Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-04-09, 21:06
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Νέο θέμα με αγορά M3, παρακαλώ τα φώτα σας!

Παιδιά ευχαριστώ για τις πολλές συμβουλές στο προηγούμενο thread, σίγουρα θα το ψάξω καλά το θέμα με το cabrio γιατί ήταν κουκλάρα. Σήμερα όμως είδα κι άλλο m3 coupe, μοντέλο 8/2001, σε άψογη κατάσταση φαινομενικά. Ο ιδιοκτήτης με έκανε μια γρήγορη βόλτα σε δρόμο με στροφιλίκι και το αμάξι πάταγε άψογα και ακριβέστατα. Το θέμα που έχω με το συγκεκριμένο είναι: πρώτον ότι αυτά τα πρώτα m3 είχαν το γνωστό πρόβλημα με τα μέταλλα και το συγκεκριμένο δεν έχει βιβλίο service παρά μόνο τον επίμονο λόγο του ιδιοκτήτη ότι είναι απροβλημάτιστο, δεύτερον που με προβλημάτισε περισσότερο: το τιμόνι του ήταν αυτό που η bmw έβαζε στα απλά E46 coupe, δηλαδή το τριάκτινο που η μεσαία ακτίνα έχει την "τρίπα", καταλαβαίνεται θεωρώ, και όχι το τριάκτινο με τη χρωματιστή ραφή και το m στην τρίτη ακτίνα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως τα πρώτα m3 είχαν αυτό το τιμόνι αλλά εγω ΔΕΝ το πιστεύω....και δεν έχω δει άλλο με τέτοιο τιμόνι απλού Ε46. Τώρα ή είναι το αμάξι πολύ καλή μετατροπή έχει αλλάξει τα πάντα εκτός από το τιμόνι (λίγο κουφό) ή έχει τρακάρει (που το αρνείται πισματικά) χάλασε το τιμόνι και έβαλε αυτό το απλό τριάκτινο. Εσείς παιδειά πιστεύεται πως έβγαινε ποτέ m3 χωρίς τιμόνι με ραφές (κόκκινο,μπλέ,μοβ)??? Τελικά αποφάσισα να κοιτάω μόνο Μ3 με SMG γιατί αυτά λέω τώρα είναι σίγουρα γνήσια, ή πιθανότατα είναι πιο γνήσια.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-04-09, 21:12
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
To SMG δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο στο αν θα είξαι γνήσιο το αμάξι η όχι. Και SMG μπορεί να είναι μετατροπή.
Για να δεις αν είναι γνήσιο θα κάνεις το εξής εύκολο: Θα ανοίγεις το καπό, και στον αριστερό θόλο εμπρός, έχει χαραγμένο τον αριθμό πλαισίου. Σε όλα τα BMW ο αριθμός πλαισίου ξεκινάει από WBA. Eκτός των ///Μ, που ξεκινάει από WBS. Είναι πολύ απλό λοιπόν.
Όσον αφορά τα μέταλλα, μια επίσκεψη στην BMW αρκεί για να σου πουν αν έχει κάνει την ανάκληση. Επίσης να τσεκάρεις τον αριθμό του μοτέρ, αν είναι αυτός που πρέπει να είναι, και αν έχει γίνει αλλαγή κινητήρα, λέμε τώρα. Φύλαγε τα ρούχα σου λένε...
Πρόσεξε το πολύ το θέμα με το τιμόνι. Ύποπτο είναι. Από ότι ξέρω, δε βγήκε Μ3 με τέτοιο τιμόνι.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-04-09, 21:22
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Ακριβώς ότι είπε ο Νίκος πιο πάνω!

Αλλά το θέμα με το τιμόνι ........................ Εγώ θα την έκανα με γοργά βηματάκια!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-04-09, 21:38
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
με το τιμονι είστε λάθος παίδες.
τα πρώτα που κυκλοφόρησαν είχαν και τέτοιο τιμόνι.
ορίστε και το σχετικό πρώτο promotional
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-04-09, 21:48
Το avatar του χρήστη Panoz_335i
Panoz_335i Ο χρήστης Panoz_335i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 462
Panoz_335i will become famous soon enoughPanoz_335i will become famous soon enough
Δεν εχει βιβλιαρακι??

