Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-01-11, 09:15
bmw1 Ο χρήστης bmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 17-01-2011
Μηνύματα: 1
bmw1 is on a distinguished road
Κομπιασμα και κενο στο γκαζι

καλημερα παιδια και καλως σας βρηκα.
εχω την 116. τωρα τελευταια οταν παταω γκαζι με 2α ή 3η και 2-2,5 χιλιαδες στροφες νιωθω αυτο το κενο, το κομπιασμα στο γκαζι, δεν επιταχυνει ομαλα δλδ. απο τις 3 χιλιαδες και πανω κανενα προβλημα.
επισης το προβλημα ειναι πιο εντονο οταν το αμαξι ειναι κρυο. μολις ζεσταθει μειωνεται ως και εξαφανιζεται.
λετε να ειναι θεμα βενζινης ή κατι απο το αμαξι?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-01-11, 08:40
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=23110
ίσως ανήκεις σε αυτή τη κατηγορία προβλημάτων
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-01-11, 09:32
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
το πρωι στο ξεπαρκαρισμα παει να σβησει; στην καταναλωση εχεις παρατηρησει καποια αυξηση;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-02-11, 18:07
Το avatar του χρήστη Zyrix
Zyrix Ο χρήστης Zyrix δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-02-2011
Μηνύματα: 3
Zyrix is on a distinguished road
Καλησπέρα σε όλους , το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ, δηλαδή όταν είναι κρύα η μηχανή και σε ελαφρά ανηφορικό δρόμο, με χαμηλές στροφές (2α-3η μέχρι 2200 - 2500) το αυτοκίνητο δείχνει να κομπιάζει.
'Αλλα συμτώματα που αντιμετωπίζω είναι ότι οι στροφές πέφτουν σε σταμάτημα (κατώ απο το ρελαντί) , ένας θόρυβος (πλαστικός) στιγμιαίος κάπου στις 1000 στροφές, (το έχω αναφέρει στην αντιπροσωπεία αλλά δεν έδωσαν καμμία σημασία και τέλος δίσκος που πατινάρει (1η ή όπισθεν με αμπραγιάζ)
Εκτός απο αυτά είχα το κλασσικό πλέον πρόβλημα του check engine, μου το έκανε στα 7000 και στα 14000 χιλιόμετρα, μετα απο αυτο μου αλλαξαν πολλαπλασιαστή και μπεκ και περάστηκε καινουργιο firmware στον εγκέφαλο.
Την 116 την έχω απο Σεπτ 08 και έχει κάνει 32000χιλ
Τέλος αυτής της εβδομάδας η αρχές επόμενης πάω αντιπροσωπεία να δώ τι θα μου πούνε......
Βενζίνη - και εγώ αυτο δοκίμασα αρχικά, εχω βάλει 3 φορές κατοσταρα μπας και δω διαφορά αλλα τπτε
Α και να απαντήσω και στον φίλο M enzo, στο ξεπαρκάρισμα δεν παρατηρείς τίποτε γιατί με 1η και αμπραγιάρισμα δεν καταλαβαίνεις τιποτε. Στην κατανάλωση τα ίδια - καλοκαιρι είχα 7.4 , τώρα 7.6 ..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-02-11, 14:19
Το avatar του χρήστη Zyrix
Zyrix Ο χρήστης Zyrix δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-02-2011
Μηνύματα: 3
Zyrix is on a distinguished road
Τελικά αφού ξόδεψα 5 ώρες απο τον χρόνο μου, και με επιμονή στο να βρούμε τι τρέχει με το αμάξι (έπερνα άκυρες απαντήσεις απο τους μηχανικούς του τύπου , άστο να χειροτερέψει ώστε να καταλάβουμε τι είναι...wtf???) βρέθηκε ένας γάτος μηχανικός που είπε "αλλάξτε τα μπουζί του παιδιού να φύγει" και αυτό νομίζω ήταν. 2 μέρες δοκιμών και δεν το έχει παρουσιάσει.......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.