Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 17-12-09, 21:19
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deepblue Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη εισαι λαθος και στο εχω ξαναπει αρκετες φορες τωρα αν δε θες να το καταλαβεις που πραγματικα δε καταλαβαινω γιατι ειναι κριμα γιατι μιλας και λες κατι για καποιον που δεν ειναι τετοιου χαρακτηρα και δε το λεω γιατι υπαρχει συγγενεια αλλα γιατι πραγματικα ετσι ειναι !!!
Εχουμε χασει αρκετους απο τετοιες ασθενειες στην οικογενεια απο κει και μονο βγαλε το συμπερασμα σου αν αστειευομαστε με τετοιου ειδους θεματα και ειναι κριμα να λεμε τετοια εδω μεσα χρονιαρες μερες !!!
Λυπαμαι για αυτη την εξελιξη αλλα υπαρχει παρεξηγηση και δε θες να το καταλαβεις.
Το σκισαμε για αλλη μια φορα το thread ζητω συγνωμη .



Πραγματικα να μιλας εσυ για χοντραδες που τις εχεις κανει τροπο ζωης παει πολυ !!!
Εσυ μπου μπαινεις μεσα στα thread και λες ειναι μ@κακες οσοι ποσταρουν να σβηστει το thead-προσωπικα δεδομενα κλπ κλπ και αυτο σε εξουσιοδοτει να τους βριζεις ολους χωρις να ξερεις πως και τι εχει γινει?
Μαν ο καλος ανθρωπος δε φαινεται απο τις γνωσεις του αλλα απο τον χαρακτηρα του !!!
Σου αφιερωνω το επομενο τραγουδακι μια και τα ξερεις ΟΟΛΑ απλα οπου Σωκρατη βαλε Βαγγελη συνονοματε !!

Το σκισαμε για αλλη μια φορα το thread ζητω συγνωμη .
Καλες γιορτες να εχουμε με ΥΓΕΙΑ !!!

Τι δεν καταλαβα Βαγγελη.Μονος του λεει οτι το ειπε αστειευομενος.Τουλαχιστον εσενα σε θεωρω σοβαρο ανθρωπο και στο δειχνω,δεν περιμενω να με καταλαβεις αλλα οχι να δικαιολογεις τον Βαγγελη οταν ο ιδιος λεει οτι το πε ...εστω και αστειευομενος
Τεσπα αν μην το συνεχισουμε γιατι το μοο που καταφερνω ειναι να εκνευριζομαι.Ετσι και αλλιως δεν εχει αξια το τι λεει.Απλα μην παμε να δικαιολογησουμε κουβεντες.Δεν φταινε και τα μελη να διαβαζουν παπ@ριες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη shido : 17-12-09 στις 21:27
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 17-12-09, 21:46
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Octane Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια βελτιωμενα ειναι "για ενα δυο ανοιγματα κ μετα κατσε μια ωρα να κρυωσει"?
Ενα προσεκτικα βελτιωμενο αυτοκινητο δεν εχει τετοια θεματα.
Οπως κ ενα σωστο αγωνιστικο αυτοκινητο (κ ναι , υπαρχουν πολλα τετοια) μπορει να σηκωνει 2 bar επι 1-2-24 ωρες στον κοφτη κ να μην κανει κιχ...
Επισης δεν σηκωνουν μονο τα υπερτροφοδοτουμενα θερμοκρασιες αν δεν ειναι καλα βελτιωμενα...
Ασε δε που το "κατσε" δεν ισχυει , μιας κ τα καρατσιτωμενα υπερτροφοδοτουμενα κρυωνουν ιδανικα εν κινησει κ οχι το λαθος που κανουν μερικοι...
Με προσεκτικη/σωστη ρυθμιση το καθετι "φτιαγμενο" μπορει να δουλευει ολη μερα καθε μερα καλυτερα κ απο μαμα , χωρις αναγκη να κρυωσει.
Ουτε uno turbo με 5ο μπεκ να ηταν το loaded... , επειδη δηλαδη στη Μπανανια κανανε ολα κραου , σημαινει πως δεν γινεται?
Ασχετο αλλα ακομα κ αυτοκινητα που εμειναν στην ιστορια για το "ενα πατημα κ μετα αν δεν κοψεις εκανε μπαμ"... τρεχουν ανετα 24 ωρες κ αν εγκαταλειψουν μονο απο μοτερ δεν ειναι... , κ ναι μιλαω για παλια κ νεα Ιταλικα , οπως βεβαια κ για πολλα αλλα αρκετα παρεξηγημενα , μιας κ στη χωρα μας λειπει (κ ελειπε παντα) αρκετη απο την τεχνογνωσια που θα επρεπε να υπαρχει (στο συνολο των βελτιωτων/συνεργειων).

