Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-02-11, 15:38
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Σταματησε να λειτουργει το auto αναμα/σβησημο του μοτερ

Καλησπερα παιδια.Εχω την 116 3 χρονια με 36000 χλμ.Εδω και μερικους μηνες εχει σταματησει να δουλευει οταν σταματαει το αμαξι το αυτοματο σβησιμο/αναμα της μηχανης για εξοικονομηση καυσιμου.καμια ενδειξη στο καντραν δεν μου εχει αναψει.Εχετε καμια ιδεα τι μπορει ναναι?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-02-11, 15:42
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
πως και δεν το πηγες συνεργειο?
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-02-11, 16:09
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Θα το παω αυτην την βδομαδα να δω τι φταιει.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-02-11, 10:15
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
οταν πεφτει η ισχυς της μπαταριας το συστημα αυτο δεν λειτουργει....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-02-11, 11:53
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Το αμαξι ειναι 3 χρονων.αρα η μπαταρια λογικα πρεπει να εχει πεσει καμποσο.Οποτε τνα παω να την μετρησω??
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-02-11, 12:35
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Μπορεί να έχεις και κάτι σαν αυτοκόλλητο στην μπαταρία που ανάλογα με το χρώμα σε μια κουκίδα να σου λέει αν είναι οκ ή όχι.. Εμένα έτσι είναι η εργοστασιακή..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-02-11, 13:05
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να έχεις και κάτι σαν αυτοκόλλητο στην μπαταρία που ανάλογα με το χρώμα σε μια κουκίδα να σου λέει αν είναι οκ ή όχι.. Εμένα έτσι είναι η εργοστασιακή..
Οκ σε ευχαριστω θα το τσεκαρω σημερα .
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-03-11, 16:42
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Μετα απο update του firmware εγγεφαλου ξαναδουλευει κανονικα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-03-11, 10:38
gkepek Ο χρήστης gkepek δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 19-09-2009
Μηνύματα: 6
gkepek is on a distinguished road
Γειά σας και από εμένα. Νέο μέλος αν και χρήστης μιας Ε87 εδώ και 3 χρόνια. Και εμένα εδώ και 5 μήνες περίπου έχει σταματήσει να λειτουργεί το υποσύστημα start/stop του efficiency dynamic. Μάλιστα το είχα αφήσει και καμιά 10 ημέρες με τα κρύα σταματημένο και έμεινα από μπαταρία. Θα τσεκάρω και αυτό που λέει ο kostastnt. Το έβαλα μπρος με καλώδια και το πήγα σε ένα εξουσιοδοτημένο service και μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 66% starting capacity, οπότε είναι καλή ακόμη (>50% δε χρειάζεται αλλαγή). Αλλά θέλει αλλαγή το δυναμό το οποίο τιμάται 750€ γιατί έχει και το σύστημα που το κομπλάρει-αποκομπλάρει για μείωση κατανάλωσης και ρύπων. Και αφού δε δουλεύει σωστά το δυναμό δεν λειτουργεί και το start/stop. Το αυτοκίνητο όταν το έχω αφήσει βράδυ μου δείχνει το πρωί τάση μπαταρίας 11,9V και όταν λειτουργεί 14,2 έως 14,7. Επειδή αυτά που μου είπαν με αυτά που μετράω δε μου φαίνονται λογικά να το πάω και εγώ για ένα firmware update?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-03-11, 11:48
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gkepek Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας και από εμένα. Νέο μέλος αν και χρήστης μιας Ε87 εδώ και 3 χρόνια. Και εμένα εδώ και 5 μήνες περίπου έχει σταματήσει να λειτουργεί το υποσύστημα start/stop του efficiency dynamic. Μάλιστα το είχα αφήσει και καμιά 10 ημέρες με τα κρύα σταματημένο και έμεινα από μπαταρία. Θα τσεκάρω και αυτό που λέει ο kostastnt. Το έβαλα μπρος με καλώδια και το πήγα σε ένα εξουσιοδοτημένο service και μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 66% starting capacity, οπότε είναι καλή ακόμη (>50% δε χρειάζεται αλλαγή). Αλλά θέλει αλλαγή το δυναμό το οποίο τιμάται 750€ γιατί έχει και το σύστημα που το κομπλάρει-αποκομπλάρει για μείωση κατανάλωσης και ρύπων. Και αφού δε δουλεύει σωστά το δυναμό δεν λειτουργεί και το start/stop. Το αυτοκίνητο όταν το έχω αφήσει βράδυ μου δείχνει το πρωί τάση μπαταρίας 11,9V και όταν λειτουργεί 14,2 έως 14,7. Επειδή αυτά που μου είπαν με αυτά που μετράω δε μου φαίνονται λογικά να το πάω και εγώ για ένα firmware update?
Καλωσηρθες κι εσυ φιλε. Ειναι λυπηρο να μπαινει ανθρωπος στο φορουμ και το 1ο που γραφει να ειναι για προβλημα σειρας 1!
Οπως και να εχει τωρα, καλο θα ειναι να ρωτησεις και σε κανα δυο καλα συνεργεια ακομα να σου πουν κι αυτοι τη γνωμη τους γι αυτο. Η αλλαγη γεννητριας οπως εγραψες ειναι πολυ ακριβη. Γιατι να τα δωσεις στα τυφλα;..
Ακομα για μενα καλο θα ηταν να κανεις ενα μεγαλο ταξιδακι, να φορτισει καλα η μπαταρια και να μην το εχεις να καθεται για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα. Η ακινησια φθειρει τα συστηματα του αυτοκινητου.
Δοκιμασε ακομα να βαλεις, αν βρεις μια καλη καινουρια μπαταρια και βλεπεις μετα πως θα συμπεριφερθει το συστημα.
Σου ειπαν για ποιο λογο θελει αλλαγη η γεννητρια, τι επαθε κλπ;.. Ετσι στα καλα καθουμενα χαλαει αυτο το εξαρτημα;!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.