Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 27-07-12, 11:26
Stradale Ο χρήστης Stradale δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 85
Stradale is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιά είναι μια νορμάλ τιμή για γνήσιο φίλτρο βενζίνης και εργατικά ΟΧΙ σε αντιπροσωπεία?
55 ευρώ το πήρα απο την αντιπροσωπεία για τον s54,και εργατικά που πήρε κανα 20 ευρώ.Είναι οτι πιο εύκολο μπορεί να κάνει κάποιος στο αμάξι.
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 27-07-12, 15:36
mpjim Ο χρήστης mpjim δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-03-2012
Μηνύματα: 41
mpjim is on a distinguished road
Αντε μωλις εμεινα και εγω απο πολλαπλασιαστη.............σπαστικο πραγμα.........κατσε να το φτιαξω και θα σας πω κοστος
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 27-07-12, 18:12
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stradale Εμφάνιση μηνυμάτων
55 ευρώ το πήρα απο την αντιπροσωπεία για τον s54,και εργατικά που πήρε κανα 20 ευρώ.Είναι οτι πιο εύκολο μπορεί να κάνει κάποιος στο αμάξι.
Οχι ακριβως κι οχι για ολα τα μοτερ... Επειδη ειχε τυχει οταν αλλαξα εγω το δικο μου εκανε σερβις σ ενα Μ3 Ε46 μου εδειξε το φιλτρο αυτο. Σ αυτα τα μοτερ ευτυχως αλλαζεται και ειναι ευκολο να αλλαχτει και γι αυτο ειναι πιο φτηνο, ενα βαρελακι ειδα οτι ηταν με καποιο υλικο φιλτραρισματος μεσα, λογικα ενεργο ανθρακα. Στο δικο μου, σειρα 1 με Ν45 μοτερ το φιλτρο ειναι εντελως διαφορετικο, ειναι μαζι με το ρυθμιστη πιεσης καυσιμου και ειναι ολο εμβαπτισμενο μεσα στο ρεζερβουαρ. Οποτε κοστιζει ακριβα σαν ανταλλακτικο, επειδη παει πακετο με το ρυθμιστη αλλα και σαν εργασια καθως εχει λιγο ξηλωμα και ξαναδεσιμο μετα, ενω σε S54 μοτερ νομιζω οτι ειναι στη γραμμη καυσιμου μετα το ρεζερβουαρ και πριν το μοτερ. Οποτε σ ενα μοτερ θηριο το φιλτρο κοστιζει συνολικα πιο φτηνα απο το φιλτρο στο ασθενικο μοτερακι ενος 1600αριου ασσου η τριαρας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 28-07-12 στις 09:06
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 27-07-12, 18:53
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Άρα πάμε στα 100+ για φίλτρο.. Τι τους πείραζε ένα απλό των 10€ που έχουν όλα τα αμάξια και το αλλάζεις και μόνος τσάκ μπαμ όποτε γουστάρεις..
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 28-07-12, 08:28
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Wink

Μερικές φορές τα κάνουν τα πράγματα πολύπλοκα μόνο και μόνο για να εντυπωσιάζουν.Εκτός αυτού έχουν και ένα κατάλογο ανταλλακτικών σε σχέση με τιμή για να δούνε και τι τους προσφέρει το κάθε μοντέλο.
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 14-08-12, 12:45
Athanasia Ο χρήστης Athanasia δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 14-08-2012
Μηνύματα: 1
Athanasia is on a distinguished road
Γεια σε όλους από μένα!
Έχω την 116i έχω αλλάξει 2 πολλαπλασιαστές σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο και τώρα άναψε η ένδειξη για τον τρίτο.στα 35.000 χιλιόμετρα. Είμαι στη Θεσσαλονίκη τώρα. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι για το τι είναι καλύτερο να κάνω; που είναι καλύτερα να πάω;
Μπορεί να στείλει πμ. Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 14-08-12, 17:40
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Για οσους δεν το ξερουν ή δεν το εχουν μαθει ακομα......ειναι αγραφος νομος!
Οταν σκαει ενας πολ/στης,τους αλλαζουμε ολους γιατι θα βαρεσουν και οι αλλοι στο κοντινο ή μακρινο μελλον
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 14-08-12, 18:32
Το avatar του χρήστη sak1100
sak1100 Ο χρήστης sak1100 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 145
sak1100 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Athanasia Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σε όλους από μένα!
Έχω την 116i έχω αλλάξει 2 πολλαπλασιαστές σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο και τώρα άναψε η ένδειξη για τον τρίτο.στα 35.000 χιλιόμετρα. Είμαι στη Θεσσαλονίκη τώρα. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι για το τι είναι καλύτερο να κάνω; που είναι καλύτερα να πάω;
Μπορεί να στείλει πμ. Ευχαριστώ.
Καλησπέρα η BMW εχει κανει ανάκληση στους πολλαπλασιαστές και τους αλλάζει δωρεάν, πάρε ενα τηλέφωνο στον Τρικαλιώτη ή στον Αδαμίδη και ρώτα.Εγώ τους άλλαξα τσάμπα χωρίς να μου χει βγάλει βλάβη.Αν πάρεις τηλ καλό είναι να χεις και την άδεια μπροστά σου για να τους δώσεις το αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 14-08-12, 22:00
bimmerm Ο χρήστης bimmerm δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2011
Μηνύματα: 347
bimmerm will become famous soon enough
γνωριζω οτι υπαρχει οδηγια-οχι ανακληση ομως.που λεει οτι σε περιπτωση που χαλασουν εντος η' εκτος εγγυησης αλλαζονται δωρεαν.αυτο νομιζω ισχυει.εσυ τους αλλαξες προληπτικα χωρις να χαλασουν η' να νιωσεις καποιες ενοχλησεις?το ζητησες εσυ η' στο προτειναν αυτοι σε καποιο σερβις?
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 15-08-12, 12:32
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Η ανακληση ισχυει για συγκεκριμενο κωδικο πολλαπλασιαστων και οχι για ολα τα οχηματα
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.