Απο αγωνιστικα δεν πολυ γνωριζεις παντος φιλε μου ετσι?!?
Μονο περι πασης φυσεως "Φ.Π.Ε" 'η ψευτο-"Big turbo conversions" made by Μαστροmitsos performance , που ουτε για ενα 400αρι δεν δουλευουν σωστα...
Ε λογικο , αλλωστε ο καθενας αναλογα με τις εμπειριες του σχηματιζει κ την εικονα που εχει για το καθετι.

Δυστυχως επειτα απο τη μεταμορφωση του thread αυτου σε "M3 CSL LOADED" (αλλη βλακεια κ αυτη , μιας κ σιγουρα ο Αλεξης οταν το ανοιξε -τον Σεπτεμβριο του 2006- δεν ειχε σκοπο να το παει εκει το θεμα) το βλεπω να καταληγει κατι σε "η βελτιωση δεν σχετιζεται αμεσα με αυξημενες θερμοκρασιες , λιγοτερη (εως καθολου) αξιοπιστια κλπ κλπ".
Σιγουρα "βελτιωση" δεν ειναι το πακετακι που σας εφτιαξε ο hobbyστας βελτιωτης/"φιλος" σας που οι μισες απο τις εμπειριες του στο θεμα του αυτοκινητου βρισκονται λιγο πιο πισω...την εποχη που επαιζε με τους δικους του φιλους "χαρτακια" στη αυλη του σχολειου του...
+1 Πανούλη!!!! έγραψες...
Οι παλιές καραβάνες του φόρουμ,έχουν πάρει τα πάνω τους τον τελευταίο καιρό.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 17-12-09, 21:49
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε δες το ποστ που γράφω ακριβώς πριν από σένα...
Στη συγκεκριμένη περίπτωση με 150 βαθμούς στα λάδια
τα πράγματα δεν είναι παίξε γέλασε...
Σε αυτή τη φάση περί αξιοπιστίας ο Βαγγέλης μπορεί να έχει και
δίκιο ...
150 είναι πολααααααααα...........////
Μπορει να ειναι 1002 λογοι για το συγκεκριμενο , δεν ξερω ουτε μπορω να πω κατι.
Απο ενα σχισμενο σωληνακι μεχρι κ να δουλευει εκει το μοτερ.

Νομιζω πως τα πραγματα για το Loaded εχουν χιλιοειπωθει , ουτε μονο μοτερ ειχε το αμαξι (που κ αυτο πατε να το βγαλετε σκαρτο) , ηταν ενα πολυ προσεγμενο συνολο , κ ουτε ακουστηκε κατι για την αξιοπιστια του , επειτα απο τοσα "αγωνιστικα" χιλιομετρα.
Δε νομιζω οτι εχει μεινει κατι ασχολιαστο σε αυτο το θεμα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 17-12-09, 21:56
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Τουλάχιστο εγώ κάθε άλλο σκαρτο πάω να το βγάλω ...
Ίσα ίσα έχω αναρτήσει και θρεντ με την επάνοδο του..:
από την άλλη η συγκεκριμένη θερμοκρασία πιστεύω είναι
μια αξιοσημείωτη παρατήρηση και αφορμή σχολίων...
Όσο για σωληνακια σκισμενα υπάρχει το ενδεχόμενο.. Οκ.
Να δουλεύει έτσι όμως αποκλείεται...
Απάντηση με παράθεση
  #185  
Παλιά 17-12-09, 22:04
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
Τουλάχιστο εγώ κάθε άλλο σκαρτο πάω να το βγάλω ...
Ίσα ίσα έχω αναρτήσει και θρεντ με την επάνοδο του..:
από την άλλη η συγκεκριμένη θερμοκρασία πιστεύω είναι
μια αξιοσημείωτη παρατήρηση και αφορμή σχολίων...
Όσο για σωληνακια σκισμενα υπάρχει το ενδεχόμενο.. Οκ.
Να δουλεύει έτσι όμως αποκλείεται...
Γιατι αποκλειεται βρε?
Εδω μαμα 1600αρια δουλευουν στους 120...
Δεν ξερω , παντως οπως ειπα , μπορει να παιζει κατι απο 1002 διαφορετικα πραγματα κ σιγουρα οι ιδιοι θα ηξεραν περισσοτερα απο εμας που απλα παρακολουθουμε απο μακρια .
Αλλωστε τοσα πραγματα κανανε τα ατομα ( κ αλλα τοσα θα κανουν) κ πραγματικα δεν πιστευω πως περιμενουν εμενα , εσενα 'η τον καθενα να τους πει κατι για μια ενδειξη που ειδε σε καποιο βιντεακι τους. (χωρις ειρωνεια το λεω αυτο , ελπιζω να καταλαβες πως το εννοω )
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #186  
Παλιά 17-12-09, 22:16
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Καμία παρεξήγηση φίλε... Κουβέντα-ανταλαγη απόψεων κανουμε!!!
Απλά με τη δική μου λογική λέω πως για το συγκεκριμένο μοτερ 150
βαθμοί δημιουργούν υπερβολικά μεγάλη πίεση στα λάδια...
Δε ξέρω ρε παιδιά τι να σας πω... Πολα μου φαίνονται σορυ...
Απάντηση με παράθεση
  #187  
Παλιά 17-12-09, 23:00
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Talking

