Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-02-11, 15:42
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Κοψιματα στις 1500-3000 σαλ.

Καλησπερα παιδια.Στο 116 μου που το εχω εδω και 3 χρονια με 36000 χλμ εδω και καιρο παρατηρω κοψιματακια στα χαμηλα 1500-2500 σαλ.Το ρελαντι ειναι μια χαρα,η καταναλωση επισης.Καποιος μηχανικος μου ειπε οτι αυτα τα μοντελα εχουν προβλημα με την πλεξουδα.Ισχυει?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-02-11, 17:16
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
τι πρόβλημα μπορεί να έχει η πλεξούδα και να παρουσιάζει θέμα στις 1500 -3000 στροφές? μάλλον μάφ μου μυρίζει ή κάποιος αισθητήρας. εκτός κ είσαι πάθόν και εσύ μέ το "ρετάρει και δέν μπορούν να το φτιάξουν"....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 28-02-11 στις 08:45 Αιτία: προσθήκη link
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-02-11, 17:45
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Πιθανολογώ, αλλά μάλλον το ηλεκτρονικό γκάζι φταίει. Όχι ότι χάλασε, το φυσιολογικό του είναι. Ένα Sprint Booster σώζει συνήθως.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-02-11, 17:53
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Firmware update....Ειχα το ιδιο προβλημα σε 118i Ε81 και λυθηκε με εγκατασταση νεου λογισμικου...
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-02-11, 21:18
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.Το firmware update ποτε βγηκε για το 116?Ξερετε κανα καλο συνεργειο εδω αθηνα γυρω στο χαλανδρι?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-02-11, 14:21
Το avatar του χρήστη Zyrix
Zyrix Ο χρήστης Zyrix δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-02-2011
Μηνύματα: 3
Zyrix is on a distinguished road
Δές εδώ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27053
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-02-11, 14:21
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Σημερα το πρωι παιδια ενω ηταν μια χαρα το αμαξι τις προηγουμενες μερες μολις το εβαλα μπροστα ρεταρε λες και λειτουργει με 3 κιλινδρους και μου εβγαλε και για λιγο την ενδειξη της μηχανης.Πρωτη φορα μου το εκανε αυτο το αμαξι.Το εσβησα το ξανααναψα παλι τα ιδια.Αυριο πρωι θα το παω στην bmw σιτας στην σπατων να δουμε τι φταιει.Ελπιζω να μην ειναι τιποτε σοβαρο και ναναι το πολυ κανενας πολλαπλασιαστης.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-03-11, 16:16
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Τελικα σημερα στην διαγνωση διαπιστωθηκε 2 πολλαπλασιαστες off.Τελικα θα τους αλλαξω και τους 4 πιο ενυσχημενους μαζι και μπουζι.Επισης θα μου περασουν και το καινουριο firmware μιας και δεν εχω βαλει ποτε απο τοτε που πηρα το αμαξι το 2008.Επισης το παιδι μου ειπε οτι εχει βγει οδηγια για την 1 σειρα να αλλαζονται και τα μπεκ.Οντως παιδια υπαρχει και με τα μπεκ θεμα για την 1 σειρα??ηξερα μονο τους πολλαπλασιαστες.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-03-11, 17:24
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Ολα αυτα που θα αλλαχτουν και το νεο firmware θα τα πληρωσεις η στα καλυπτει καποια εγγυηση; Αν ναι ποσο ειναι να δωσεις;
Στα αμεσου ψεκασμου μοτερ σειρων ενα και τρια υπαρχουν θεματα με πολλ/στες, μπουζι, μπεκ και στα παλιοτερα μοτερ προβληματα με καλωδιωσεις κλπ κλπ...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-03-11, 17:42
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ολα αυτα που θα αλλαχτουν και το νεο firmware θα τα πληρωσεις η στα καλυπτει καποια εγγυηση; Αν ναι ποσο ειναι να δωσεις;
Στα αμεσου ψεκασμου μοτερ σειρων ενα και τρια υπαρχουν θεματα με πολλ/στες, μπουζι, μπεκ και στα παλιοτερα μοτερ προβληματα με καλωδιωσεις κλπ κλπ...
Γιαννη και συνονοματε εχει τελειωσει η εγγυηση εδω και ενα χρονο+ οποτε και θα τα πληρωσω εγω.50 ο καθε πολλαπλασιαστης και 70 η αναβαθμιση software.Μουπαν τα παιδια στο συνεργειοοτι αυτοι οικαινουριοι πολλαπλασιαστες ειναι ενισχυμενοι και βεβαια εχω και 2 χρονια εγγυηση.Για το firmware θα δω καμια διαφορα στην οδηγηση καταναλωση /αποκριση??
Τα μπεκ που βγαζαν προβλημα??βουλωνουν ευκολα η καιγονται??Μου ειπεοτι πανε 110 ευρο το ενα και δεν εχουν καμια σχεση με τα μαμα που φοραει.Την εχω στανταρ την αλλαγη στο μελλον παιδια??παιρνει after market?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.