Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-07-11, 00:38
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
και με απλή βενζίνη γίνεται, δεδομένου οτι έχουμε πάρει την εισαγή στο χέρι. ένα πανάκι και ένα πινελάκι και τζάμι...το έκανα πριν κανα δυο μήνες στο δικό μου και ανάσανε το καψερό!!!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-07-11, 07:55
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
ξεχαστηκα να ποσταρω. ζητω συγγνωμη!
τον απριλιο ηρθε σπιτι μου το ελευθερο φιλτρο της Κ&Ν απο αγγλια (μεσω ebay, παρακαλω σημειωστε ολοκαινουριο μονο 55ευρω! ) και εκατσα λοιπον ενα σαββατο και το τοποθετησα.
η ολη διαδικασια μου πηρε κανα μισαωρο, δεδομενου οτι δεν ειχα καποιο μανιουαλ κ πηγαινα ψαχνοντας (αφαιρεσα την εργοστασιακη σκουπα τον παπα κλπ φτανοντας μεχρι την πεταλουδα).
με την ευκαιρια λοιπον ειπα να καθαρισω και το σωμα της πεταλουδας μου, χρησιμοποιωντας ενα σπρεϋ καρμπυρατερ που ειχα ηδη ξαναχρησιμοποιησει για την μεγκαν ΙΙ που ειχα στο παρελθον.
τελειωνοντας κατεληξα οτι αυτη η κινηση μου ηταν αχρειαστη διοτι η πεταλουδα (σημειωνω οτι η μπεμπα μου ειχε διανυσει περι τα 32.000χλμ) ηταν πεντακαθαρη και μαλιστα σε σημειο αηδιας! σκεφτειτε οτι το πανακι που χρησιμοποιησα ουτε που λερωθηκε στο ελαχιστο! απλα το εκανα για λογους υπαρξιακους!

βδομαδες αργοτερα που το ανεφερα σε εξειδικευμενο συνεργειο bmw (οπου πηγα να της βαλω τα λαδακια που ειχα αγορασει και να μπει στο κλιπ), μου ειπαν οτι οντως οι πεταλουδες στις μπεμπες μας δεν λερωνονται (με επιστροφες αναθυμιασεων) λογω του πολυ καλου σχεδιασμου της εξαγωγης...τι να πω.

ΥΓ:σημειωνω για λογους πληροτητας του ποστ οτι εχω την ε90, 320i
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 07-07-11 στις 08:03
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-07-11, 21:25
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Έχω ακούσει ότι για να μην κάνει το τρεμόπαιγμα μετά από καθαρισμό πεταλούδας ανάβεις μόνο τα ηλεκτρικά και πατάς το γκάζι 2-3 φορές μέχρι το πάτωμα.. Υποτίθεται έτσι ρυθμίζεται, αλλά εγώ σε smart και σε seat leon που τα δοκίμασα το τρεμόπαιγμα πάλι το κάνε..

Τελικά καθάρισμα θέλει ή δεν θέλει? Έχω 90.000km και δεν έχει καθαριστεί ποτέ..
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-07-11, 21:27
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά καθάρισμα θέλει ή δεν θέλει? Έχω 90.000km και δεν έχει καθαριστεί ποτέ..
Κι εγω εχω πανω απο 188.000χμ χωρις να την εχω καθαρισει ποτε κι εχω την ιδια απορια...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-07-11, 21:42
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos116 Εμφάνιση μηνυμάτων
σπρευ καρμπυρατερ την επομενη φορα δοκιμαστε..
Συμφωνώ.... Πρόσφατα το έκανα με σπρέι καρμπυρατέρ και έγινε πεντακάθαρη και η πεταλούδα και η πολλαπλή εισαγωγής!

Με κόστος 6.30Ε
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-07-11, 02:00
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω ακούσει ότι για να μην κάνει το τρεμόπαιγμα μετά από καθαρισμό πεταλούδας ανάβεις μόνο τα ηλεκτρικά και πατάς το γκάζι 2-3 φορές μέχρι το πάτωμα.. Υποτίθεται έτσι ρυθμίζεται, αλλά εγώ σε smart και σε seat leon που τα δοκίμασα το τρεμόπαιγμα πάλι το κάνε..

Τελικά καθάρισμα θέλει ή δεν θέλει? Έχω 90.000km και δεν έχει καθαριστεί ποτέ..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγω εχω πανω απο 188.000χμ χωρις να την εχω καθαρισει ποτε κι εχω την ιδια απορια...
παιδια δεν παει να πει οτι αμα την καθαρισεις, θα Μαμαει το εργαλειο, απλα του δινεις μια ανασα....υπαρχει ομως περιπτωση να παρατηρισετε καλυτερη λειτουργεια καλυτερη αποκριση και λιγοετρα ρεταρισματα. Καλο του κανει...κακο δε του κανει παντως...αρκει να γινει σωστα....η μαλλον προσεκτικα...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.