Διαπιστώνω ότι δεν έχουμε ακουμπήσει το θέμα BMW M models και turbo σε αυτό το θρεντ (μιας και το νέο Μ3 θα είναι τουρμπάτο).

Δεν θα το συζητήσουμε αυτό ?


Καθένας έχει μια άποψη.
Ο Βαγκ θεωρεί ότι το κατέχει φουλ το σπορ των Μ μια και είναι κάτοχος εδώ και ... 3 χρόνια.
Σεβαστή και η θέση/τοποθέτηση του Βαγκ άν και σπάει λίγο @ συχνά/πυκνά.
Άλλωστε ο καθένας το ζει όπως το θέλει. Άλλος επιλέγει να είναι χαμηλών τόνων, άλλος επιλέγει να κάνει το μαλάκα, άλλος επιλέγει να μοιραστεί γνώσεις, άλλος επιλέγει να παρακολουθεί σιωπηλά κτλ κτλ κτλ.

Εγώ λέω να πάω καμμία Μόντσα το Γενάρη με τον άλλο βαρεμένο και τη μαούνα του Μ3 Ε92, γιατί καλώς ή κακώς ένα CSL και κάθε αμάξι φτιάχθηκε για να οδηγείται και όχι για να το φυλάμε σε ένα υπόγειο
Αν θέλετε λοιπόν να τιμήσετε ένα CSL, σκάστε τα να αγοράσετε και να συντηρήσετε ένα και ΟΔΗΓΗΣΤΕ ΤΟ. Όλα τα άλλα είναι για την καφετέρια και εγώ την έκοψα εδώ και χρόνια !
Απάντηση με παράθεση
  #188  
Παλιά 18-12-09, 03:03
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Ρε παιδια, δικια τους ηταν, οτι θελουν την κανουν. Λογαριασμο θα δωσουν? Απο την στιγμη που την εκαναν κ καλυτερη (οχι απλα καλυτερη αλλα τον ορισμο του αυτοκινητου "οπλου"), οτι κ να λαμε εμεις ειναι για να εχουμε να γραφουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #189  
Παλιά 18-12-09, 09:36
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
ΟFF TOPIC...............


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από shido Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχουν και τα πμ και τα τηλεφωνα οπως καναμε μερικοι

Και χαιρομαι πραγματικα που καταλαβαινεις οτι υπαρχουν και ποιο σημαντικα θεματα απο τα αμαξια.(τιο λεω πραγματικα και οχι ειρωνικα)

Αν και αργα το καταλαβες μπραβο

Ελπζω να καταλαβαινεις γιατι στο λεω ε
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από shido Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα να δεις Βαγγελη
Με τον Vanvic δεν μιλαω εδω και καιρο και δεν ειχα σκοπο να ασχοληθω με τον λογο
Αλλα δεν μπορει να στην λεει και σε οποιονδηποτε για τετοιο λεπτο θεμα και με τον τροπο που το κανει (νετ) ,οταν εκεινος εμαθε για τον δυσκολο χειμωνα και καλοκαιρι που ειχα με την κοπελα μου (καρκινο μαστου ) και μου εδωσε "κουραγιο" λεγοντας μου βαλε κομπρεσορα να νοιωσεις καλυτερα .θα εκτονωνεσαι ..Δεν κολαει ρε φιλε
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Παραδέχομαι οτι το είπα ΑΛΛΑ ο τρόπος που το είπα δεν μπορεί να αποτυπωθεί με πληκτρολόγιο. Video θα χρειαζόταν ή ηχητική καταγραφή.
Αν αυτός ήταν ο λόγος που έγινε ότι έγινε μεταξύ μας, διευκρινίζω οτι το είπα με ιδιαίτερα χιουμοριστική διάθεση. Δεδομένου οτι δεν το κατάλαβες έτσι (προφανώς), ξαναζητώ -δημοσίως- συγνώμη.
Οσοι με γνωρίζουν είναι σε θέση να καταλάβουν αν βάζω τον άνθρωπο πάνω απο το αυτοκίνητο.

