποτε σχολιο πανω σε οποιοδηποτε θεμα, ή γνωμες για την περιπτωση, ολα ευπροσδεκτα.
εχω καλο συνεργειο στους αγιους αναργυρους (5 λεπτα απο την κεντρικη πλατεια) για τσεκαρισμα (μηχανικα-λαμαρινα) και θα στα πει χαρτι και καλαμαρι απο το πλασιο πως βγηκε μαμα.(αυτο μπορεις να το βρεις και μονος σου στο realoem..).
αμα σε βολευει σαν τοποθεσια στειλε μου π.μ...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #290  
Παλιά 28-11-12, 15:42
Το avatar του χρήστη GiannisK
GiannisK Ο χρήστης GiannisK δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-07-2010
Μηνύματα: 21
GiannisK is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GiannisK Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα σε ολο το φορουμ!

[Για να μην ανοιξω παρομοιο thread με τιτλο "Αγορα E36 316" , ποσταρω εδω δυο πραγματα που χρειαζομαι βοηθεια και αν κριθει απο τους mods απαραιτητη η μετακινηση, ελευθερα!]

Εχω βρει ενα Coupe 36αρι 1.6 του '92-'93 (δεν θυμαμαι ακριβως αλλα το ιδιο ειναι), με ενα χιλιαρικο.
Πληροφοριακα για να παρετε μια εικονα, σαν εξοπλισμος/χαρακτηριστικα ειναι πληρες Mpack και εξωτερικα και σε σαλονι (υφασματινο με ενα σκισιματακι στο καθισμα του οδηγου), ζαντες 17αρες τις πολυακτινες απο Μ3 Ε46 και γραφει περιπου 180.000... το προσπερναμε το τελευταιο, οκ...

Το πρωτο θεμα μου ειναι οτι δεν εχει A/C διοτι ετσι εβγαινε λεει, ηταν η πιο απλη εκδοση. Δεν το γνωριζω αυτο αν ισχυει.

Και το δευτερο και πιο σημαντικο, ειναι οτι χρειαζομαι καποιο συνεργειο BMW στα Δυτικα (Αττικη) για εναν καλο ελεγχο που θα γινει οπως και να'χει πριν αγοραστει, για να αγοραστει. Εγω μενω Περιστερι, λιγο πιο πανω απο το BMW CENTRAL SERVICE στην Πελασγιας, αλλα δεν γνωριζω τιποτα οσον αφορα ειτε το συγκεκριμενο συνεργειο ειτε καποιο αλλο της BMW.
Αν χρειαζεται, ακουω προτασεις και για οποιαδηποτε γυρω περιοχη, εννοειται!

Θελω να το παω σε καποιον εμπειρο, οπου περα απο τα κλασσικα μηχανικα που μπορω να δω και στο γενικο συνεργειο ενος φιλου, να ξερει να τσεκαρει ηλεκτρικα ή αλλα σημεια που μπορει να "πασχουν" αλλα να μην ειναι ακομα σε σταδιο που να εχουν εμφανη προβλημα και να τα "πιασει", ωστε να εχω μια οσο το δυνατον πιο εμπεριστατωμενη εικονα για το αυτοκινητο. Υποτιθεται οτι το παιρνω σαν "ψιλοευκαιρια" με τοσα λιγα χρηματα. Μη μου βγει μετα οσο θα επαιρνα ενα του '96+ με full extra εξοπλισμο.....

Οποιοδηποτε σχολιο πανω σε οποιοδηποτε θεμα, ή γνωμες για την περιπτωση, ολα ευπροσδεκτα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω καλο συνεργειο στους αγιους αναργυρους (5 λεπτα απο την κεντρικη πλατεια) για τσεκαρισμα (μηχανικα-λαμαρινα) και θα στα πει χαρτι και καλαμαρι απο το πλασιο πως βγηκε μαμα.(αυτο μπορεις να το βρεις και μονος σου στο realoem..).
αμα σε βολευει σαν τοποθεσια στειλε μου π.μ...
Καλα το πως βγηκε απ'το εργοστασιο δεν με ενδιαφερει και τοσο πολυ (εκτος απο την απορια για το a/c) αυτο που με νοιαζει να δω ειναι το, σε τι κατασταση ειναι τωρα.. ετσι οπως ειναι..

Για το BMW Central στην Πελασγιας που θα'ναι κ διπλα μου, δεν γνωριζει κανεις κατι?

Σ'ευχαριστω παντως φιλε LEO για την προταση! Αν μπορεις στειλε μου και ενα pm σχετικα με το συνεργειο και οτι πληροφορια χρειαζεται να μου πεις, να το εχω στα υπ'οψιν, γιατι μπορει ακομα και αυριο να το παω για ελεγχο αν μπορει ο αλλος.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
318is, αγορα ε36is, ε36is


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.