Ποδια εχεις??

Τρεχα μακρυα...!!
__________________

ΒΜW Freak -E92 335i -Space Grey
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-04-09, 21:51
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Είναι σίγουρο αυτό; Στο realoem.com δεν δίνει το τιμόνι με την διχάλα, μόνο το Μ!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-04-09, 21:52
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ............

Φιλε μου με το καλο το Μ3 Ε46,χαιρομαι γιατι βλεπω να γεμιζει το φορουμ με διαφορα χρωματα και χρωματισμους!Να πω βεβαια οτι απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν εισαι και πολυ ψαγμενος φιλε μου και πολυ φοβαμαι οτι θα την πατησεις.Μην βιαζεσαι λοιπον και διαβασε πολυ προσεκτικα ολα τα thread σχετικα με το τι να προσεξεις κατα την αγορα του αυτοκινητου, μιας και αποτελει αν οχι την δυσκολοτερη αγορα σιγουρα μια απο τις δυσκολοτερες αγορες BMW που μπορει να κανει καποιος.Γενικα να ξερεις οπως σε ολα τα πραγματα ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ εκτος βεβαια που λογω της εποχης που περναμε ειναι και πολυ πιθανο να βρεις κανεναν χρεωκοπημενο/πνιγμενο που να εχει καλο αυτοκινητο αλλα να καιγεται για ζεστο κασ-ερι!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-04-09, 21:56
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
ειδατε για να μην ειστε προκατηλλειμενοι !!αυτα τα κακα γινονται στα φορουμ και κρεμαμε αυτοκινητα τσαμπα!δηλαδη ελεος απο το τιμονι θα καταλαβει εαν ειναι γνησιο το αυτοκινητο??τοσα βασικα σημεια εχει ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-04-09, 22:02
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
πες τα φιλε μου γιατι εγω τα λεω και γινομαι κακος πριν το φτερο τωρα το τιμονι ΕΛΕΟΣ το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΔΙΧΑΛΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ τα πρωτα Μ3 εχει πεσει στα χερια μου τετοιο τιμονι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ απο αυτο που φορεσανε μετα εννοω σαν δερμα και σαν εργονομια!!!!!!!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-04-09, 22:04
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
επίσεις να συμπληρώσω.
συμφωνώ με τη παραπάνω παρατήρηση του φίλου περι ελέγχου για ριθμο πλαισίου και να σου πώ και τη γνώμη μου περί ανάκλησης.
οτι ήταν στη μάζα με τα μοτέρ που ήθελαν ανάκληση είναι σίγουρο άμα είναι του 2001 το αμάξι.
το γενικό θέμα με αυτό το γεγονός , τουλάχιστο μεσα στο δικό μου το μυαλό έχει ως εξής, για να απαντήσω και σε άλλον user που μου έκανε κάποιο είδος παρατήρηση.
το να έχει γίνει ανάκληση δεν είναι και τόσο τραγικο μιάς και η αλλαγές άφησν πολούς πικραμένους να ανακουφιστούν.
το θέμα ομως είναι άλλο πόσο τακτικός ήταν ο κάθε ιδιοκτήτης και πόσο γρήγορα έβαλε το αυτοκίνητο του για τη σχετική δουλια. υπάρχουν άτομα που όταν το αμάξι τους μπείκε για την ανάκληση είχαν 20κ χιλόμετρα και άλλων 60 και 70.
η φθορά λέτε να είναι ίδια στις 2 περιπτώσεις; δε νομίζω.
όσον αφορά για το συγκεκριμένο αναλογίσου οτι είναι στους δρόμους εδώ και 8 χρόνια πράγμα που σημαίνει πως αν δεν έχει αλαχτεί το μοτερ και έχει το ίδιο με την παράγωγη του έχει αντέξει πολύ μετά απο μια ανάκληση άρα είσαι καλά.
τώρα για το ατρακάριστο .... αυτο μόνο φανοποιός θα στο εξακριβώσει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.