Βαγγέλης

Γιαννακο......επετρεψε μου να σου πω οτι εισαι .....φαουλ...!

Ξερω το προβλημα που περασες την περασμενη σαιζον......μου εξηγησες σε προσωπικο επιπεδο οταν ειχαμε βρεθει για να μου δωσεις το φιλτρο, για την προσωπικη ατυχια καθως κ για την εξελιξη…..κ ευχομαι όλα να συνεχιζουν να πηγαινουν κατ ευχην στην ζωη σας……Μου ειπες επισης κ για την ολη παρεξηγηση με τον Vanvic…………
Πανω απ ολα ξερεις την εκτιμηση κ την συμπαθεια που τρεφω στο προσωπο σου........ΟΜΩΣ θελω να σου τονισω οτι είναι ΛΑΘΟΣ να σχολιαζεις ΔΗΜΟΣΙΑ κατι που εχει συμβει σε προσωπικο επιπεδο εναν χρονο πριν, κ μαλιστα τοσο ΑΡΝΗΤΙΚΟ για συμφορουμιτη (ενω οπως ποσταρεις πιο πανω υπαρχουν τα τηλεφωνα κ τα πμ)
Πολλοι από εμας,εχουμε την χαρα κ την τυχη να χουμε γνωρισει τον Vanvic (κ να χουμε την προσωπικη μας γνωμη),αλλα οι λοιποι (λογω αποστασης ή για οποιον αλλο λογο) να μην εχουν κατ ιδιαν αποψη αλλα μονο διαδυκτιακη…..
Θεωρω λοιπον ότι δεν σε χαρακτηριζει τετοια ενεργεια……κ απορω με το μενος σου επανω στο συγκεκριμενο θεμα……όταν δεν εχεις δωσει καν στον αλλον την ευκαιρια να σου απολογηθει……τετ α τετ!
Ξερω ότι κ στον χειροτερο εγκληματια….δινουν μια ευκαιρια…….Εσυ το χεις παρει πολύ προσωπικα……παρολο που όπως ποσταρω κ πιο πανω κειμενο του Βαγγελη….ειναι η ΔΕΥΤΕΡΗ φορα που σου ζηταει ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ καθως κ την ευκαιρια να συζητησετε κ να σου εξηγησει κατ ιδιαν….!
Καλως ή κακως στην κοινωνια του φορουμ που συμμετεχουμε,εχουμε μαθει ολοι ο ενας τον αλλον (οσο ειναι δυνατον) απο την συμπεριφορα κ τα γραπτα του.....Εγω ειχα την ευκαιρια να γνωρισω τον Βαγγελη παραπανω , να απορισω από τοτε με τα λεγομενα σου….αλλα κ μετα από εξηγησεις του Βαγγελη προς εμενα για το ολο θεμα….να χω καταλαβει περι τινος προκειται….!

Αν κ δεν μου πεφτει λογος…….κ λογω των ημερων που ερχονται….θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις τα τηλεφωνα ή τα πμ που προαναφερεις…για να μην διαιωνιζετε ένα τετοιο ΛΑΘΟΣ που χαλασε μια αμοιβαια συμπαθεια…..
Όπως το βλεπεις εχεις απολυτο δικιο……δωσε την ευκαιρια κ στον αλλον,να σου δειξει την δικη του οπτικη γωνια……

Ευχομαι καλες γιορτες γιαννακη…..με συγχωρεις για το θαρρος που πηρα να ποσταρω αυτά τα ολιγα….αλλα θεωρω ότι καποια πραγματα που είναι αδικα….πρεπει να διορθωνονται….(θα μου πεις ποιος σου ειπε ότι η ζωη είναι δικαιη…….αλλα τεσπα)
Απάντηση με παράθεση
  #190  
Παλιά 18-12-09, 10:34
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
με το καλό χρηστόφορε...
με το καλο και στο φίλο που θα πάρει
του κορφιάτη....

ΥΓ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΛΥΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ CSL ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!!!
Κατσε να δουμε τι θα γινει ρε Θωμα...
Περιμένω να μου κανει προσφορα ένας μαντράς για να πάρει το δικό μου και να μου φερει το csl. Μου ειπε να του δωσω λιγες μερες να το ψαξει λιγο το θεμα γιατι εχει δικους του συνεργατες στο Λονδινο και μπορει λέει να μου βρει και καμια ευκαιρια απο δημοπρασια..
Εαν η διαφορα ειναι λογική ( για τα Κυπριακα δεδομένα ) θα βγει και η επιταγη. Εαν οχι, μια χαρα ειμαι και με το δικό μου....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.